Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uyku Ve Psikolojik Etkileri

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Selam baylar, yazılarımı takip edenler bilir ben bu sene yks ye gireceğim ve açık lisedeyim. Daha fazla ders calsima amacıyla uyku süremi 8 saatten 6 saate düşürdüm. 12-8 arası uyurken 11-5 arası uyumaya başladım. Hava karanlikken daha rahat çalışacağımı bildiğim icin bana hem süre hem verim olarak katkı sağlayacağını düşündüm.

1 aya yakındır 6 saat uyuyorum ve yan etkileri oldukça fazla oldu benim için.
*Odaklanma eksikliği
*İrade eksikliği
*Psikolojik sorunlar.(Evde yanlız çalışıyorum ve ailemi akşam saatleri görüyorum erken uyuduğum için de günümün 20-22 saatini yanlız geçiriyordum. 8 saat uyuduğum zamanlarda bu yanlizlik ve psikolojik etkiler daha azdı.)
*Rüya görmem azaldı. (Rüyanın da beyni rahatlattıgı biliniyor)
*Uykulu hâl. İlk bir hafta normaldir dedim ama son gün bile uykum geliyordu fiziksel aktivitem az olsa bile.
*Ani düşünme durması. Odaklanmamın azaldığını söylemiştim ama odaklanabilsem bile ani bir şekilde beynimin durduğunu hissediyordum. Örneğin bir asal sayı fark sorusunda 4 durum var diyelim. 2 durumu yapıp 3. Durumda soruda ne dediğini unutuyordum.
*Son olarak kan değerlerime baktırdım ve beyaz kan hücrelerim düşmüş. Bu bilimsel sayılmaz sadece uyku etki etti de demiyorum ama ilgili olduğunu düşünüyorum.

8 saat uyumaya devam edeceğim kötü bir tecrübe oldu.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Uyku olarak mesela bana sadece 4.5 saat ya da 12 saat yeterli gelir. İkisi sadece. Arasında bir süre (8 saat mesela) kötü gelir. Herkesin yapısı farklı, 8 saat uykuya dönmen iyi olmuş.

KingArthur

Mezun
Çinko ve Magnezyum takviyesinin uyku kalitesine olumlu etki yaptığı söyleniyor. Ben ZMA olarak ikisinin karışımı şeklinde kullanıyorum, öneririm rüya görmeye olumlu etkisi var HD rüyalar görmeye başlıyorsun, daha dinç uyanıyorsun 6 saat yeterli oluyor. Vitamin takviyesidir iyice detaylıca araştır. Takviye olarak almazsan Çinko ve Magnezyum bulunan besinleri artırırsın denersin.

meftun.

Mars Yolcusu
Eğer sürekli evdeysen; ders çalışacağım ayağına dışarı çıkmaktan, çeşitli aktivitelerden kaçıyorsan bu sana uzun vadede zarar verecek. Bunalacaksın.
Günde 6 saat ders çalış. Bitirdikten sonra ya spora git, yürüyüş yap. Arkadaşlarınla takıl. Sosyalleş.
Uzun vadede çok iyi olacak. Süreci sonuna kadar ancak böyle taşırsın. Sakın kendini kapatma. 6 saati az görme.
Ve 7 saat uyu.
Saçma sapan motivasyon videolarına aldırma.

Son olarak pmo dan uzak dur. İyi çalışmalar.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Eğer sürekli evdeysen; ders çalışacağım ayağına dışarı çıkmaktan, çeşitli aktivitelerden kaçıyorsan bu sana uzun vadede zarar verecek. Bunalacaksın.
Günde 6 saat ders çalış. Bitirdikten sonra ya spora git, yürüyüş yap. Arkadaşlarınla takıl. Sosyalleş.
Uzun vadede çok iyi olacak. Süreci sonuna kadar ancak böyle taşırsın. Sakın kendini kapatma. 6 saati az görme.
Ve 7 saat uyu.
Saçma sapan motivasyon videolarına aldırma.

Son olarak pmo dan uzak dur. İyi çalışmalar.
Ustam 6 saatlik çalışmayla sayısal 10 k ya girilmez sanırsam

G

gordon

Misafir
Birkaç hafta az uykuyla idare etmeye çalıştım sarhoş gibiydim yazdığın etkiler ben de de oldu, hatta en yakın arkadaşımın ismini hatırlayamadım 😄. Bugün güzel bir uyku çektim inanır mısınız bilmem ama rüyamda matematik sorusu çözdüm ve soruyu hatırlıyorum ilk defa böyle birşey yaşadım ve çok şaşırdım. Tabii sadece uyku değil omega 3 ün de etkisi vardır.

Yani uyku feda edeceğin en son şey olmalı. En az 7 saate devam.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Birkaç hafta az uykuyla idare etmeye çalıştım sarhoş gibiydim yazdığın etkiler ben de de oldu, hatta en yakın arkadaşımın ismini hatırlayamadım 😄. Bugün güzel bir uyku çektim inanır mısınız bilmem ama rüyamda matematik sorusu çözdüm ve soruyu hatırlıyorum ilk defa böyle birşey yaşadım ve çok şaşırdım. Tabii sadece uyku değil omega 3 ün de etkisi vardır.

Yani uyku feda edeceğin en son şey olmalı. En az 7 saate devam.
Kesinlikle knk. Ders çalışmak için süre arttırırsın ama çalıştığın dersi anlamazsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6