Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yılbaşı İçin Etkinlik Tavsiyesi (Soru)

Ege

Ay Yolcusu
İyi akşamlar dostlar, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha öylece geçti. Umarım çok daha güzel yıllarımız olur.

Malum, herkesin yılbaşı için küçük büyük planı var. Normalde bu tarz özel günleri pek önemsemem, diğer günler gibi günler diye düşünürüm ancak bu sene bir şeyler yapmak istiyorum açıkçası. Öyle büyük organizasyonlara lüzum yok ama farklı bir şeyler de yapayım istiyorum.

Maalesef eğlence ufkum pek yok, şimdilik aklımda sadece şarap almak var. Sıra dışı fikirlerinizi bekliyorum.

izleyici1

Yoda
aman kardeş mutluluğu alkolde arama
alkol bağımlılığıda ayrı bir çukur
hiç bulaşma kendine yazık etme
yıl başını ailenin yanında geçir
çitos cips pasta baklava bu özel günde güzel gider

JW15+1

ICJ
Sevdiğin insanlarla bi yerlere gidebilirsin, onlarla beraber güzel bir film izleyebilirsin, sahile yakın bi mekanda alkolsüz içecek (tercihine göre) içip biraz sahili dinleyebilirsin, çekirdek soda alıp bi bankta soda kafası yapabilirsin. Sıradışı değiller ama sevdiklerinle geçen zaman belki yılbaşını iyi geçirmeni (dertli müzikler dinleyip rakı masası kurmak yerine) iyi yılbaşı da yılı iyi geçirmeni sağlayabilir.
Ya da yeni yıla herkes iyi bir yıl olarak geçsin diye parti de dilek tutarken sen masanın başında yeni yılı ne yaparsam iyi geçiririm diye düşünüp tasarlar, yapılacakları yapıp zincirin ilk halkasını takarsın.

B

Brock

Misafir
Bence bir kısmını ilk önce o yıl neler yaptım neleri daha iyi yapabilirdim önümdeki yıl neleri değiştirebilirim diye bir muhasebeyle geçirin elinize kalem kağıt alıp yazın çizin saatlerce duygularınızı düşüncelerinizi boşaltın. Daha sonra da şartlarınız el verdiğince kendinizi iyi hissedeceğiniz yalnız başına yapılması makul görülen (tabi yalnızsanız) bir aktivite seçebilirsiniz. Örneğin kalabalık bir kafeye gidip tek başına oturmanız bu kategoride değil çünkü eğer yalnızsanız ne kadar bu beni etkilemez dersenizde etkiler gün üzgün biter veya tek başınıza melankolik bir ortam yaratmak. Benim bu konudaki tavsiyem şartlarınıza uygun bir aktivite seçmek. Doğayla barışcağınız. Örneğin yalnız birisi biraz hayvan maması alıp sokak hayvanlarını besleyebilir , veya doğal bir alana gidip gününü öyle geçirebilir veya turistlerin olduğu biyere gidip biraz insan manzarası izleyeyip birkaçta etkileşime girerek ingilizcesini geliştirebilir. Aklıma gelenler bunlar yapılcak şey çok aslında bu hayatta düşününce de işte :)

Dışarı eğlenmeye çıkmak şu şartlarda zaten pahalı ve yılbaşı olduğu için iki kat daha pahalı olacaktır diye tahmin ediyorum. Alkol almak senin tercihin ancak alkol alırken de kendi muhasebeni yap. Çünkü alkolün sana getirdiği şeyler, senden götürdüğü şeylerden az. İçtikten bir gün sonra Hangover yaşama ihtimalin var ve yeni yılın sabahına iğrenç bir baş ağrısı ve ağızda müthiş bir kuruluk ile uyanmak istemezsin sanırım. İçmiyorum ama içenlerin ne gibi deneyimler yaşadıklarını bizzat görmüş biri olarak bunları söylüyorum. Alkolün ne gibi kötülüklere yol açtığını da biliyorum. O yüzden sırf eğlenmek için alkol pek mantıklı bir seçenek değil.

Evde geçirmeni tavsiye edebilirim. Ailen varsa onlarla birlikte geçirmeye çalış. Daha kaç yılbaşında ailen ile birlikte kutlayacaksın yılbaşını? Ailenin değerini böyle anlarda bilmek gerekiyor. Eğer yalnız yaşıyorsan da arkadaşlarını çağırabilir ve onlarla birlikte yılbaşını geçirebilirsin. Birkaç oyun bulursunuz kendinize, onları oynarsınız.

Eğer kimse ile konuşmak istemiyorsan, tamamen yalnız geçirmek istiyorum diyorsan da kendini o gün şımartıp güzel bir yemek yaparsın. Hatta kendine tatlı yaparsın. Doyasıya yemek yersin.

Bir de her senaryoda olması gereken şey, Burak Abdul'un da dediği gibi bu senenin muhasebesini yapmak olmalı. Bu sene neler yaptım, neleri deneyimledim, ne gibi dersler aldım, hatalarım var mı, eksiklerim var mı, yeni senede ne başarmak istiyorum gibi soruları kendine sor ve hem bu sene yapmış olduğun şeyleri gözden geçirirsin hem de yeni senede eksiklerini kapatıp kendine yeni şeyler katabilirsin ve geçen seneki kendinden daha farklı bir insan olmuş olursun yeni senenin sonunda.

strongenough

Curious
Valla ben en son 2020-den çok büyük meded umdum. "Bu yıl farklı geçecek", "bu yılı güzel kutlamalıyım" dedim. Sonra da pandemi oldu 😂. Ondan sonra boşladım. Ayrıca üniversite sınavına hazırlandığım için pekte kutlama havasında değilim. Ama arkadaşlarla hediye verme partisi olacak. Bir ay bundan önce kura çektik. Bir-birimize hediye alacağız. Kim kime hediye verecek kendimizden başka kimse bilmiyor

enoughthings

Yeni Fapstronot
Dostum benim bu yıl hiç kutlama hevesim yok ama DJ'Li bir mekana gideriz arkadaşlarla inceden biraz eğlenir gelirim

BloodRien

Yoda
İyi akşamlar dostlar, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha öylece geçti. Umarım çok daha güzel yıllarımız olur.

Malum, herkesin yılbaşı için küçük büyük planı var. Normalde bu tarz özel günleri pek önemsemem, diğer günler gibi günler diye düşünürüm ancak bu sene bir şeyler yapmak istiyorum açıkçası. Öyle büyük organizasyonlara lüzum yok ama farklı bir şeyler de yapayım istiyorum.

Maalesef eğlence ufkum pek yok, şimdilik aklımda sadece şarap almak var. Sıra dışı fikirlerinizi bekliyorum.
alkolü boşver yada sigara tarzı şeyleri
bunları ödül tarzı görme

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6