Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yeniden Son Başlangıç 05.12.2020 (Zaman tasarrufu ve genel tavsiyelerim)

bycracker

Yeni Üye
Herkese selamlar. Mart 2020 den beri nofap ile uğraşmaktayım. Maximum gün sayım 15 günü geçmedi. Gerçekten çok zorlu bir süreç. Çok fazla irade gerektiren bir şey. Hele ki onlarca insanın normal gibi bunu yaparken bizim yapmamaya çalışmamız süreci bi hayli zorlaştırıyor. Uzun düşüncelerim sonucunda hayatımın ilerisinde iki yol olduğunu ve ben hep ilk yolda yürüdüğümü fark ettim.

1.Yol (Kolay yol)
Şeker tüketen , fap yapan ,oyun oynayan, youtube, spor yok, sosyal medya kullanımı serbest, dizi film izleyen, kötü uyku düzenine sahip (uyumayı tercih etmek yerine başka bir şeyle uğraşan), kitap okumayan bir yolu tercih etmişim yıllarca. Sonucunda dopamin seviyesi bi düşük bi yüksek, kız arkadaşı sadece bir kez olmuş, sanal dünyada yaşamış, gerçeklerden ve sorumluluklardan hep kaçmış, hazıra konan çalışmayan bi tipik üniversite öğrencisi modeliydim.

Bu yol devam ederse ileride işimi sevmeyecek, belki iş bulamayacak, hayattan zevk almayacak, içine kapanık birisi olarak hayatıma devam edeceğim.

2. Yol (zor yol)
Aylarca bu yola kaymaya kendimi zorladım. Bir çok şeyi feda edip hayatımdan çıkardım. Sosyal medya yok. Fap yok. Oyun yok. Gereksiz boş video yok. Spor düzenli olarak var. Uyku düzenine uyulmaya çalışılıyor. Kitaplar okunmaya başladı. Uğraş alanı edindim (Ünide İHA takımına katıldım.).

Bu yola devam edersem işimde başarılı, 10 yıl sonra müdür olma ihtimali yüksek, belki ödüller alan, özgüveni yüksek, işini ve hayatını seven, güzel ve zeki eşi olan bir insan olabilirim.

Ve bunlar sadece ileriki 3 yıl içerisinde yapacağım şeyler. Çok zor değil ama kolay da değil.

Gelelim tavsiyelerime...

Sosyal medyayı kesinlikle silin. İhtiyacınız bir süre sonra olmacayak emin olun.
youtube da önerilenleri devre dışı bırakın. Adblocku indirdikten sonra filtreleme kısmına

Son düzenleme:

mirror16

Venüs Yolcusu
Ben de bir tavsiye vereyim. İlk birkaç hafta dopamini birden kesmek yerine azar azar kesmek lazım. Yoksa süreçte daha zorlanıyorsunuz.
Spor olarak sadece formula 1 izliyorum. İnsan düzgünce izleyebileceği bir spor müsabakası lazım fikrimce. Mücadelenin ne denli önemli olduğu görmek adına.

mirror16

Venüs Yolcusu
Kod:
www.youtube.com##YTD-WATCH-NEXT-SECONDARY-RESULTS-RENDERER[class="style-scope ytd-watch-flexy"]
www.youtube.com##DIV[id="contents"][class="style-scope ytd-rich-grid-renderer"]
www.youtube.com##DIV[class="ytp-endscreen-content"]
Bu şekilde kopyalamanız gerekiyor. Bazı kısımları silmek gerekiyor.

bycracker

Yeni Üye
Kod:
www.youtube.com##YTD-WATCH-NEXT-SECONDARY-RESULTS-RENDERER[class="style-scope ytd-watch-flexy"]
www.youtube.com##DIV[id="contents"][class="style-scope ytd-rich-grid-renderer"]
www.youtube.com##DIV[class="ytp-endscreen-content"]
Bu şekilde kopyalamanız gerekiyor. Bazı kısımları silmek gerekiyor.
Teşekkürler düzenleyeceğim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6