Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Umursadığınız Şeye Dikkat Edin

JustDoİt

Ay Yolcusu
Umursamamak sanat filan değildir dostlar, bir şeyi umursamanız ona harcadığınız şeyler ile eşdeğerli artar. Bu zamanını harcaman olabilir, değer verip ilgini harcaman, paranı harcaman, bu liste uzar da gider. Yeni tanıştığınız biriyle konuşurken çok umursayıp heyecanlanıyorsunuz çünkü hayal harcıyorsunuz, onunla gelecekte kurduğunuz hayaller.

Bir anlık oturun düşünün, hayal edin. Yıllardır spider man misali iki dağı bir arada tutmaya çalışıyor gibisiniz, zavallısınız, zavallıyım. Gerçekten kendimizle gurur duymalıyız en azından bu dağları bırakmadık bir şeyler denedik ama.. sizce de ne değişti? Harcadığınız emekler ve saatler üzerine o dağlar birleşti mi? Harbiden olumlu giden bir şey söyleyin bana. Belki de o dağlar çoktan ayrılmıştı bizim yaptığımız sadece zorlamaktı, o dağların birleşme ihtimali yoktu. Bunu genel olarak düşünmeyin dostlar, kafa yapınız bile olabilir bu. Belki de kafa yapınız kötü, bırakın şu egoyu ve bırakın dağları, umursamayın artık onu. Yeni bir dağ arayın kendinize, bazen bir şeyleri yıkıp yeniden başlamak daha iyidir.

Burda anlatmak istediğim şu ki; umursamamak diye bir şey yoktur. Her insan belli şeyleri belli ölçüde umursar. Olay, neyi umursadığınızdır. Ve bence bir şey olmuyorsa yapmamız gereken onu umursamayı umursamamaktır, yeni bir dağ bulmaktır yani. Varsa düşünceleriniz merak ediyorum.

defiantwarrior

Merkür Yolcusu
Verdiğin mesaja ve ulaştığın sonuca ben de katılıyorum. Biz aslında seçimlerimizden ibaretiz. Umursadıklarımız ve üzerinde yoğunlaşmayı tercih ettiklerimiz bizim için belirleyici oluyor. Elimizdekilerle bir değer üretebiliyorsak bu yeterli elimizde olmayan veya sadece bize geçici bir tatmin verecek olan şeylerin peşinden gitmeye gerek yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6