Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks 2023 Yetişir Mi ?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar tyt 40 50 net civarı ayt hic yok günde 7 8 saat çalışma ile 1 yıl sonraki yks sınavında ilk 5k olur mu ? Sebebiyle yazar mısınız

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Matematikte sene başı 5 netten sene sonu 40 nete çıkaran tanıdığım oldu. Bunu başarmak mümkün fakat Jules Payotun irade kitabındaki deyimiyle bir daldan diğerine konan sinek gibi olmayacaksın. Bitirmen gereken konu olduğu zaman vicdanen rahatlamak için konuyu baştan sona okumayacaksın. Anlayana kafana kazınana eksiksiz şekilde kendine anlatabilecek duruma gelene kadar konuyu defalarca baştan sonra bitireceksin. Bitirmekle de kalmayacaksın, onu unutmamak için her gün kendine tekrar saatleri belirleyeceksin ve bitirdiğin bu konuları belirli sırayla sürekli olarak tekrar edeceksin. Bu sınav çalışılarak kesinlikle istediğini elde edebileceğin bir sınav. Başarılar dilerim.
Teşekkürler. En zayıf noktam matematik bunu duymak beni rahatlattı

M

Misafir

Misafir
Arkadaşlar tyt 40 50 net civarı ayt hic yok günde 7 8 saat çalışma ile 1 yıl sonraki yks sınavında ilk 5k olur mu ? Sebebiyle yazar mısınız
Mezuna kalmış ve 2 yıldır YKS için uğraşan biri olarak söylüyorum. Disiplinli ve sürekliliğini bozmadan çalışırsan olmama gibi bir ihtimal yok. Benim ilk TYT netim 30 du 1 yılda bunu 90 a çıkardım. AYT ise direkt bilgi. Başka hiçbir şeyi yok.

Ancak şunu unutma geçmişten gelen bir çalışma alışkanlığın yoksa 7-8 saat ile başlama. En minimum saaten başla ve sonra arttır.

Diğer bir tavsiyemde sosyal medya, bilgisayar oyunu, film-dizi vb. şeylerle arana bir sınır koy. Direkt bunları bırakmaya çalışma çünkü başaramayacaksın. Onun yerine yavaş yavaş azalt. Benim için en sıkıntılı şey oyun oynama alışkanlığımdı. Bundan kurtulmak için önce kademe kademe azalttım. Sonrada hiç oynamamam gereken zaman geldiğinde bilgisayarıma Linux kurdum ve istesem bile oyun oynayamaz hale geldim. Buna benzer bir yolu deneyebilirsin.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Mezuna kalmış ve 2 yıldır YKS için uğraşan biri olarak söylüyorum. Disiplinli ve sürekliliğini bozmadan çalışırsan olmama gibi bir ihtimal yok. Benim ilk TYT netim 30 du 1 yılda bunu 90 a çıkardım. AYT ise direkt bilgi. Başka hiçbir şeyi yok.

Ancak şunu unutma geçmişten gelen bir çalışma alışkanlığın yoksa 7-8 saat ile başlama. En minimum saaten başla ve sonra arttır.

Diğer bir tavsiyemde sosyal medya, bilgisayar oyunu, film-dizi vb. şeylerle arana bir sınır koy. Direkt bunları bırakmaya çalışma çünkü başaramayacaksın. Onun yerine yavaş yavaş azalt. Benim için en sıkıntılı şey oyun oynama alışkanlığımdı. Bundan kurtulmak için önce kademe kademe azalttım. Sonrada hiç oynamamam gereken zaman geldiğinde bilgisayarıma Linux kurdum ve istesem bile oyun oynayamaz hale geldim. Buna benzer bir yolu deneyebilirsin.
Ders çalışma alışkanlığım yok ama pc oyunları sosyal medya zaten kullanmıyorum 1 tane sevdiğim dizi var o da 2004 yapımı zaten arada 2 3 bölüm izliyorum. Bende dirket yüklemeyeyim diyorum ilk önce temmuz ağustosa kadar full tyt yi bitiririm sonra ayt başlar 2 3 saat tyt tekrarı 4 5 saat ayt çalışmaya başlarım diyorum hem temel de olur ayt için

Targetlock

Deneyimli Üye
Ayt ye yoğun çalışman lazım. Obp puanının yüksek olması lazım. 90+ en tabanı 90.
Obp böyle değilse aradaki farkı kapatacak kadar net lazım.
Tyt netleri 100 neti görmeli hatta inmemeli.
Ayt 72 taban.
Bunun üzerine obp farkı eklemek lazım eğer 90+ değilse. Mümkün mertebe önce ayt yi sağlam oturtup günlük denemelerle veya branş denemeleriyle tyt ve ayt taze tutulmalı.
Ama bu benim tahminim ki 105 110 arası tyt
72 75 arası ayt 90+ obp hedefi getirebilir. Sınav zorluğuna göre de değişir. Artar da azalır da. Kaliteli yayınların denemelerine ve kurumsal denemelere de önem ver.
Her ne kadar dibe yakınsan yükseliş ivmen de o kadar fazla olur.
Ygs zamanında 18 net tyt yi bir sene içinde çok yoğun da çalışmayarak 30 a kavuşturmuştum.
40 50 den 85 95 bandına rahat gelir.
Emeğin çoğunu ayt alır ama sağlam ilerlersin. Tahminen 50 nete rahat gelirsin. 60 net biraz daha zorlar bol emekle 70 i geçririsin bence

M

Misafir

Misafir
Ders çalışma alışkanlığım yok ama pc oyunları sosyal medya zaten kullanmıyorum 1 tane sevdiğim dizi var o da 2004 yapımı zaten arada 2 3 bölüm izliyorum. Bende dirket yüklemeyeyim diyorum ilk önce temmuz ağustosa kadar full tyt yi bitiririm sonra ayt başlar 2 3 saat tyt tekrarı 4 5 saat ayt çalışmaya başlarım diyorum hem temel de olur ayt için
Kesinlikle TYT'yi bitireceğim diye hırslanarak TYT'yi kısa bir sürede bitirmeye çalışma. TYT çalışmaları sınava gireceğin güne kadar sürer. Bu gerek deneme çözerek olur gerek konu çalışarak fark etmez. Ben TYT konularına 7 ay çalışmıştım. Sürekli etrafımdakiler TYT daha bitmedi mi falan diyordu ancak umursamadım. Tam tersine TYT'yi kısa sürede bitirmeye çalışan kişilerin çoğu bitirmesine rağmen 50-60 gibi düşük netlerde kaldılar. Ben ise 30 netten 90 nete çıktım.

Kısa saatlerden başlamak şu yüzden önemli: Çalışma alışkanlığın yoksa masaya oturup saatlerce ders çalışmak çok zor geliyor ve "Ben bu işi beceremiyorum mu acaba?" gibi düşüncelere kapılıyorsun.

Bunun dışında bence çalışacağın şeyleri güne dağıtma haftaya dağıt. Haftalık planlar çok daha verimli oluyor. Örneğin, 2-3 saat TYT, 4-5 saat ayt gibi değil de hafta içi AYT hafta sonu TYT olarak seçmek daha mantıklı. Tabi bunu örnek olarak söyledim böyle olmak zorunda değil. Sen kendini daha iyi tanıyorsun bu yüzden benden daha iyi ayarlarsın.

Son olarak şunu söyleyeyim. Ne yaparsan yap AYT'yi ihmal etme. Eğer AYT'yi ihmal edersen 1 yıllık emeğin boşa gider. Geçen sene ben bu hatayı yaptım. TYT çalışırken AYT'yi ihmal ettim ve konularım yetişmedi.

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Ayt ye yoğun çalışman lazım. Obp puanının yüksek olması lazım. 90+ en tabanı 90.
Obp böyle değilse aradaki farkı kapatacak kadar net lazım.
Tyt netleri 100 neti görmeli hatta inmemeli.
Ayt 72 taban.
Bunun üzerine obp farkı eklemek lazım eğer 90+ değilse. Mümkün mertebe önce ayt yi sağlam oturtup günlük denemelerle veya branş denemeleriyle tyt ve ayt taze tutulmalı.
Ama bu benim tahminim ki 105 110 arası tyt
72 75 arası ayt 90+ obp hedefi getirebilir. Sınav zorluğuna göre de değişir. Artar da azalır da. Kaliteli yayınların denemelerine ve kurumsal denemelere de önem ver.
Her ne kadar dibe yakınsan yükseliş ivmen de o kadar fazla olur.
Ygs zamanında 18 net tyt yi bir sene içinde çok yoğun da çalışmayarak 30 a kavuşturmuştum.
40 50 den 85 95 bandına rahat gelir.
Emeğin çoğunu ayt alır ama sağlam ilerlersin. Tahminen 50 nete rahat gelirsin. 60 net biraz daha zorlar bol emekle 70 i geçririsin bence
Fen lisesine gittiğim için hocalar sınavları zorluyordu 85 obpm ama Şuan açık liseye geçtim ve tüm zaman benim 7 8 saat az gelmez değil mi? Çünkü ingilzice öğrenemeye de belgesel izlemeye de zaman ayıracağım bunları yapmamda sakınca olur mu ?

Targetlock

Deneyimli Üye
Fen lisesine gittiğim için hocalar sınavları zorluyordu 85 obpm ama Şuan açık liseye geçtim ve tüm zaman benim 7 8 saat az gelmez değil mi? Çünkü ingilzice öğrenemeye de belgesel izlemeye de zaman ayıracağım bunları yapmamda sakınca olur mu ?
Bence ingilizceyi at gitsin şimdilik. Belgeseli de iyi çalış ödül olarak koy. 83 obp beni 15k dan 19 a atmıştı onu da hesapla.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
ayrıca ben de 11de 40 50 net yapıyordum şimdi en son 93,25 yaptım, baştan kendini kötü görme ben de yetmez diyip 10 saat çalışıyordum şimdi çalışmamak için bahane arıyorum keşke yazın çok çalışmasaydım da biraz kendime zaman ayırsaydım diyorum

ganbol

Venüs Yolcusu
çalışırsan olur ama 7-8 çalışmıyacağını ikimizde çok iyi biliyoruz onun yerine günde 1 saat ile başlayarak artırırsan süreklilik kazanabilirsin

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Daha yolun başındayken deneme sınavı saçmalığına kapılmazsan yetişmeme ihtimali yok.Ama hiçbir halttan anlamayıp para kazanmak için sizi temmuz ayından itibaren deneme deneme deneme diye strese sokan fırsatçılara taviz verir ve bir şey bilmediğin halde kendini denemeye kalkarsan yetişmez.Çünkü boşa zaman kaybedeceksin.40 soruluk matematik denemesindeki 40 soruya da kalem oynatacak seviyeye,bak hepsini doğru yapacak demiyorum,gelmeden deneme çözersen at o denemeyi de zamanını da çöpe.

Harvey Teller

Yeni Fapstronot
Ayrıca bu sınavın sizin kaç saat çalıştığınızla,kaç soru çözdüğünüzle hiçbir alakası yok.Öğrendin mi öğrenmedin mi birader? Size sordukları soru budur.Mutlaka spor yap bu arada.Koşuyu kesin öneririm,futbol vs varsa çok iyi olur.Unutma,sen bedene onun istediğini vermezsen(hareket) o da sana senin istediğini (zihinsel performans) vermez.

Kemal K.

Mars Yolcusu
kanka ben 12.sınıfım bu sene çok çalıştım ancak tecrübe olmadığı için hiç verimli çalışamadım , naçizane sana verebileceğim en iyi tavsiye aklı başında bir şekilde konuları bitirmen ve acele etmemen , acele ettikçe stres yapıyorsun , stres yaptıkça verim alamıyorsun o yüzden rahat ol , alanın ne bu arada?

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Bence ingilizceyi at gitsin şimdilik. Belgeseli de iyi çalış ödül olarak koy. 83 obp beni 15k dan 19 a atmıştı onu da hesapla.
Hem sayısal hem ydt girerim diyorum ağa belgeseli atayım ingilizce kalsın
kanka ben 12.sınıfım bu sene çok çalıştım ancak tecrübe olmadığı için hiç verimli çalışamadım , naçizane sana verebileceğim en iyi tavsiye aklı başında bir şekilde konuları bitirmen ve acele etmemen , acele ettikçe stres yapıyorsun , stres yaptıkça verim alamıyorsun o yüzden rahat ol , alanın ne bu arada?
Kanal tavsiye eder misin ağa özellikle matematik için ben şuan biyikli mattan dinliyorum

Turkishkebab

Jüpiter Yolcusu
Ayrıca bu sınavın sizin kaç saat çalıştığınızla,kaç soru çözdüğünüzle hiçbir alakası yok.Öğrendin mi öğrenmedin mi birader? Size sordukları soru budur.Mutlaka spor yap bu arada.Koşuyu kesin öneririm,futbol vs varsa çok iyi olur.Unutma,sen bedene onun istediğini vermezsen(hareket) o da sana senin istediğini (zihinsel performans) vermez.
Ben de bunu anlatmaya calisiyroum ama ailem illa dersanedeki denemelere gir diyor. Spor olarak da fitness ve crossfitt yapmaya çalışıyorum

Kemal K.

Mars Yolcusu
Hem sayısal hem ydt girerim diyorum ağa belgeseli atayım ingilizce kalsın

Kanal tavsiye eder misin ağa özellikle matematik için ben şuan biyikli mattan dinliyorum
en iyisini yapıyorsun kanka matematik için , ben biraz geç keşfettim bıyıklı matematiği , konu anlatımları çok iyi , konuyu tam olarak kavratıyor , kitabı da iyidir. onun haricinde ''buders matematik'' iyidir temelden alır
diğer sayısal alanlarını bilmiyorum ea'yım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6