Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni Okul Çıkmazı

venzo

Yeni Fapstronot
Evet arkadaşlar iki gün sonra okullar açılıyor ve ben yeni okula geçiyorum lise 3. sınıfım yeni bir başlangıç yani. Küçükken sosyal bir insandım ancak lisede çok çekingen ve pasif kaldım yine de bir arkadaş grubum olmuştu. Neverfapte bir türlü 1 haftayı geçemedim bugün 4 günlük süreci bozdum baya bir moralim bozuldu. Ve kaç gündür ya çevre yapmayı beceremezsem ne yapmalıyım soruları sürekli kafamın içinde. Yaz boyunca herkesle konuşmaya muhabbet kurmaya çalıştım iletişim becerimi geliştirme açısından ama işte yine de rahat olamıyorum. Görünüm olarak boy, tip vs. kendimi beğeniyorum bazı kızlarında ilgisini çekiyorum zaten bakımlı da bir insanım ama nasıl davranmam gerek bir türlü çözemedim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

SirHungry

Yeni Fapstronot
Evet arkadaşlar iki gün sonra okullar açılıyor ve ben yeni okula geçiyorum lise 3. sınıfım yeni bir başlangıç yani. Küçükken sosyal bir insandım ancak lisede çok çekingen ve pasif kaldım yine de bir arkadaş grubum olmuştu. Neverfapte bir türlü 1 haftayı geçemedim bugün 4 günlük süreci bozdum baya bir moralim bozuldu. Ve kaç gündür ya çevre yapmayı beceremezsem ne yapmalıyım soruları sürekli kafamın içinde. Yaz boyunca herkesle konuşmaya muhabbet kurmaya çalıştım iletişim becerimi geliştirme açısından ama işte yine de rahat olamıyorum. Görünüm olarak boy, tip vs. kendimi beğeniyorum bazı kızlarında ilgisini çekiyorum zaten bakımlı da bir insanım ama nasıl davranmam gerek bir türlü çözemedim.
''Lisede çok çekingen ve pasif kaldım yine de bir arkadaş grubum olmuştu'' yazmışsın. Şimdide gideceğin yer lise çok çekingen ve pasif kalsan bile bir arkadaş grubun olacak. Lise böyle bir yer çünkü. Bide lise 3-4 derken sınavlara yoğunlaşınca dayanışma daha da artıyor. Merak etme bir çevren olur.

jesus tod

Ay Yolcusu
Meseleler ve detaylar üzerine fazla düşünüyorsun.
İnsan ilişkilerinin dinamikleri bir bilardo oyunu, matematiksel denklem gibi değil.
Kendini rahatlatacak şeyler bulursan ve rahat olursan hiçbir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Sen kendine güven rahat ol. Onlar seni bulur, kendiliğinden gelişir. Takma pek. İddiasına varım sihirli bir şekilde olacak.

Cenk

Yeni Fapstronot
Ben de Meslek Lisesinden Anadolu Lisesine geçtim 11.sınıfım, yapmayı planladığım şey ise kimseye kendimi sevdirmeye çalışmayacağım ama herkesle iyi anlaşmaya çalışacağım elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışacağım ve çok çalışmam gerek bunu da başaracağım çabalarsam olur. Umarım çabalayan kişiler için her şey olması gerekenin en iyisi şeklinde olur

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Merak etme dostum kafana takma hiçbir şeyi??

venzo

Yeni Fapstronot
Eğer iletiğim sorunu yaşıyor ve çekiniyorsan bu aşamada zaten sözünü geçirmen imkansız. Eğer bir ortamdaki herkes iletişim kurabiliyorsa, kendi fikrini özgür ve rahat bir şekilde ifade ediyorsa zaten herkes aynıdır, baskındır. Ama ortamın içerisinde 1 tane çekinik birisi veya 1 tane baya baya baskın birisi varsa o tarz ortamlarda normal olmak şöyle bir sıkıntı yaratır. Orta bölgede görünürsün ve olağanüstü bir durumda hangi tarafta olacağın sorgulanır. Konuşmayan, fikir beyan etmeyen, bana fark etmez diyen insanları genellikle kızlar çekinik gruba dahil eder. Konuşan, fikrini ve isteğini söyleyen, daha talepkar, gerektiğinde talebi için mücadele edebilen/edebileceğini belli eden (Bana fark etmez abi ya demeyenler), korkmayan veya korkusunu belli etmeyen insan baskındır. Aslında normaldir bu ama çevremizde o kadar çekingen var ki normal diyemiyoruz.

Sokakta serseri tipleri düşün, senden 50 kuruş isteyen vermezsen eğer kafanı ezecek tipleri düşün. Konuşma tarzları baya bir baskın değil mi? Onun küfür etmeyen ve yamuk konuşmayan hali gerektiğinde kullanmak için idealdir ki ben böyleyimdir. Çevremde nasıl görünüyor? Beni tanımayanlar genellikle saygılı, dinleyici, özgüvenli, başarılı ama aşırı absürt bir şekilde serseri göründüğümü söylüyor. Güzel yanı bunu genelde kızlar söylüyor tanımak istedikleri için .d.

Forumlardan neyin nasıl yapıldığını kovalamak yerine dışarıda kollarında kızlarla dolaşan 3 tane kekoyu 1 saat izleseniz, saygılı nezih abilerinizi 1 saat izleseniz, kısacası insanları gözlemleseniz öğrendiklerinizle kendinizin bir ortamda nasıl davranacağını, hangi konumda olacağını vs. zaten kendiniz belirlersiniz.
Çekingen bir insan değilim zamanında öyleydim evet ama aşmaya çalıştım ve aştığımı düşünüyorum. Herkesle muhabbet etmeye çalışan yeri geldiğinde tartışan bir şey yapılacağı zaman fikrini söyleyen bir insanım. İnsanları hem gözlemleyip hemde iletişim kuracağım tavsiyelerin için çok sağol

venzo

Yeni Fapstronot
Durum nedir dostum?
Gayet iyi sınıfta çoğu kişiyle muhabbeti ben başlattım şu an herkes eski arkadaşları ile takılıyor ama zamanla kaynaşırız diye umuyorum birkaç ortaokuldan arkadaşım vardı bende şu an onlarla takılıyorum umarım her şey yoluna girer.

Neoahmet

Yeni Üye
Kendinden taviz verme başkalarına fazla özenme. Zaten kendin gibi davrandığın zaman insanlar senin yanına gelecektir rahat ol. Bir de bu senin son okul değiştirmen olmayacak üniversiteye de gideceksin o yüzden kendini fazla kasmana gerek yok. Bir de son olarak ilk hafta sosyalleşecem diye herkesle çok samimi olma insanları iyice bi gözlemle kendine uygun birini böyle daha rahat bulabilirsin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6