Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Üniversite Ya da Harp Okulu Seçimi (Soru)

Kemal K.

Mars Yolcusu
Evet başlığı doğru anladınız, şuan beynim ikiye bölünmüş durumda, bir tarafım harp okuluna girip subay olma yönünde. bir tarafım üniversite okuyup yurtdışına çıkmaya çalışma yönünde. sizce nasıl karar verebilirim. uzun zamandır bu iki planı düşünüyorum ama hangisi bir türlü karar veremiyorum. ea öğrencisiyim, sivil üniversiteye gidersem ya hukuk ya da psikoloji okumayı düşünüyorum ama aklımın bir tarafı da hep harp okulunda.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Evet başlığı doğru anladınız, şuan beynim ikiye bölünmüş durumda, bir tarafım harp okuluna girip subay olma yönünde. bir tarafım üniversite okuyup yurtdışına çıkmaya çalışma yönünde. sizce nasıl karar verebilirim. uzun zamandır bu iki planı düşünüyorum ama hangisi bir türlü karar veremiyorum. ea öğrencisiyim, sivil üniversiteye gidersem ya hukuk ya da psikoloji okumayı düşünüyorum ama aklımın bir tarafı da hep harp okulunda.
Gerçekten yaparken ikisinden de zevk alabilirsin. Mutlu olacağın işi seç demeyeceğim çünkü mutluluk bir seçimden ibaret değildir. İşinde mutlu olmanın en büyük etmeni yine sensin.

Dostum, Harp Okulu için sana şöyle bir şey söyleyeyim. Mülakatları geçmekte bir sıkıntı yok. Sağlığı da geçersen yolun açık olsun. Beni sağlıkta elediler. Omurgamda 8 derece eğiklik olduğu için. Hastaneye mülakat için gelenleri de kan değerinden, gözden, omurgada 1 derecelik eğimden bile elediler.

Sen yine de şansını dene Harp okulu için.

cgang

Yoda
Ben Yurtdışına çıkma taraftarıyım.
Yapım gereği Eğlence arıyan birisiyim
+ Güzel maaş ve başka şeyler vaat ediyor
Ama Tâbi Savaşçı Ruhun varsa Harp okuluna gitmeni öneririm

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Dostum sivil bir üniversite oku bence. Yurtdışı gibi imkanları denersin, eğer olmazsa ordu önlisans-lisans mezunlarından subay astsubay alıyor başvurabilirsin.

Walter Bishop

Jüpiter Yolcusu
Şunları düşünmen gerekir; eğer harp okulunu kazanırsan ve subay olursan senin kısasların yaşam kaliten veya özgürlük olmayacak. Tam anlamıyla askerlik mesleğine adanmış bir insan olacaksın. Vatanına nasıl daha iyi hizmet edebilirsin gibi şeyleri düşüneceksin ve bazen de hayatını tehlikeye atacaksın ki allah korusun şehit olma ihtimalin var. Görev yerinin rütbene ve durumuna göre değişmesi yani il değiştirmen de cabası.

Beni yanlış anlama sadece bildiğim kadarıyla askerlik mesleğinin zor durumlarını söyledim, hayatında başarılar dilerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6