Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uykuda Boşalma Ve Testosteron (Soru)

Fion

Yeni Üye
Selamlar herkese, mastürbasyon yoluyla yaşanan boşalmanın ardından vücudun prolaktin hormonu salgılamasıyla testosteron miktarı bir miktar düşüş yaşayabiliyor (Dr. Huberman'dan dinlediydim). Aynı durum uykuda boşalma durumunda da gerçekleşir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Açıkçası uykuda boşalma ile mastürbasyon arasındaki farklara çok fazla vakıf değiliz. Ürologlar mastürbasyon yapma ile rüyalanma arasında fark olmadığını söylüyor. Emin değilim..?

EvilBoi999

Yeni Üye
Açıkçası uykuda boşalma ile mastürbasyon arasındaki farklara çok fazla vakıf değiliz. Ürologlar mastürbasyon yapma ile rüyalanma arasında fark olmadığını söylüyor. Emin değilim..?
Dost Rüyalanma kontrolün dışında gerçekleşen bir eylem Mastürbasyon eylemi ise arzularına yenik düşmen sonucunda yaptığın eylem farkını anlamayı sana bırakıyorum

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Dost Rüyalanma kontrolün dışında gerçekleşen bir eylem Mastürbasyon eylemi ise arzularına yenik düşmen sonucunda yaptığın eylem farkını anlamayı sana bırakıyorum
Evet bu bir farkıdır sizin gözünüzde lakin her ikisinde de boşalma oluyor benim odaklandığım yer bu, beni kişinin "kriz" olarak adlandırdığı şeye girip bozması bağlamaz. Eğer biliyorsan Biyolojik etkilerini ve farklılıklarını iyi bir şekilde açıklayan bir makale ( ingilizce olması iyi olur ) paylaşman güzel olur değerli dostum.

Luxx

Merkür Yolcusu
Dostum bu testosteron miktarı uykuda düşse bile masturbasyona göre çok daga hızlı eski haline gelir merak etme.

ZOMBAK82

Ay Yolcusu
beyler fiziki olarak farkı olmayabilir ama psikolojik olarak çok farklı..birinde kolay yoldan zevke gidiyosun, dopamin reseptorlerin azalıyo, beyın dopamıne dıyuyor..öteki zorunlu, elınde olmayan, fiziksel birşey..zaten araştırdığım kadarıyla meninin içinde çokçok değerli mineraller ve proteinler yok ki..öyle olsa günde 10 kere mast yapan var, ya ölürdü ya da çok ağır hastalık geçirirdi..

Osho

Yeni Fapstronot
Evet bu bir farkıdır sizin gözünüzde lakin her ikisinde de boşalma oluyor benim odaklandığım yer bu, beni kişinin "kriz" olarak adlandırdığı şeye girip bozması bağlamaz. Eğer biliyorsan Biyolojik etkilerini ve farklılıklarını iyi bir şekilde açıklayan bir makale ( ingilizce olması iyi olur ) paylaşman güzel olur değerli dostum.
Reis bunun cevabını bende merak ediyom araştırdım ama bulamadım bukursan paylaşırmısn

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6