Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Üniversite Sosyalleşme (Soru)

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar üniversitesi Kendi sınıfım teknik bilimleri sınıfla fazla samimi değilim isteğimrkadaş çevresi kuramadım
Samimi olduğum bir kişi var, oda arkadaşlarım bölümleri farklı toplu bı yere gitmiyoruz
Konuştuğum insan çok ama muhabbet hep kısa kısa kendi bir gurupa giremedim
Biraz bende de var soğuk duruyorum egoist gibi veya çok gülüyorum bı ortasi yok
Kız görünce gözümde büyütmek için küçük görüyorum burnum çok hafada oluyor bu sefer nasıl aşarım

İlk başta bı topluma girdiğim zaman soğukluk var bende insanlar la samimi olamıyorum

2. Sohbet nasıl yonetirim
3. Egoist oluyorum kız karşımdan geliyor
Saçlarıyla oynuyor tam dibinde gözlerimin içine baktı ben önüme bakıyordum bilerek bakmadım geçip giiti neden böyle yaptım diye kendime sordum
Kızı gözünde büyütmek için bu seferde ben çok yüksekten bakıyorum
Karşımdaki kız güzeldi ben ona bak ityacim yokmuş giiv davrandım bazen bu moda giriogdiyerek bakmadım ve burnum havada önüme baktım

Son düzenleme:
G

gordon

Misafir
Sen soğuk davranırsan insanlar da sana soğuk davranır eğer ki sen samimi, sıcak davranırsan karşılığını alırsın.
İlk başta bı topluma girdiğim zaman soğukluk var bende insanlar la samimi olamıyorum
Uzun uzun yazmak istemediğim için sana okumanı tavsiye ediyorum.

Doğrudan eleştirmek, kanaat getirmek istemem ama hafif sosyal fobi var gibi duruyor. Şunu da unutma ki sorunu çözmek için önce sorununun olduğunu kabullenmelisin.

Skirmisher

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar üniversitesi Kendi sınıfım teknik bilimleri sınıfla fazla samimi değilim isteğimrkadaş çevresi kuramadım
Samimi olduğum bir kişi var, oda arkadaşlarım bölümleri farklı toplu bı yere gitmiyoruz
Konuştuğum insan çok ama muhabbet hep kısa kısa kendi bir gurupa giremedim
Kız görünce gözümde büyütmek için küçük görüyorum burnum çok hafada oluyor bu sefer nasıl aşarım

2. Sohbet nasıl yonetirim
3. Egoist oluyorum kız karşımdan geliyor
Saçlarıyla oynuyor tam dibinde gözlerimin içine baktı ben önüme bakıyordum bilerek bakmadım geçip giiti neden böyle yaptım diye kendime sordum
Kızı gözünde büyütmek için bu seferde ben çok yüksekten bakıyorum
Karşımdaki kız güzeldi ben ona bak ityacim yokmuş giiv davrandım bazen bu moda giriogdiyerek bakmadım ve burnum havada önüme baktım
Şimdi eğer ilk senense herkesle tanışmayı dene derim, hatta ilk seneyi sosyal olarak harcaman tavsiyemdir, insanları tanımaya çalış, farklı ortamlara dahil olmayı dene veya topluluklara katıl, en çok uyum sağladığında devam et. Oda arkadaşlarını zaten sık sık görüyorsun, kendi yurt arkadaşlarımla zaruri olmadıkça konuşmuyorum.

Ortasını bulamama nedenin bir rolün içinde olman olabilir, seninle konuştuğumuz kadarıyla anlatıyorum. Red Pill camiasında fake it till you make it kavramı vardır, gerçeğini yapana dek rol yap. Rolde uzmanlaşması vakit alır, aynı şekilde sohbet yönetmek hala benim de başarılı olduğum bir konu değil. Özellikle çok kişinin olduğu buluşmalarda katılamıyorum araya.

Egoistliği bir rol olarak sergileyebilmek zor, peşinde köpek ol demiyorum ancak sana ilgi duyan birilerine de aşırı soğuk olma, daha sıcak kanlı yaklaşmayı dene.

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Kardeşim seni geliştirecek ve seni daha ileriye taşıyacak insanlarla birlikte olmanı şiddetle tavsiye ederim. Kendi işine bak ve senle samimi olan ve seni ilerleten insanlarla beraber ol. Karı-kız işleri zaten boş. Bir lezzet içerisinde bin tane elem ve manevi acı bırakıyor. Tamamıyla bir zehirli bal hükmünde. Çoğu nofap yapan arkadaşların yaptığı da en büyük hata da karı-kız için yapmalarıdır, onlara hem gülüyorum, hem de acıyorum.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Sen soğuk davranırsan insanlar da sana soğuk davranır eğer ki sen samimi, sıcak davranırsan karşılığını alırsın.

Uzun uzun yazmak istemediğim için sana okumanı tavsiye ediyorum.

Doğrudan eleştirmek, kanaat getirmek istemem ama hafif sosyal fobi var gibi duruyor. Şunu da unutma ki sorunu çözmek için önce sorununun olduğunu kabullenmelisin.
Evet Dostum kabulendigim için buraya yazdım
Sıcak davranmam nasıl yapacağım yeni tanıdığım.bir ortamda. Yapmacık gibi geliyor bana mesela yeni topluma girdim samimi olamıyorum

Sıcak davranmam nasıl yapacağım yeni tanıdığım.bir ortamda. Yapmacık gibi geliyor bana mesela yeni topluma girdim samimi olamıyorum
Rol yapacaksın. İçten can sıkıcı da olsa dışarıya samimi olduğunu gösterirsen arkadaş edinebilirsin. Sonra arkadaşların ile devam edip etmemek senin karar vereceğin bir şey.

Dexter dizisini izlemediysen tavsiye ederim. Oradaki ana karakter aslında ruh hastası bir psikopat ve seri katil. Ama yıllar boyunca kendini rol yaparak ve insanlara samimi ve sıcak bir insan olarak göstererek gizliyor. Tabii böyle şeyler yapma. Ama ana fikir aynı. Kendini olduğundan daha iyi birisi olarak göstermek ve rol yapmak işe yarar. Sonrasında zaten bu senin karakterin haline geliyor. Yalnız kaldığında yine soğuk kalabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Mesela dün diyelim, sosyal bir etkinlik içinde yer aldım ve burada 3-4 saatimi harcadım. Bir sonraki gün kimse ile görüşmem, konuşmam. Çünkü enerjim tükenmiş oluyor ve enerji depolamam gerektiğini düşünerek kimse ile mecbur olmadıkça sosyal bir etkileşime girmem.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Rol yapacaksın. İçten can sıkıcı da olsa dışarıya samimi olduğunu gösterirsen arkadaş edinebilirsin. Sonra arkadaşların ile devam edip etmemek senin karar vereceğin bir şey.

Dexter dizisini izlemediysen tavsiye ederim. Oradaki ana karakter aslında ruh hastası bir psikopat ve seri katil. Ama yıllar boyunca kendini rol yaparak ve insanlara samimi ve sıcak bir insan olarak göstererek gizliyor. Tabii böyle şeyler yapma. Ama ana fikir aynı. Kendini olduğundan daha iyi birisi olarak göstermek ve rol yapmak işe yarar. Sonrasında zaten bu senin karakterin haline geliyor. Yalnız kaldığında yine soğuk kalabilirsin. Ben öyle yapıyorum. Mesela dün diyelim, sosyal bir etkinlik içinde yer aldım ve burada 3-4 saatimi harcadım. Bir sonraki gün kimse ile görüşmem, konuşmam. Çünkü enerjim tükenmiş oluyor ve enerji depolamam gerektiğini düşünerek kimse ile mecbur olmadıkça sosyal bir etkileşime girmem.
Teşekkür ederim dostum izleyeceğim diziyi

netherim

Merkür Yolcusu

Ben de rol yapamıyorum. Fazla gerçek oluyorum. Bu da çok düz gösteriyor beni zannediyorum. İnsanlar sanırım rol de olsa onlara yaklaşılmasını bekliyorlar. Gerçek olduğum için, istediğim gibi davrandığım için sıkıcı olarak gözüküyorum. Yapmacık olamıyorum. Sanırım benim de bu diziyi izlemem gerekiyor. Bu tarz başka bir dizi biliyorsan önerirsen çok iyi olur, çünkü listeme ekledim bunu. Böyle beyin yakan filmler ve diziler güzel oluyor, özellikle kişilik değişimlerinin olduğu ve kontrolün eline alındığı senaryolar :)

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Güler yüzlü ol. Konuyu dinle ve bir şey söyle, karşı taraf hakkında sorular sor meraklı ol.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6