Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeni yıl yeni umutlar...

isxo

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar merhaba, Bugun gruba dahil oldum. Daha önceden YouTube dan takip ediyordum. Başlığı açmamin sebebi sizlerden destek ve öneri almak. Açikca konuşmak gerekirse PMO hariç gerçekten iradeli bir insanim. Her sabah 5' te kalkıyorum. İntermittan fasting ( aralıklı oruç) yapıyorum. Bu olayi başarmayı kafama koydum. Daha önce 2 kere relaps oldu. İlki çok iyi gidiyordu. 2. Defa rüyalandiktan sonra moralim çok bozuldu. (Süreci bozmadığını biliyorum.)Gece uyanmak üstünü başını temizlemek canımı sıktı. Bundan çok etkilendim. 2 gün sonrada süreci bozdum. Diğerini de 13. günde bozdum. Bu olayın fizyolojik, sosyal vs. tüm etkilerini gayet iyi biliyorum. Bu bir hastalık. Bundan kurtulmayı da çok istiyorum. İnanıyorum ki sizlerin desteğiyle bunun üstesinden geleceğim. Mevlana' nin da dediği gibi bin defa tövbe etsen de gel. Bende o yüzden geldim. Rüyalanmanin verdiği üzüntü konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Ufak bir detay daha vereyim. Neverfap ten öncede şuan da sosyal medya kullanmiyorum. Twitter, Facebook, instagram ve şu sağa sola çevrilen uygulamam yok. Sadece YouTube izliyorum. Onda da maç özetleri, Barış Özcan vs. Son 7 gündür günde 30 dk kitap okumaya ve 30 dk yürüyüş yapmaya başladım ama bunları daha fazla artiramam. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Dostum rutin planını zaten kurmuşsun. Sosyal medya sorununda yok. Sadece kafandaki pis görüntülerle başın dertte. Nofap ile iradene hakim olup zamanla bunun da üstesinden geleceksin, zamanla o görüntüler kaybolacak. Pes etme, her sürecinin daha uzun olmasını hedefle. Kriz gelince ne yapacağına dair forumda bilgiler var biraz kurcalayabilirsin.

Evet, rüyalanma sürece zarar verebiliyor. Ama yapabilecek pek bir şey yok. Rüyalanmayı en aza indirmek için ise bunlardan kaçın:
Alkol tüketimi, çok fazla et tüketimi, yüz üstü yatmak, çok kalın battaniyeler ile yatmak, çok dar iç çamaşırları giymek, fazla tetikleyicilere maruz kalmak.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Teşekkür ederim önerileriniz için.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6