Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Utangaçlık

Erkek

Yeni Fapstronot
İyi günler ahali, pmo bağımlılığı nedeniyle yıllar içerisinde aşırı utangaç birine dönüştüm. Pmo'ya başlamadan önce de bir derece utangaçtım ancak pmo ile birlikte aşırı utangaç, kimseyle konuşamayan, daha doğrusu konuşacak bir şey bulamayan birine dönüştüm. Hem utangaçlığım var hem de konuşacak bir şey bulamayan biri oldum zaman içerisinde. İnsanlarla iletişimim üniversite gibi bir ortamda bile merhaba, merhabadan öteye geçmiyor. Verebileceğiniz tavsiyelere açığım.

izleyici1

Yoda
sadece utangaçlıkmı!
pmo her şeyini elinden alır
yaşamını hayatını aileni dünyanı ahiretini
arkadaşlarını sevdiğin kızı
uykunu düşüncelerini mutluluğunu amacını
ilahi aydınlığı ,yaşam enerjini
çalışma isteğini huzurunu...

SDG

Yoda
Konuşacak konu bulamama tam olarak pmo luk bir problem değil bence. Üni bittikten sonraki ara dönemde biz de arkadaşlar arasında konuşacak konu bulamıyorduk. Hayatın tek düze, yeni bir şey olmuyor, yeni bir şey yapmıyorsun, hep evdesin zaten. Bu tekdüzelikte ne konuşabilirsin ki.

Bu döngüyü kırmak için ortak dizi izleyip yorumladık bir süre. 3 tane falan ortak kitap bitirip üstüne konuştuk. Aradaki 'ortak' ları arttırmaya çalıştık vesselam.
Sonra zaten iş mülakatlarıdır, iş ortamıdır vs hayatımıza 'yeni' şeyler de girince konuşacak konu bulma problemi de ortadan kalktı.

Kıssadan hisseyi çıkarmayı da sana bırakıyorum gari

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
İyi günler ahali, pmo bağımlılığı nedeniyle yıllar içerisinde aşırı utangaç birine dönüştüm. Pmo'ya başlamadan önce de bir derece utangaçtım ancak pmo ile birlikte aşırı utangaç, kimseyle konuşamayan, daha doğrusu konuşacak bir şey bulamayan birine dönüştüm. Hem utangaçlığım var hem de konuşacak bir şey bulamayan biri oldum zaman içerisinde. İnsanlarla iletişimim üniversite gibi bir ortamda bile merhaba, merhabadan öteye geçmiyor. Verebileceğiniz tavsiyelere açığım.
Özgüvensizliğini PMO ile bağdaştırabiliriz. Sürecinde ilerlemeni ve ilerlerken basit özgüven hilelerini de uygulamaya koymanı tavsiye ederim dostum. Zamanla utangaçlığı ortadan kaldıracak temel taktik bu. Ayrıca karşıdaki kişiyle konuşmak için konu bulamıyorsan sadece "onun ilgi alanlarını" sorarak sağlıklı bir iletişimi başlatabilirsin, akıcı olur. Kişisel gelişime ağırlık vermeni ve efor sarf edebileceğin bir spor yapmanı da öneririm, bunlar özgüvenle birlikte farkındalığını ve gün içerisindeki enerjini de destekleyecek şeyler. Sürecinde başarılar.

Özgüven ile ilgili bazı hileler :) Primal Scream konusunu araştırabilirsin çünkü konuşmayı geliştiriyor. Yalnızken özgüvenli konuşma egzersizlerini ve uygun bir yerde öfkeni özgüvene yansıtma gibi yöntemleri de içeren önemli bir madde.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Süreçte ilerdikce bende bu duygular yok oldu. Sosyal fobili bir insandım yavaş yavaş gitti. Bırakın bir kızla konuşmayı, yanında geçince heyecan yapardım :D

90.gune geldiğimde, bir kızla oturup 6 saat konuşmuştum. Herşeyi nofap bağlamak istemiyorum ama cidden nofap etkisi çoktu.

jesus tod

Ay Yolcusu
Bir çocukla veya kendinden ufak biriyle konuşurken gayet rahat ve üstün hissedersin değil mi?

Kendine değer kattığın zaman insanların geneline karşı tavrın bu olacak.

Öncelikle aynada gözlerinin içine bakmalı, kendinle içten bir konuşma yapmalısın.

Sonrasında ertelemeyi, zamanını boşa harcamayı, sosyal medyayı bırakman an meselesi.

gramafondelisi

Yeni Fapstronot
Süreç ilerlediğinde canım sıkılıp insanlarla konuşmaya başlamıştım. Yani verebileceğim bir tavsiye yok insanlarla konuşmayı seviyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6