Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Üniversite Sınavına Hazırlanıyorum Hedef Sayısal İlk 2500

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Selam dostlar. Ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ve önümde 1000+ gün var. Daha önce türkiye de sayısalda derece yapmış abilerim var ise yardımcı olabilir mi?

Loner

Yalnız Adam
Dostum tam derece sayılmaz belki ama sayısalda 210k'dan 60k'ya çektim, TYT ve AYT'den 40 net civarı arttırdım bir senede. Nasıl bir yardıma ihtiyacın var tam olarak?

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Dostum tam derece sayılmaz belki ama sayısalda 210k'dan 60k'ya çektim, TYT ve AYT'den 40 net civarı arttırdım bir senede. Nasıl bir yardıma ihtiyacın var tam olarak?
Beni bu 1000+ günlük zaman dilimimi en iyi şekilde değerlendirmemi sağlayıp üniversite sınavında o kazanması imkansız denebilecek bölümü kazanmamı sağlayacak şekilde rehber olacak nofap mitolojisini iyi bilen biri :)

L

Lokma

Misafir
Niye imkansız olsun gözünüzde büyüttüğünüz gibi değil bu sınav. Olay zeki olmakta değil sınavın ölçüsü çalışmak ve sağlam psikoloji.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Ilk sen bi o bin günün 90 ında mezun ol sonra 910 gün çok çalışırsın krizler eşliğinde ders çalışmak biraz zordur ?

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Reis şimdi bölümüme baktım sayısal 5K ya girmem gerekiyor. Şimdi çalışmaya başlamak istiyorum çünkü mezuna kalmak en son istediğim şey. 1 Sene kaybetmek istemiyorum. Sınava güzel, disiplinli ve iyi hazırlanmak istiyorum ki istediğim bölüme rahatlıkla girebileyim

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
Conclude Kral şuan 9.sınıfım çok arzuladığım hayallerim olan bir bölüm var. Orayı kazanmak istiyorum ama imkansızmış gibi geliyor. Önümde 1000+ gün var. Beni yönlendirebilir misin? İnstagram veya Whatsapp üzerinden.

Haggard

Merkür Yolcusu
Eğer imkansız olarak düşünüyorsan öyle kalır fazla büyütmene gerek yok belki ilerleyen zamanda daha farklı bir bölüm isteyebilirsin sonuçta yolun uzun istikrarlı ve disiplinli bir çalışma yaptığın sürece hedefine ulaşabilirsin. Ama ilk önce burdan mezun olmaya bak :)

dojeh

Ay Yolcusu
temelin nasıl bilmiyorum ama genele yayılmış bir açıklama yapacağım.
Öncelikle antrenmanlarla mat 1 çözüp ordaki işlem hatalarını belirleyip bilgi eksikliğini orda görüp tespit edip tamamlaman lazım. Bilgi seviyen iyiyse de bu kitabın çözülmesi taraftarıyım çünkü mattan 30net yapan birisi de çözse bu kitabı ona faydası olacaktır bu işlemlerde hızlanmak için cok işe yarayacak bir kitap. Max30 günde bitirilmeli. Sonra 40seans matematik YouTube bir hoca eşliğinde 1ay da bitirmeni öneririm. Burda da aynı şekilde hata defteri yapıp orda yaptığın hataları not alıp bir sonraki kaynakta tekrar etmemek için tekrar etmen lazım. ezbere hiçbir şekilde gitme konuları anlamaya çalış mantığını kavramaya çalış bir yerden çalıştın üstün körü anlattı hoca direk başka yerden de bak konuya. Ne nerden geliyor, bu formul ne için var adamlar neden cıkartmış ne işimize yarar alternatif başka çözüm yolları var mı gibi soruları sorarak zihninde olabildiğince konuyu mantığı ile oturt. Mustafa yağcı hocanın ders videoları var konuyu tam mantığı ile kavratıyor burdan da takip edebilirsin. Konuları tam mantığı ile kavradın bilinmesi gereken kurallara hakimsen artık orta seviye bir kaynağı pür dikkatle aynı şekilde o kaynağın hata defterini yaparak çöz. kafanda bir şeylerin oturdugunu hissedebiliyorsan artık matematik bölüm denemesi çözebilirsin. Bu işin en önemli kısmı deneme. Denemeler soru bankasından bile daha önemlidir. Bir denemeyi 40dk da çözersin ama onunla en az 3-4gün ilgilenmen lazım çünkü önemli olan deneme çözmek değil denemeyi iyi analiz edip kendinde hatalı olan yerleri tespit edip onları tamir etmendir. Denemelerde yapamadıgın soruları neden yapamadığını öğrenip ona göre muamele yapman lazım. Konu eksiğindense konuyu iyi anlamamışsındır tekrar geri dönmen lazım gerekiyor. Dikkatsizliktense dikkat için bir şey yapman lazım. Bilgi eksikliğiyse notlarını tekrar etmen lazım. Unutma bir işte başarılı olmak istiyorsan o işi cok ciddiye alman gerekiyor. Bu söylediklerimi diğer dersler için de yapabilirsin.

Son düzenleme:

AntiRelapse

Mars Yolcusu
3 yıl iyi süre birde hepsiyle nofap yapsan alayını tokatlarsın :). Ama gözünü kararttığın bir hedefin varsa önünde ne engel olursa olsun başarmak zorundasın. Sınav senemde haftada 2-3 kez pmo yapıyordum ve sınava kadar da bırakmadım yinede isteğimin de ötesinde sıralama yaptım ama bunu nofapla taçlandırsaydım daha farklı olabilirdi. Sana tavsiyem klişe olacak ama nofap ve düzenli çalışma sihirli değnek yok yani :)

Robert Downey JR

Yeni Fapstronot
temelin nasıl bilmiyorum ama genele yayılmış bir açıklama yapacağım.
Öncelikle antrenmanlarla mat 1 çözüp ordaki işlem hatalarını belirleyip bilgi eksikliğini orda görüp tespit edip tamamlaman lazım. Bilgi seviyen iyiyse de bu kitabın çözülmesi taraftarıyım çünkü mattan 30net yapan birisi de çözse bu kitabı ona faydası olacaktır bu işlemlerde hızlanmak için cok işe yarayacak bir kitap. Max30 günde bitirilmeli. Sonra 40seans matematik YouTube bir hoca eşliğinde 1ay da bitirmeni öneririm. Burda da aynı şekilde hata defteri yapıp orda yaptığın hataları not alıp bir sonraki kaynakta tekrar etmemek için tekrar etmen lazım. ezbere hiçbir şekilde gitme konuları anlamaya çalış mantığını kavramaya çalış bir yerden çalıştın üstün körü anlattı hoca direk başka yerden de bak konuya. Ne nerden geliyor, bu formul ne için var adamlar neden cıkartmış ne işimize yarar alternatif başka çözüm yolları var mı gibi soruları sorarak zihninde olabildiğince konuyu mantığı ile oturt. Mustafa yağcı hocanın ders videoları var konuyu tam mantığı ile kavratıyor burdan da takip edebilirsin. Konuları tam mantığı ile kavradın bilinmesi gereken kurallara hakimsen artık orta seviye bir kaynağı pür dikkatle aynı şekilde o kaynağın hata defterini yaparak çöz. kafanda bir şeylerin oturdugunu hissedebiliyorsan artık matematik bölüm denemesi çözebilirsin. Bu işin en önemli kısmı deneme. Denemeler soru bankasından bile daha önemlidir. Bir denemeyi 40dk da çözersin ama onunla en az 3-4gün ilgilenmen lazım çünkü önemli olan deneme çözmek değil denemeyi iyi analiz edip kendinde hatalı olan yerleri tespit edip onları tamir etmendir. Denemelerde yapamadıgın soruları neden yapamadığını öğrenip ona göre muamele yapman lazım. Konu eksiğindense konuyu iyi anlamamışsındır tekrar geri dönmen lazım gerekiyor. Dikkatsizliktense dikkat için bir şey yapman lazım. Bilgi eksikliğiyse notlarını tekrar etmen lazım. Unutma bir işte başarılı olmak istiyorsan o işi cok ciddiye alman gerekiyor. Bu söylediklerimi diğer dersler için de yapabilirsin.
9.Sınıfım Kral dojeh

L

Lokma

Misafir
Conclude Kral şuan 9.sınıfım çok arzuladığım hayallerim olan bir bölüm var. Orayı kazanmak istiyorum ama imkansızmış gibi geliyor. Önümde 1000+ gün var. Beni yönlendirebilir misin? İnstagram veya Whatsapp üzerinden.
Senin bu yaşta bu farkındalığa varman senin zeki olduğunu gösterir biz bazı şeyleri çok geç farkettik sana tek söyleyeceğim şey ne kadar etkili olur bilmiyorum

Şu tembel iç sesini bastır 5 dakika sonra başlarım 10dk sonra başlarım yok hemen harekete gecmelisin o 5dk dediklerin birikip oluyor sana saatler günler bi bakmışsın lise bitmiş sen boş işlerle beynini cürütmüssun
Ekstra bir şey yapma sınıfının derslerini özümse yeter sen 12 olana kadar isler daha zor olacak sorular daha zorlaşacak

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6