Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uyandıktan Sonra Halsizlik

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Dostlar selamlar.Çok şükür ki kendi rekorumu kırarak sürecimde ilerledim ve devam ediyorum.Ancak neredeyse son 2-3 haftadır yataktan dayak yemiş gibi kalkıyorum,asla erken uyanamıyorum.Uyandığımda vücudumda ciddi bir ağrı oluyor.Kan değerlerimde bir sıkıntı yok.Beslenmem gayet iyi.Kuru bakliyat,meyve,et,kuruyemişin yanında D ve C vitamini takviyelerini alıyorum.Ara sıra soğuk duşa da giriyorum.Bu durumun sebebi ne olabilir fikriniz var mı?

The King

Deneyimli Üye
Testosteron değerlerin nasıl seyrediyor? Kan değeri demişsin de buna baktırdın mı? Gece uyumadan evvel yaptığın şeyleri de bir incele derim. Ben geceleri çok fazla müzik dinlediğimde sabaha yorgun uyanıyordum.

Bazı dönemler vücut ekstra uyku istiyor. Bu o düzene alışmakla ilgili. Biraz hareketlilik, her gün yapılacak işler bu durumu daha kontrol etmen için beynini uyarabilir.

SDG

Yoda
2-3 haftadır böyleyse mevsim geçişi olduğundan da böyle olabilir.

Uyku konusunda da şöyle bir yöntemi deneyebilirsin,
Duşta lavanta yağıyla boynuna,göğsüne vs hafif masaj yap. Sıcak suyla duşunu bitir. Üstüne bir bardak melisa çayı iç. Telefonu eline almadan yatağa yat (yatağını öncesinde sıcak su torbasıyla ısıtabilirsin) , bi 20 dk kitap okumayı dene. Papatya çayı, melisa çayı vb stres attırıcı çaylar olduğundan uyku getirme özellikleri de oluyor

Tüm bunları yapıp erken uyuyamıyorsan 2-3 haftadır ne yapıyorum da böyle uyuyamıyorum diye bi değerlendirme yapabilirsin. Kafa çok dolu olduğundan ya da çok stresli olduğundan uyuyamama olabileceği gibi gün içinde aşırı fiziksel yorgunluk da yorgunluktan uyuyamamaya neden olabiliyor.

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Hocam flatlinede olabilir misin ?
Zannetmiyorum hocam.Ders çalışma performansım normal seyrediyor.Flatline’da bu mümkün olmaz diye düşünüyorum.Flatline’nın diğer belirtilerini de henüz yaşamadım.

The King' Alıntı:
Testosteron değerlerin nasıl seyrediyor? Kan değeri demişsin de buna baktırdın mı? Gece uyumadan evvel yaptığın şeyleri de bir incele derim. Ben geceleri çok fazla müzik dinlediğimde sabaha yorgun uyanıyordum.

Bazı dönemler vücut ekstra uyku istiyor. Bu o düzene alışmakla ilgili. Biraz hareketlilik, her gün yapılacak işler bu durumu daha kontrol etmen için beynini uyarabilir.
Üstat kan değerlerime baktırdım.Testesteron seviyem ne durumda bilmiyorum.Gece uyumadan önce ders çalışıyorum sonra alarmları kurup yatıyorum.Bazen telefona da baktığım oluyor.Ciddi bir müzik bağımlılığım var onun üzerinde de çalışıyorum detoksa girdim.Ama genel olarak hareketsiz bir hayatım var.

SDG' Alıntı:
2-3 haftadır böyleyse mevsim geçişi olduğundan da böyle olabilir.

Uyku konusunda da şöyle bir yöntemi deneyebilirsin,
Duşta lavanta yağıyla boynuna,göğsüne vs hafif masaj yap. Sıcak suyla duşunu bitir. Üstüne bir bardak melisa çayı iç. Telefonu eline almadan yatağa yat (yatağını öncesinde sıcak su torbasıyla ısıtabilirsin) , bi 20 dk kitap okumayı dene. Papatya çayı, melisa çayı vb stres attırıcı çaylar olduğundan uyku getirme özellikleri de oluyor

Tüm bunları yapıp erken uyuyamıyorsan 2-3 haftadır ne yapıyorum da böyle uyuyamıyorum diye bi değerlendirme yapabilirsin. Kafa çok dolu olduğundan ya da çok stresli olduğundan uyuyamama olabileceği gibi gün içinde aşırı fiziksel yorgunluk da yorgunluktan uyuyamamaya neden olabiliyor.
Sağ olasın başkan.Kafa tamamen dolu ona yapacak bir şeyim yok.Gün boyu oturuyorum vücudu yoracak tarzdan bir şey değil aslında.

Moderatörün son düzenlenenleri:

nova

Merkür Yolcusu
Uyku apnesi diye bir durum var, rahatladıgında (yani vücudun gevsediginde, uyku ve dinlenme hali vs) dil postürün uygun değilse bu uyku apnesine yani nefesinin bir müddet için kesilmesine ve vücudunun oksijensiz kalmasına neden olabiliyor, bu da sabahları yorgunluk hissine tabiki. Ayrıca uyku apnesine neden olan birçok sebep olabiliyor, horlama gibi bir durumun varsa veya çene kemiklerinde bir asimetri falan bir doktora görün derim, uyku apnesi var mı yok mu öğrenebilirsin. Ayrıca dil postürü hakkında 'mewing uygun dil postürü' şeklinde arama yapman sana yardımcı olacaktır.

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Birkaç gün 8-9 saat arası uyumayı dene. Hafta içi az uyuduğum zamanlarda haftasonu daha fazla uyuyarak telafi edebiliyordum önceden. Ek olarak spor yapıp fiziksel olarak yorulduğundan emin ol. İki üç haftadır +10 bin adım atıyorum önceden evde oturur bin adım anca atardım gece kaçta uyursam uyuyayım sabah 10 dan önce kalkamazdım. Şuanda 10-11 gibi acayip tatlı uykum geliyor sabah 6-7 gibi kalkabiliyorum. Ama o yorgunluk olayı kısmen var belki kış geldiği içindir bilemiyorum.

Eff

Yoda
Erken kalkman için öncelikle erken yatman gerekir. Kaçta yatıyorsun? 2 den önce yatmanı öneririm. Bende de şöyle bir şey var 7 saat uyku bana yetiyor. 00.30-7.40 arası dinç bir şekilde uyanıyorum. 00.00- 7.10 arasında kalkarsam uyanamıyorum, enerjim olmuyor vb.
Uyku vaktim yeterli en az 7 saat deliksiz uyuyorum diyorsan, sabahları kahve içmeyi denemelisin. Başlarda ben dalga geçiyordum. Batı özentileri vb diye. Bir gün kendim denedim. O gün bu gündür 1 yıldan beridir her sabah kalkınca kahve içerim.

Edit: Bu arada hazır dopamin alamayınca mutsuz olabiliyorsun. Özellikle 2. haftadan sonra kendimi mutsuz hissediyordum ben. İyileşmenin yan etkisi gibi bir şey.

Son düzenleme:

IHG

Yedek Moderatör
Yardımcı Moderatör
Erken yatıp 7 saat uyumayı dene fazla uyku ve eksik uyku halsizlik yapabilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6