Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir

Haggard

Merkür Yolcusu
Selamlar arkadaşlar, uzun müddettir hedeflediğim ama gram bir çalışma göstermedim ama hayatımı değiştirmeye ve başka yönlere açılmayı karar aldım ve artık oturmak yok dedim! bunu ana sebebi yurtdışına çıkma düşüncemin olması ve hoşuma gitmesi herhangibir dil üzerinde nasıl kendimizi geliştirir nasıl iyi konuşabiliriz her bir tavsiye bu yolda birer ışık olucaktır
Her türlü tavsiyeye açığım şimdiden teşekkürler iyi günler dilerim herkese

N

neurosoft

Misafir
İngilizce Öğrenmede Faydalı Websiteleri:

Ben genelde asapscience, kurzgesagt in a nutshell,
thenewboston, tedx talks, ted-ed gibi youtube kanallarını takip ediyorum. Hem ilgimi çeken içerikler hem de ingilizce açısından faydalı geliyor.

Bir dile temel seviyede hakimsen o dilin günlük konuşmalarda sıkça kullanılan kelimelerini, metinlerde sıkça kullanılan kelime ve yapıları o dilin kendi sözlüğünden bakarak ve bunlarla oluşturduğun listeleri not defterinden veyahut quizletten tekrar etmek seni oldukça geliştirecektir. Bunun dışında listening ve speaking de ayrı beceriler olduğu için bunların gelişmesi için ayrı pratik gerekiyor. Listening için temel yapıyı anlayabildiğin konuşma parçalarını altyazısız dinleyerek ne söylendiğini hangi kelimelerin yutulduğunu vs. bunlar hakkında kulağını eğitmen gayet faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Haggard

Merkür Yolcusu

thenewboston, tedx talks, ted-ed gibi youtube kanallarını takip ediyorum. Hem ilgimi çeken içerikler hem de ingilizce açısından faydalı geliyor.

Bir dile temel seviyede hakimsen o dilin günlük konuşmalarda sıkça kullanılan kelimelerini, metinlerde sıkça kullanılan kelime ve yapıları o dilin kendi sözlüğünden bakarak ve bunlarla oluşturduğun listeleri not defterinden veyahut quizletten tekrar etmek seni oldukça geliştirecektir. Bunun dışında listening ve speaking de ayrı beceriler olduğu için bunların gelişmesi için ayrı pratik gerekiyor. Listening için temel yapıyı anlayabildiğin konuşma parçalarını altyazısız dinleyerek ne söylendiğini hangi kelimelerin yutulduğunu vs. bunlar hakkında kulağını eğitmen gayet faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Tavsiyen için teşekkürler :) tam aksanını oturtmak olmasada ek bir dil bilmek her zaman sana artı olarak geliyor

elvas

Mars Yolcusu
Temel oturtmak için bence haluk tatarın 3 aydan sıfırdan ileri ingilizce serisini izle.Hepsini sindir.Yabancı sitcom dizileri izle mesela how ı met your mother,the simpson,family guy,Friends,The big bang theory ve son olarak young sheldon bunları izleyebilirsin.Sokak ingilizcesi kullanıyorlar ve saran diziler hepsi.Bunun dışında doctor who izleyebilirsin fiction kategorisinde bir dizidir.Bilim kurgu dizisidir.Çok temiz ingiliz ingilizcesi duyabilirsin.BBC learning english kanalı var oradaki podcastlari izleyebilirsin.Çok iyi olduğunu düşündüğüm kanallar var linklerini atarım buraya hepsinin. :)

dojeh

Ay Yolcusu

denediğim bir yöntem bu hocam cok fazla işime yaradı.özellikle speakingde aşırı faydasını gördüm. kessinlikle deneyiniz derim.

baron

Venüs Yolcusu
Dostum yabancı bir arkadaş edin ve Dualingoyu indir ben bunları yapıyorum

Doctor X

Yeni Fapstronot

Dostum çok iyi geldi az bir şey anlıyorum :)

N

neurosoft

Misafir
Umarım istikrarlı bir dil çalışması uzun vadede hepimize dahada iyi gelir dostum.:)

Mistakes

Yeni Fapstronot
Ben ingilizce öğrenmek ile dil öğrenmeyi ayrı tutarım ingilizce sürekli pratik yapabileceğin bir sürü alan var ve grameri zor bir dil değil.

NarkosOnFire

Ay Yolcusu
Temel oturtmak için bence haluk tatarın 3 aydan sıfırdan ileri ingilizce serisini izle.Hepsini sindir.Yabancı sitcom dizileri izle mesela how ı met your mother,the simpson,family guy,Friends,The big bang theory ve son olarak young sheldon bunları izleyebilirsin.Sokak ingilizcesi kullanıyorlar ve saran diziler hepsi.Bunun dışında doctor who izleyebilirsin fiction kategorisinde bir dizidir.Bilim kurgu dizisidir.Çok temiz ingiliz ingilizcesi duyabilirsin.BBC learning english kanalı var oradaki podcastlari izleyebilirsin.Çok iyi olduğunu düşündüğüm kanallar var linklerini atarım buraya hepsinin. :)
OOO elvas reis gelmiş.

Daria

Mezun
İngilizce için ilk aşamada Hintli yazışma arkadaşı birebir, youtube'dan kafana yatan bir hocayla başla sonra bir şekilde devam edersin
Rosetta Stone'da öneririm

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6