Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yapmak İsteyip De Yapmamak

Kronzordo

Venüs Yolcusu
Çoğumuzun başına gelmiştir,bir gün çok enerjikken ertesi gün o işi yapmaya üşenir oluyoruz ve dünkü o enerjimizden eser kalmıyor,Hayatımdaki tek en büyük sorun bu olabilir,sürekli bir işe başladığım zaman devamı gelmiyor tamamen bırakmasam da arada aklıma gelince yapıyorum.Günü planlasam bile o plana uyamıyorum genelde. Bunun önüne geçmek için ne yapıyorsunuz dostlar ?

Hades

Satürn Yolcusu
Bende şöyle oluyor; önce bir motivasyonla başlıyorum, hatta bazen 1 ay kadar devam ediyor sonra bırakıyorum canım yapmak istemiyor. Burada disiplini sağlayamadığımız için bırakıyoruz diye düşünüyorum. Ha birde iradesizlikten kaynaklanabilir.

B

Brock

Misafir
Çoğumuzun başına gelmiştir,bir gün çok enerjikken ertesi gün o işi yapmaya üşenir oluyoruz ve dünkü o enerjimizden eser kalmıyor,Hayatımdaki tek en büyük sorun bu olabilir,sürekli bir işe başladığım zaman devamı gelmiyor tamamen bırakmasam da arada aklıma gelince yapıyorum.Günü planlasam bile o plana uyamıyorum genelde. Bunun önüne geçmek için ne yapıyorsunuz dostlar ?
Online eğitim konusunda özellikle : çeyreğini bitirdiğim anda başlıyor bezginlik.veya aşırı isteklilik durumu. Veya iştede oluyor başladığım zamanki heves istekle devam etmiyorum.Bunun sebebi sanırım "ben artık süperim bu işte" hissi vermesi şeytanın. Sanırım tam böyle olduğunda 110/3 teki gibi yapmam lazım.Yani eksiğim ve hatam için Allah tan af dilemem. Örn bi eğitim serisindeyim şuan. Şeytan izlememem için sürekli sağdan soldan bahane ürettiriyor. Örn : "Buna şuan hazır değilim bu çok büyük bi eğitim şuan bunu yapmamalıyım" veya "çok zihin yorucu buda" gibi hisler. Bende senin vesilenle şuan sorguluyorum bunu. 2 haftada çeyreğine gelmiştim hemen hemen sonradan yavaşladım.Heralde bunu bitirmek istiyorsam bezginlik geldiğinde bu yaşıma ne kadar cahil bıraktıgımı aciz halimi aklıma getirip Allah tan af dilemem gerek.Veya "şuan buna hazr değilim" hissi geldiğinde de sanırım yapabilcek olupta yapamadıklarımı aklıma getirsem :örn yıllarca cahil kalmamı , bu durumu yenebilirm. Tabi en nihayetinde sabır işi bi işi başlayıp bitirmek. Ama sabretmeden de sonuca ulaşılmıyor. Birde ben geçmişimi çok unuturum. Bu yüzden de oluyor çoğunlukla heralde bezginlik: daha iyi olmak için bi nedenim yok gibi hissediyorum . Neyse dönüp bu yazdıklarımı bidaha okuycam biara inşallah.

N

neurosoft

Misafir
Ben hali hazırda yapmam gereken işlerin arasına molalar koyuyorum. Ama molalarda özellikle aklım fikrim sürekli daha fazlasında olunca artık bir daha ders çalışmaya dönmek istemiyorum. Genelde alışkanlık kazanmak istediğim şeylerin önünde en çok konfor alanına çekilmek diye tabir ettiğim bu durum engel teşkil ediyor...

Lazkopat

Emektar Üye
Az yap her gün yap.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6