Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Uykunun Önemi (Ciddi Uyarı)

SniperTR

Mars Yolcusu
Daha önceki yazdığım konuda teknofestte yasadıklarimdan bahsetmistim.Hayatım boyunca uykuyla,rüyayla show yapabilen biriydim.Astral seyahat,lucid ruya uykuda yasanabilecek her turĺü tecrubeye sahibim.
Lakin size benim yaptığım sizin kesinlikle yapmamaniz gereken hatalardan bahsetcem.
Ne kadar ağır stress ortaminda bulunsanizda unutmaniz gereken şeyler sunlar.

1-) Dunyanin sonu degil hicbir sey sizden daha degerli degil.Basaramamaktan asla korkmayın.
2-) Uykunuzdan asla fedakarlik yapmayin.Uykunuzu uzun sure ihmal ederseniz bir daha eski uyku kalitenizi bulamayabilirsiniz.

Ben usteki hatalari aşırı derecede yaptığım icin simdi kalici uyku problemi basladi.Aşıri stresli zamanlarda uykumu ihmal ettim iki hafta boyunca 3-4 saatlik uykuyla yetinip yetmezmis gibi 50 saatten uykusuz fazla kalinca beynime son darbeyi vurdum.Bir anda panik atak yasadim.Panik atak ise uyku apnesini tetikledi.Yarisma bitti stress bitti 2 aydir.Lakin 1,5 aydir huzurla uyuyamiyorum.Zaten uyku duzenim yoktu artik gecelerim tamamen cehennem oldu.Her gece defalarca uykumdan bogularak uyaniyorum.Kacta yatagima gidersem gideyim.Uykumda bogulma ve ölüm korkusuyla uykuya gecemeden uyaniyorum defalarca.Tam uykuya gecince beynim otomatik nefes almayi birakiyor.Burnum kapaliydi lakin usteki yaptiklarim hatalardan sonra hayatimda hic boyle durumla karsilasmamistim.En kotu agzimdan nefes alarak uyurdum.Evet burnumun kapali olmasinin etkisi var lakin bunun tamamen sinirsel oldugunu dusunuyorum.Cunku gunlerce uykusuz kalma ve haftalarca yogun agir stress kombininden sonra basladi.Hayatimda o kadar stressli durumlar yasadim,o kadar uykusuz kaldim ama bu yasadiklarimi hic yasamamistim.Tamam hayellerim icin kendimi parcaladim ama kendimi cok ihmal ettim bunu biliyorum.Siz siz olun ipin ucunu kacirmayin.Hicbir sey sizden degerli degil.Elinizdeki firsati kacirmayayim deyip o sey icin kendi sagliginizdan vazgecmeyin.O kapı kapanir baskasi illa acilir.Nasibinizi tek bir seye sartlamayin.Uyku cok buyuk bir nimet.Bu gece de bogulcam mi korkusundan uzak uyuyabiliyorsaniz bu buyuk bir nimet.Degerini bilin,uykunuzu duzene sokun.Onceden kendim dikkat etmezdim,simdi istesem de o duzeni saglayamiyorum.Yasadigim bogulma hissiyatlarindan dolayi uyuyabilmem 5-6 saati buluyor.Her uykuya gectigimde nefesim durdugu icin once basimda sonra kollarimda uyusmalar cansizlasmalar oluyor.Ve defalarca bogularak ölmeyi yasiyorum.Ölüm korkusu alışılacak bir korku yada deneyim degil.Allahın imtihani isyan etmicem ama siz benim yaptigim hatalari basari ugruna yapmayin.Ve arastirdigim kadariyla tedavi edilmeyen uyku apnelerinde ölüm vakalari gorulmus.Sali gunu nörolojiye gitcem.Umarim bir iki ilacla basindan savmaz beni.Cunku ozel hastaneye gitcek param yok.

Bu problemi daha once yasayip atlatabilen arkadas varsa umuda ve tavsiyelere ihtiyacim var.Ölmek istemiyorum :(

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Daha önceki yazdığım konuda teknofestte yasadıklarimdan bahsetmistim.Hayatım boyunca uykuyla,rüyayla show yapabilen biriydim.Astral seyahat,lucid ruya uykuda yasanabilecek her turĺü tecrubeye sahibim.
Lakin size benim yaptığım sizin kesinlikle yapmamaniz gereken hatalardan bahsetcem.
Ne kadar ağır stress ortaminda bulunsanizda unutmaniz gereken şeyler sunlar.

1-) Dunyanin sonu degil hicbir sey sizden daha degerli degil.Basaramamaktan asla korkmayın.
2-) Uykunuzdan asla fedakarlik yapmayin.Uykunuzu uzun sure ihmal ederseniz bir daha eski uyku kalitenizi bulamayabilirsiniz.

Ben usteki hatalari aşırı derecede yaptığım icin simdi kalici uyku problemi basladi.Aşıri stresli zamanlarda uykumu ihmal ettim iki hafta boyunca 3-4 saatlik uykuyla yetinip yetmezmis gibi 50 saatten uykusuz fazla kalinca beynime son darbeyi vurdum.Bir anda panik atak yasadim.Panik atak ise uyku apnesini tetikledi.Yarisma bitti stress bitti 2 aydir.Lakin 1,5 aydir huzurla uyuyamiyorum.Zaten uyku duzenim yoktu artik gecelerim tamamen cehennem oldu.Her gece defalarca uykumdan bogularak uyaniyorum.Kacta yatagima gidersem gideyim.Uykumda bogulma ve ölüm korkusuyla uykuya gecemeden uyaniyorum defalarca.Tam uykuya gecince beynim otomatik nefes almayi birakiyor.Burnum kapaliydi lakin usteki yaptiklarim hatalardan sonra hayatimda hic boyle durumla karsilasmamistim.En kotu agzimdan nefes alarak uyurdum.Evet burnumun kapali olmasinin etkisi var lakin bunun tamamen sinirsel oldugunu dusunuyorum.Cunku gunlerce uykusuz kalma ve haftalarca yogun agir stress kombininden sonra basladi.Hayatimda o kadar stressli durumlar yasadim,o kadar uykusuz kaldim ama bu yasadiklarimi hic yasamamistim.Tamam hayellerim icin kendimi parcaladim ama kendimi cok ihmal ettim bunu biliyorum.Siz siz olun ipin ucunu kacirmayin.Hicbir sey sizden degerli degil.Elinizdeki firsati kacirmayayim deyip o sey icin kendi sagliginizdan vazgecmeyin.O kapı kapanir baskasi illa acilir.Nasibinizi tek bir seye sartlamayin.Uyku cok buyuk bir nimet.Bu gece de bogulcam mi korkusundan uzak uyuyabiliyorsaniz bu buyuk bir nimet.Degerini bilin,uykunuzu duzene sokun.Onceden kendim dikkat etmezdim,simdi istesem de o duzeni saglayamiyorum.Yasadigim bogulma hissiyatlarindan dolayi uyuyabilmem 5-6 saati buluyor.Her uykuya gectigimde nefesim durdugu icin once basimda sonra kollarimda uyusmalar cansizlasmalar oluyor.Ve defalarca bogularak ölmeyi yasiyorum.Ölüm korkusu alışılacak bir korku yada deneyim degil.Allahın imtihani isyan etmicem ama siz benim yaptigim hatalari basari ugruna yapmayin.Ve arastirdigim kadariyla tedavi edilmeyen uyku apnelerinde ölüm vakalari gorulmus.Sali gunu nörolojiye gitcem.Umarim bir iki ilacla basindan savmaz beni.Cunku ozel hastaneye gitcek param yok.

Bu problemi daha once yasayip atlatabilen arkadas varsa umuda ve tavsiyelere ihtiyacim var.Ölmek istemiyorum :(
Çok geçmiş olsun güzel kardeşim. Hayata karşı pozitif tutumun beni çok etkiliyor. Yaşadığın şeylere rağmen hala dimdik duruyorsun. Sen diğerleri gibi değilsin herkes gibi değilsin. Sen rahat bir hayat istemiyorsun, sen hayatına isyan etmiyorsun. Sen bu hayatı yaşamak istiyorsun. Seni binlerce kez tebrik ediyorum . İyiki varsın! Uyku konusuna gelince keşke önceden bu konu hakkında bilgilendirici kitaplar okusaydın . Bende yeni yeni fark edip okudum ve bu konuda kesinlikle taviz vermem . Uyku bazen çalışmaktan bile daha fazla iş yapabiliyor. Uyku kesinlikle boş bir aktivite değil. Olsaydı galiba günün 3'te birini bu eylemle geçirmek zorunda bırakılmazdık(yemek gibi). Genel itibari ile kanı şuna varmış; "başarılı insanlar az uyur" . Yalan bir ifadedir. Elon Musk 8 saat uyduğunu söylemiştir. Ve zamanı bunca şeyi yapmaya yetmiş.

Tekrardan geçmiş olsun. Sen gerçekten güçlü bir kardeşimizsin hep bizimle kal olur mu? Seni seviyoruz.

Son düzenleme:

SniperTR

Mars Yolcusu
Çok geçmiş olsun güzel kardeşim. Hayata karşı pozitif tutumun beni çok etkiliyor. Yaşadığın şeylere rağmen hala dimdik duruyorsun. Sen diğerleri gibi değilsin herkes gibi değilsin. Sen rahat bir hayat istemiyorsun, sen hayatına isyan etmiyorsun. Sen bu hayatı yaşamak istiyorsun. Seni binlerce kez tebrik ediyorum . İyiki varsın! Uyku konusuna gelince keşke önceden bu konu hakkında bilgilendirici kitaplar okusaydın . Bende yeni yeni fark edip okudum ve bu konuda kesinlikle taviz vermem . Uyku bazen çalışmaktan bile daha fazla iş yapabiliyor. Uyku kesinlikle boş bir aktivite değil. Olsaydı galiba günün 3'te birini bu eylemle geçirmek zorunda bırakılmazdık(yemek gibi). Genel itibari ile kanı şuna varmış; "başarılı insanlar az uyur" . Yalan bir ifadedir. Elon Musk 8 saat uyduğunu söylemiştir. Ve zamanı bunca şeyi yapmaya yetmiş.

Tekrardan geçmiş olsun. Sen gerçekten güçlü bir kardeşimizsin hep bizimle kal olur mu? Seni seviyoruz.
Allah razi olsun.Tam da istedigim bundan ibaret.Bugune kadar hicbir haram kazancta gozum olmadi.Kumar ,iddia,piyango vs hicbirini oynamadım.Tek istedigim helal rızık.Beleş para istemiyorum.Allah bana haksız kazanc nasip etmesin ama rızık kapısıni da kapatmasın.Hayatimda da evlilik dışı bir haram ilişki de gözüm olmadi.Herkesin de istedigi gibi tek istedigim mutlu bir yuva.Ben de insanım yalnızlıktan bıktım.Belki pmodan kurtulmak bu yuzden uzadi.Ama helali de bir zorlaştirdilar.25 yasina geldim evlenmek kendi duzenimi kurmak istiyorum.Ama bir evlenmek icin bile artik yuzbinlerce lira gerekiyor.Kykya muhtac bir ogrenciyim bir burs bile cikmadi.Ben kendi yuvami nasil kurayim ? Sevdigim kızın karsisina nasil cikayim ? Ozgurce sevebilmek icin artik paran olmasi gerekiyor.Birini sevmeye korkuyorum.Bunlar bahane degil ama cok mu merakliydim ekrandakilerle kendimi tatmin etmeye kendimi ? Igrendim kendimden her yaptigimda,her dustugumde pmo batakligina.Her sevdigimde kaybettim.Ya kotu biri cikti,ya param olmadigi icin cesaret edemedim sevdigimi soylemeye...Her şey para mi bu a* dunyasinda diyeceksiniz ? Evet,oyle malesef.Lakin ben helalin pesinden kosmaktan vazgecmicem.Hayatimdaki tek haram p... ona da insallah bir daha donmucem.Hayirlisi icin dua edip ,calismaktan vazgecmicem.Rabbim ne istedigimi biliyor cabami duami goruyor,acilcak kapilar biliyorum.Rabbimle aramdaki son buyuk engel de pmo idi,onu da insallah donmemek uzere yıktım.Gerisi takdir onundur.

SniperTR

Mars Yolcusu
03:00 8 Kasım. Yine bir uyku macerası ,uyuyamamakktan korkmuyorum.Bogulmaktan korkmuyorum.Uyuyana kadar dilimden dua ve istigfar dusmucek.Uyuyana kadar Allahin beni korumasina sıgıncam.En kötü istigfar halinde ölürüm.Düzenim mahvolmus umrumda degil.Gunduz olunca elimden geleni yapacam.Allah beni uyutmuyorsa demek ki gecenin hakkını verememisim demektir.Canım bana ait degil vakit gelmisse alır,degilse ki zaten gün dogar.Geceler bana sunu öğretti,isterse yuzbinlerce dostum olsun,gece yalnizca rabbimle bas basayim.Tek gercek dost her zaman yaninda olandir.Oyleyse geriye kalan her sey gecici.Öyleyse niye ona varmaktan korkayım ? Hayat bu basladıysa,bitebilir de.Hıç kimse olumsuz degil.Dunyada servet icinde yuzen herkesler de varmicak mi ona ? Makam,mevki,şan,sohret buna engel olabilcek mi ? Gercek son ertelenir.Ama buna vakit gelmisse,sebebin önemi yok.Bu uyku apnesi midir nedir bu benim savastigim dusmanim degil,geceleri benim rabbime yaklastiran dostum olcak.Bu problem gecene kadar her gece son gecemmis gibi hazirlik yapcam.

Her karanlığın ardından aydınlık gelir; her gecenin ardından güneş doğar.

Günes iki ihtimalde de dogmaya devam etcek.Bu dunyada dogmasa bile obur dunyada devam eder.Birgun buraya arkadaslar atlattim kurtuldum yazamazsam ,hakkinizi helal edin guzel dostlar.Rabbim butun hastaliklariniza bagimliliklarina sifa versin.Iyi geceler

Fapnofap

Ay Yolcusu
Bence apne için bir kbb'ye(eğer tanı buysa tabii) uykusuzluk için de psikiyatriye gitmen lazım.
Bir insan uykusunda ölemez eğer bebek değilse(ki anı bebek ölüm sendromunda apne var mıydı risk faktörleri arasında hatırlamıyorum)
Çünkü insanın vücudu nefesi kontrol dışı alıyor, yani sen nefesine odaklanmadigin sürece nefes alıp verirsin ,ki diyelim odaklandın,nefesini tuttun bir süre sonra vücut istemsiz nefes alıp verecek.istiyorsan dene nefesini tutmayı,

Psikiyatri ssri tarzı ilaçlarla veya psikoterapiyle uyku sorununu cozer
Geçmiş olsun

izleyici1

Yoda
pmo yaptığım zamanlar rüyalarım kapkaranlık
örümcekli köpekli pislik içinde tuvaletli yeraltında mağarada
bir kafes çukur içinde geçiyor
ama 30 günü aştığım nofap döneminde
rüyalarım ışıklı ortamda güneşli ortamda geçer

belki bilmiyorsundur!
pmo yaptığın zaman ilahi ışığını kaybedersin
ve şeytanlar rüyalarını kaplar seni ele geçirir
tüm gecen sıkıntı sitres yorgunlukla geçer
uyumakta uyanmakta sıkıntıdır

lukit rüyayı hayatım boyunca sadece 3 4 defa yaşadım
güzel bir deneyimdir gördüklerimin rüya olmadığınada eminim!
her taraf desenli bir ortam
beynimin üretemeyeceği bir 4k görüntüler
istediğim ortama gidebiliyordum
bu rüyalarıda tahminimce iyi cinlerin bir kıyağı olarak görüyorum

Ben uyuyamadığım zaman, kafamda sistemler oluşturmaya başlıyorum ve sistemin çalışmasını, işleyişinin nasıl olması gerektiğini düşünmekten kafam allak bullak oluyor.

Mesela son iki gündür boğaz ağrısı var ve aynı zamanda da sınav dönemindeyim. Boğaz ağrımın nasıl geçmesi gerektiğini ve dersler ile nasıl bağdaştırmam gerektiğini düşündüm. Ve o kadar karmaşık bir sistem oluşturdum ki zihnimden, oturup düşünsem bir daha öyle bir sistem oluşturamam. Açıkçası neden olduğunu da bilmiyorum.

B

Brock

Misafir
Ben uyuyamadığım zaman, kafamda sistemler oluşturmaya başlıyorum ve sistemin çalışmasını, işleyişinin nasıl olması gerektiğini düşünmekten kafam allak bullak oluyor.

Mesela son iki gündür boğaz ağrısı var ve aynı zamanda da sınav dönemindeyim. Boğaz ağrımın nasıl geçmesi gerektiğini ve dersler ile nasıl bağdaştırmam gerektiğini düşündüm. Ve o kadar karmaşık bir sistem oluşturdum ki zihnimden, oturup düşünsem bir daha öyle bir sistem oluşturamam. Açıkçası neden olduğunu da bilmiyorum.
Aklımız sorunların sebebini buluyor evet ama çözüm için kendine dur veya yap demek yetersiz.Aklımız Allah tan istemedikçe aciz hocam.

The King

Deneyimli Üye
Bilinçaltının Gücü ve Sır kitaplarını acilen oku. Özellikle ilkini 2-3 günde bitir hemen.

Dot

Merkür Yolcusu
Bundan sonra daha iyi olacaksınız eminim. Hayatta başarılar.

Son düzenleme:

Hades

Satürn Yolcusu
Bu yazıyı gece 04 sularında okuyor olmam... Geceleri uyuyamıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6