Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni planım hakkında görüşlerinizi veya önerilerinizi almak isterim içeri buyurun.

lafayette

Ay Yolcusu
Dostlar Şubat ayındaki meydan okumada başarılı olamadım maalesef. İlk bozmamdaki sebeb boş durmaktan oldu ikincisi ise bugün oldu, sebebini tam olarak anlayamadım ama stresten olduğunu düşünüyorum ama tecrübe oldu benim için. Bu saatten itibaren daha sağlam başlayacağım artık ve bunun içinde günümü olabildiğince dolduracak sorumluluklarımı kağıda yazdım ve saat saat planladım. Tecrübeli abilerim ve ablalarımdan tavsiyelerini almak isterim iyi günler dostlar. IMG_20210208_195010.jpg

GAZAP

Deneyimli Üye
Dostum eğer kalbinin derinliklerindeki ses, bu program olumşu diyorsa,başka söz gerekmez bence.
Ama şu dikkatimi çekti; kafana göre takıl?
Sende bilirsin, ilk zamanlar kirizle geçebilir.
Yani şunu demek istiyorum oraya bir hobin varsa onu koy, yoksa hobiler edin. Yaklaşık 2,30 -3 saat, ki bu çok ciddi bir sayı. Sende bilirsin bu iş sn içinde oluyor,sadece tek tuş uzaklıkta düşman, ona dikkat et derim.

Belki o kafana göre takıl ı, başka birşey yaparak doldurmak vardır aklında bir etkinlik gibi,oraya yazmamış sındır.

The White Rider

Emekli Moderatör
Dostum planın çok güzel gerçekten. Sana önerilerde bulunmak isterim ama. Her şeyden önce sabah 7'de uyanman çok güzel. Ama hemen uyandığın gibi kitap okuma. Kalk, elini yüzünü yıka, dişini fırçala kendine gel. Sonra güzel bir hava al. İbadetini yerine getir (inancına göre). Sonrasında egzersiz, gerinme hareketlerini uygula. 1 veya 2 bardak suyunu içmeyi de ihmal etme. Faydaları çoktur sabah adına su içmenin. Ek olarakta Meditasyon öneririm. Her kim olursa ve sabah güne bu şekilde başlarsa, günü gerçekten de müthiş geçer.

Onun dışında spor saati ve sonrasında duşu alman çok güzel olmuş. Ki o saatler de vücuttan en iyi verimin alınabileceği saatler. Uyuma düzenin ve saatlerin de güzel. Şunu da eklemek isterim: Uyumadan 2 saat önce teknolojik aletlerden kurtulmaya, hobilerle ilgilenmeye bak, ki zaten o süre zarfına kitap okumayı almışsın. Bir de 2 kitap birden de götürebilirsin. Mesela sabah erken bir kitap, akşam da bir başka kitap okuyabilirsin. Bu dini kitapta olabilir herhangi birisinde okuyacağın. Ki sabah okunulan kitap çok daha iyi anlaşılıyor, zihin berrak çünkü.

Son olarakta kafana göre takıl kısmını da hobilerinle doldur. Teknolojik aletlere asla bulaşma. Kitap oku, gez, araştır, bisiklete bin, yürüyüş yap, koşu yap, enstrüman öğren, enstrüman çal, tasarla, düşün, yazı yaz, şiir yaz, şiir oku, makale oku, origami yap, maket yap, sevdiğin alanla ilgilen, yabancı dil öğren ve de geliştir, yararlı ve de faydalı dizi, belgesel, film izle. Özellikle de altyazılı izleki yabancı dilin de gelişsin. Bu tarz hobileri kendine göre şekillendirebilirsin. Bunları da planına eklersen çok daha güzel olacaktır diye düşünüyorum. Başarılar.

lafayette

Ay Yolcusu
İkinizede önerileriniz için teşekkür ederim o kafaya göre takıl kısmına kesinlikle birşeyler ekleyeceğim ve eğer bu planı sağlam bir şekilde uygularsam daha iyi bir plan yapacağım nede olsa zaman çok önemli iyi günler dostlar.

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Dostum güzel bir program, aslinda bende böyle bir sey yapmak istiyorum da gözümde büyüyor biraz. Normalde bunlari gunde bende yapiyorum da programa gore degil.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6