Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni (Monk) Sürec Ve Hedefim

Erogluzim

Mars Yolcusu
Selamlar bu gün yeni sürecime 6 aylık hedefle başlamaya karar verdim. 6 Aylık sürecim de 2 hedefe odaklanacağım Zihinsel gelişimim için bol okuma fiziksel gelişimim için spor da devamlılığı sağlayacağım. 6 ay sonra ideal bir vücuda ve kitaplıkta okunamamış kitap kalmadığında ve monk mod başarısıyla çok iyi olacağıma eminim.
Ve bu hedefleri başardıktan sonra aklımda 2 hedef daha var.

Not: Burayı günlük tarzı kullanmayı düşünüyorum

Erogluzim

Mars Yolcusu
3.Günden Selamlar 9 Aylık güzel bir plan hazırladım.
Ne yalan söyleyeyim 3.gün olmasına rağmen iyi hissediyorum 2 kitap bitirmek keyif verici

B

Brock

Misafir
Eyvallah ne zaman bir şey planlasak bir aksilik çıkıyor. Valla en iyis plansız yaşamak
bak maden böyle diyon bana klavyeyi açtırcan hocam. bak şimdi ilham verici şeyler yazcam.

şimdi fikrimce bizim plan tasarı yaparken sorunumuz
1.yüksek hedef (hırs). bu normal kendimizi tanıma sürecinde ama asıl kötü olan hırsa yenik düşmek. böylece yaptığımız plan bizi muradımıza yaklaştıracakken tam ters etki yapıyor. "ya ben .. yapamadım çok düşük seviyeyim bunu bile yapamadim" diyerek plansızlığa iradesizliğe surüklüyor. halbuki plan yapmayı daha çok irade edip muradımıza ulaşmak için kullancakken ; tam tersine etki ederek yaptığımız plan daha az murad edip daha iradesizleßmemizi sağlıyor. burda yapmamız gereken ;
1.planı yaparken alt ve üst limiti "bir önceki rutine kıyasla " uçuk yapmama yani normale yakın plan
2.planın mutlaka ve mutlaka mutlak olarak işlemiceğini bilerek plan yapma.ve planı yaparken planın amacının aslında hedefi gerceklestirmek için değilde : irademizin önündeki engelleri hatalarımızı daha iyi anlamak olması lazım planın asıl buna hizmet etmesi. elon musk bile onlarca beyinle matematik hesabıyla yaptığı planın(roketlerle alakalıydıyoutubede bulusunuz) uygulamada binlerce defa yıllarca hatadan sonra gerçekleştiğini hatırlamak.
3.plan gerçekleşmediğinde umutsuzluğa düşmemek ; örn o günlül hedefin zayıf ta olsa örn yarim saat ćalışma hedefi koyup çalışamadığında dahi kendini suçlamama. kendini tanımanın planın en önemli kazanımı olduğunu unutmama

Erogluzim

Mars Yolcusu
bak maden böyle diyon bana klavyeyi açtırcan hocam. bak şimdi ilham verici şeyler yazcam.

şimdi fikrimce bizim plan tasarı yaparken sorunumuz
1.yüksek hedef (hırs). bu normal kendimizi tanıma sürecinde ama asıl kötü olan hırsa yenik düşmek. böylece yaptığımız plan bizi muradımıza yaklaştıracakken tam ters etki yapıyor. "ya ben .. yapamadım çok düşük seviyeyim bunu bile yapamadim" diyerek plansızlığa iradesizliğe surüklüyor. halbuki plan yapmayı daha çok irade edip muradımıza ulaşmak için kullancakken ; tam tersine etki ederek yaptığımız plan daha az murad edip daha iradesizleßmemizi sağlıyor. burda yapmamız gereken ;
1.planı yaparken alt ve üst limiti "bir önceki rutine kıyasla " uçuk yapmama yani normale yakın plan
2.planın mutlaka ve mutlaka mutlak olarak işlemiceğini bilerek plan yapma.ve planı yaparken planın amacının aslında hedefi gerceklestirmek için değilde : irademizin önündeki engelleri hatalarımızı daha iyi anlamak olması lazım planın asıl buna hizmet etmesi. elon musk bile onlarca beyinle matematik hesabıyla yaptığı planın(roketlerle alakalıydıyoutubede bulusunuz) uygulamada binlerce defa yıllarca hatadan sonra gerçekleştiğini hatırlamak.
3.plan gerçekleşmediğinde umutsuzluğa düşmemek ; örn o günlül hedefin zayıf ta olsa örn yarim saat ćalışma hedefi koyup çalışamadığında dahi kendini suçlamama. kendini tanımanın planın en önemli kazanımı olduğunu unutmama
Çok yardımcı oldun teşekkürler. Hedeflerimi tekrar dizayn ediyorum

Erogluzim

Mars Yolcusu
5.Gün de olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İsteğimin arttığının farkındayım iyi gidiyor

Erogluzim

Mars Yolcusu
Herkese iyi günler bu gece itibarıyle Rahip Mod tam geçiş yapıyorum. Uzun bir süre sadece süreç ve kendimle meşgul olup insanlar fuzuli işlerle bağımı koparıyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6