Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yalnız Hissetmenin Vermiş Olduğu Dayanılmaz Ağırlık

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Yalnızlık kelimesi kiminin duymaya bilee tahammül edemediğim bir kavram olmakla birlikte aslında herkesin kendi içinde yaşadığı ,bazılarınınsa dışa aktarmayı istemediği ya da bunu göstermek istemediği bir durum olarak karşımıza çıkmakta.Biliyorsunuz ki aslında her şey ortada ki görmek istemiyor ya da görmüyorsunuz.Eski günlerin ve eski zamanların daha iyi olduğunu söyleyen insanları görüyorum ortalıkta evet ben de onlardan biriyim kabul ediyorum ki .Ara bu düşünce sarmalı beni de yokluyor.Ama bu karamsarlık düşüncesini aklımıza sokan nedir ,ne hikmettir soran yok.Bazıları suçlu aramak ister bazıları da hareket etmek istemez.Sorsalar hareket etmeye enerjim yok inan ki der.Bir de üstüne kimse beni neden sormuyor çok yalnızım neden her şey üstüme geliyor derken kendi suçuna ortak değildir.Biz kendimizi bu hallere düşürdük .Yalnızlık tüneline kendin açtın.Şöyle bir baksana etrafına insanlar senden uzaklaşıyor. Bunu sen yapıyorsun.Enerjin tavırların ve halinle.Tam bir şeyler düzelecek diyerek ortamı değiştirerek kendinden kalacağını zannediyorsun.Arkadaşlar kaç kere denedim bilmiyorum ama yurttayken bile en basitinden oda degistirirdim ,bu sefer bir şeyler düzelecek derdim .Ama tam tersine daha da huzursuz oldum Yalnızlık hissine daha Yalnızlık kattı.Cunku ben değişmemiştim.Fark ediyordum ki yıllarca insanlar ya benden uzaklaştı ya da benden geçirdiler ve bana takildilar.Ben de sanki iti şeyler yokmuş gibi olumsuz düşüncelere odaklandım. Hiç de demedim yıllarca ben ne yapıyorum da bunlar bu şekilde davranıyor?Kurban rolundeydim kısaca.Hayat benle dalga geçiyor güya.Ulan ne dalga geçmesi senden başka seninle daha çok uğraşan kim var.aslinda kendimle uğraşan bendim ve onlara davranma şeklini ben öğrettim. Bu kalıp yıllarca sürdü ve zamanla yargılanmadan uğruna insanlardan uzaklaştım.

Simdi 23 yaşındayım. Onu bunu kafaya takmaktan gerçekten istediğimi ne kadar yaşayabildim.İste olay bu yıllardır sabote eden dusuncelerin farkına varabilmek. Bir yandan hem insanlardan uzaklaş bir yandan da neden yalnızım diye içten yakin.Bunu en çok kadınlar konusunda yaşadım. Onların bana gelmesini bekliyo4dum içten içe.Cunku hareket edecek ne inancım ne de ozguvenim vardı.Ve tabi ki kurban psikolojisi de buna dahil oldu.Ben böyle davrandıkça bu artmaya devam ederek bu günlere geldim.Sonra dedim ki bu zamana kadar eleştirilerden korktun ve kendi özel yeteneklerini gostermedin sana ne kattı?elindeki paraları harcamaktan korktun ne oldu para sana kaldı da daha mı iyi oldu daha mı zengin oldun?
Siz neyi dilerseniz o oluyor?siz eğer bir yandan birileriyle konuşayım derken hem de onlaein yanındayken su insan yanımdan gitsin mesajını verirseniz ya da aslında orada olmak istemiyorsunuz duygu halinizde.Insanlar ve sizin enerjiniz çalışır ve oradan uzaklaşırsınız.Evren en ufacık bir şüphe dahil olsa size karşılığını er ya da geç gösterecektir.Dil ve kalp bir olmayınca neti eşitlik kaçınılmaz olscak ve içteki kurban sesi artacak ve bu şekilde gittiği için gerçek gücünüz düşecek ve daha sonra kaçınma duyguları artacak.Fark ettiniz mi bu bir kısır döngü haline geliyor.Derdini söylemeyen derman bulamaz diye boşuna dememişler.O derin yalnızlık hissini bir kez tatmışsanız ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız.
Yalnız olmak gercekten de süreci etkiliyor.Yalniz kalmak günde 15 paket sigara içmeye eş değer bir zarar olarak görünüyor.Uzun süre yalnız kalmaları için geçerli bu.Dusunsenize paylasacağınız birileri yok hayatınızda sırf korkular yüzünden.Korktugum için hayatımı yaşayamadım diyeceksiniz.Acabalar ve öyle olsa nasıl olurdu düşünceleri eksilmeyecek.Soguk kış gününde ince giysiyle dolaşmış gibi sessiz ve eksik hissedeceksiniz.İnsan yalnız yaşayamaz ve eksik kalır. Yalnızken daha çok kafası karışık insanın.Dostlarinkz varsa onlari bırakmayın. Korkular yüzünden hayatınız sonunda bu hayatımı yaşayamadım demeyin. Bir gün o insanlar ölüp gittiğinde onların saltanatı sona erecek?Ya sizin saltanatının ne zaman sona erecek dersiniz?

Yalniz olan insanın başına her türlü olumsuz düşünceler gelebilir.Eger ki başarılı hayat istiyorsanız muhakkak bir dota ihtiyacınız olacak.Birlikte öğrendiklerinizi paylaşacağınız insanlar yoksa bu öğrendiklerinizin ne anlamı var gerçekten de? Birlik her zaman önemlidir.Biliyorum içinizde kırılan bir yerler var .Siz de yalnız olmak istemezsiniz.Daha sonra korkulardan, yikintilardan dolayı tek başına yaşamak daha cazip geldi hatta daha da ötesi inşaat sizin yıkılmaz ve kendine yeten biri olduğunu zannederek yanıldıklarında gerçek öyle değil.Ben bu yazıyı yazarken bile bir amacım var paylaşmak ve insanların bu yazıya ulaşması ve daha sonra etkileşimde olabilmek hayat budur zaten .Bu ise hayatın kendisidir.Bu yazılanları okuyarak biraz gerçek anlamda sorgulamanın vakti geldi .Her şey ortadayken gizlemenin anlamı yok.Bu yazı vesilesiyle bir şeyler değişmeye başlar umuyorum kendi hayatımızda.

"Yalnız olmaktan artık korkmuyorsa,gururunu dost sanıp aldanıyorsa,ne bekliyorsan yoktan olmuyorsa ,azalıyor insan,tükeniyor insan"

Moderatörün son düzenlenenleri:

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
aslında arkadaş bulmak adını altında bir başlık açılsa ve insanlar orada tanışsa iyi olur belkide vardır bilmiyorum
Kolay bir şekilde ve hayatın gidişatı altında arkadaşlık edinme edinme yolları şeklinde olması mantıklı olur.Ama sanal arkadaşlıklar gerçek bir mekana taşımadığı sürece anlamı olmuyor .Yakın çevreden arkadaş edinmek mantıklı.Bununla ilgili görüşlerimi de dile getiririm

King Elessar

Mars Yolcusu
Yalnızlık bana göre, yalnız kaldığında vaktini neye ve nasıl harcadığına göre değişir. Bazı amaçlar vardır yalnız kalmadan gerçekleşmez.

Ben kendi adıma konuşayım, vaktimin çoğunluğunu yalnız geçiriyorum bundan da pişmanlık duymuyorum. Yalnız kalmamak adına içi boş arkadaşlıklar da kurmuyorum. Derdini dinleyebileceğim, onların da benim derdimi dinleyebileceği birkaç dostum var. Onlarla vakit geçirirken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Düşünce yapımız, ilgi alanlarımız onlarla bire bir aynı denilebilir. Herhangi bir konu üzerinde saatlerce konuşabilirim onlarla veya bir konu üzerinde tartışabiliriz. Böyle dostlar bulmak ciddi anlamda zor. Yeri geldiğinde yalnızlığımı giderebilmem bu dostlarım sayesinde oluyor.
Örneğin ben günümün çoğunluğunu kitap okuyarak geçiriyorum ve uzun süredir spor yapıyorum. Kitap okumak için bazen kütüphaneye gidiyordum ve en yakın arkadaşlarımdan biriyle orada, spor salonunda da bir diğeriyle tanıştım. Maalesef bazı şeyler için harekete geçmeniz gerekiyor, her şeyin ayağınıza kadar gelmesini beklemek delilik.
Sosyal medya ve diğer safsatalar yüzünden şu an benim yaşıtlarımın vaktini geçirdiği şeyler bana göre vasat seviyede. Yeri geldiğinizde derdinizi anlatabileceğiniz, her türlü konuda güvenebileceğiniz arkadaş bulmak ciddi anlamda zor. Bence bu tarz sebebiyetler insanları yalnızlığa itiyor. Yalnız kaldığınızda kendiniz için kaçış olarak gördüğünüz şeylerle vakit geçirmeye başlıyorsunuz. Bazıları oyunlarla, bazıları kitaplarla, bazıları bambaşka şeylerle... Yalnızlığımı giderebildiğim en yakın dostlarımdan biri de kitaplar: Derdinize çare bulabileceğiniz, yeri geldiğinde daha çok dert edineceğiniz şeydir kitap.

''Kiminin yalnızlığı hastanın kaçışıdır; kiminin yalnızlığıysa hastalardan kaçıştır.''

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Yalnızlık bana göre, yalnız kaldığında vaktini neye ve nasıl harcadığına göre değişir. Bazı amaçlar vardır yalnız kalmadan gerçekleşmez.

Ben kendi adıma konuşayım, vaktimin çoğunluğunu yalnız geçiriyorum bundan da pişmanlık duymuyorum. Yalnız kalmamak adına içi boş arkadaşlıklar da kurmuyorum. Derdini dinleyebileceğim, onların da benim derdimi dinleyebileceği birkaç dostum var. Onlarla vakit geçirirken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. Düşünce yapımız, ilgi alanlarımız onlarla bire bir aynı denilebilir. Herhangi bir konu üzerinde saatlerce konuşabilirim onlarla veya bir konu üzerinde tartışabiliriz. Böyle dostlar bulmak ciddi anlamda zor. Yeri geldiğinde yalnızlığımı giderebilmem bu dostlarım sayesinde oluyor.
Örneğin ben günümün çoğunluğunu kitap okuyarak geçiriyorum ve uzun süredir spor yapıyorum. Kitap okumak için bazen kütüphaneye gidiyordum ve en yakın arkadaşlarımdan biriyle orada, spor salonunda da bir diğeriyle tanıştım. Maalesef bazı şeyler için harekete geçmeniz gerekiyor, her şeyin ayağınıza kadar gelmesini beklemek delilik.
Sosyal medya ve diğer safsatalar yüzünden şu an benim yaşıtlarımın vaktini geçirdiği şeyler bana göre vasat seviyede. Yeri geldiğinizde derdinizi anlatabileceğiniz, her türlü konuda güvenebileceğiniz arkadaş bulmak ciddi anlamda zor. Bence bu tarz sebebiyetler insanları yalnızlığa itiyor. Yalnız kaldığınızda kendiniz için kaçış olarak gördüğünüz şeylerle vakit geçirmeye başlıyorsunuz. Bazıları oyunlarla, bazıları kitaplarla, bazıları bambaşka şeylerle... Yalnızlığımı giderebildiğim en yakın dostlarımdan biri de kitaplar: Derdinize çare bulabileceğiniz, yeri geldiğinde daha çok dert edineceğiniz şeydir kitap.

''Kiminin yalnızlığı hastanın kaçışıdır; kiminin yalnızlığıysa hastalardan kaçıştır.''
Her halükarda sosyalleşmek daha karlı bir eylem .Yalnız başına hareket etmekten daha iyi. Bak sürecini erken bozanlara dikkat çoğu hep asosyal toplumdan soyutlanmış kişilerdir.Tabii ki derdinş anlatabileceğin dostunun olması seni anklamayan birisine değer vermekten çok daha iyidir. Ama illa ki arkadaşların her huyunun sana uyması gerekmiyor. Çok iyi anlaşmak da gerekmiyor. Anlaşabilmek bile başlı başına yeterli ki zaten aynı tarz insanlarla olmak biri geri düşürür. Bazen bize farklı düşünmemize yardımcı olacak insanlar da lazım

King Elessar

Mars Yolcusu
Tabii ki derdinş anlatabileceğin dostunun olması seni anklamayan birisine değer vermekten çok daha iyidir. Ama illa ki arkadaşların her huyunun sana uyması gerekmiyor. Çok iyi anlaşmak da gerekmiyor. Anlaşabilmek bile başlı başına yeterli ki zaten aynı tarz insanlarla olmak biri geri düşürür. Bazen bize farklı düşünmemize yardımcı olacak insanlar da lazım
Hocam benim burada kastettiğim şey: Düşünce yapısı. Düşünce yapımız, mantalitemiz genel olarak uyduğu için onlarla çok iyi anlaşabiliyorum. Burada düşünce yapısından da kastım herhangi bir konuda zıt düşsek bile saygı çerçevesinde olması. Belli bir konuda aşırı zıt fikri olan biri olsa bile onun fikrine saygı duyar, dinlerim keza onlar da öyle. Herhangi bir konuyla alakalı farklı fikir ortaya atılmazsa zaten bir yol katedilmez. Örneğin arkadaşlarımla bir konu üzerinde tartışırken fikir ayrılıkları illa olur, onun fikrine karşı argüman sunarım ve böyle uzun uzadıya tartışabiliriz.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Hocam benim burada kastettiğim şey: Düşünce yapısı. Düşünce yapımız, mantalitemiz genel olarak uyduğu için onlarla çok iyi anlaşabiliyorum. Burada düşünce yapısından da kastım herhangi bir konuda zıt düşsek bile saygı çerçevesinde olması. Belli bir konuda aşırı zıt fikri olan biri olsa bile onun fikrine saygı duyar, dinlerim keza onlar da öyle. Herhangi bir konuyla alakalı farklı fikir ortaya atılmazsa zaten bir yol katedilmez. Örneğin arkadaşlarımla bir konu üzerinde tartışırken fikir ayrılıkları illa olur, onun fikrine karşı argüman sunarım ve böyle uzun uzadıya tartışabiliriz.
olması gereken de bu zaten.

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Yalnızlıktan kurtulacağım derkende saçma sapan insanlara denk gelmek var. Yalnızsan sorunu birazda kendinde arayacaksın. muhabbetin akıcı değildir, sıkıcısındır, espri yapamıyorsundur vesaire vesaire.bir yandanda yalnızlık kendini geliştirmek için bir fırsat. yeni bir dil öğrenirsin, yazılım öğrenirsin, kitap okursun

spor salonuna yazıl. insanlara merhaba demeyle başla önce.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Yalnızlıktan kurtulacağım derkende saçma sapan insanlara denk gelmek var. Yalnızsan sorunu birazda kendinde arayacaksın. muhabbetin akıcı değildir, sıkıcısındır, espri yapamıyorsundur vesaire vesaire.bir yandanda yalnızlık kendini geliştirmek için bir fırsat. yeni bir dil öğrenirsin, yazılım öğrenirsin, kitap okursun

spor salonuna yazıl. insanlara merhaba demeyle başla önce.
Yıllardır zaten içedönük hayat yaşıyorum zaten.Ihtiyacim olan şey kendimi dışarıya atmak yani artık uygulama zamanı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6