Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks Mezun Senesinde Gelen Yalnızlık Hissi

lee0

Yeni Fapstronot
Geçen sene tercih yapmadım ve mezuna bıraktım. Lise yıllarım boyunca sosyalleşmek benim için şuan dert ettiğim kadar bir sorun olmamıştı.

Haliyle şuan neredeyse tüm gün evdeyim ders çalışıyorum. Arkadaşlarımın çoğu ya başka şehirde üniye gitti ya da şuan ki şehirdeler ancak çok fazla buluşma şansı elde edemiyorum. ( Bu sitedeki içeriklere bakıp olmak istediğim kişiyi oluşturmak istedikten sonra anladım ki hiçbiri benim kafamda değil ) Bi motivasyonum yok hergün yapmam gereken şeyleri yapmaya çalışıyorum. Mutlu değilim bu süreç boyunca. Ve şuan sanki tüm hayatım boyunca yanlız kalıcakmış gibi hissetmeye başladım.

Kasım-Aralık civarı bu site ile ve nofap, redpill gibi kavramlarla tanıştım. Nofap de şuan 54. gündeyim, ( 2.denemem ) not alarak redpill içerikleri tüketmeye başladım. Evde düzenli spor yapmaya başladım.

Fikirlerinize & tavsiyelerinize açığım şimdiden teşekkür ederim 🙏

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Belki de en büyük hata zaten bu tekdüzelikten sıkılmaktır. Hayatta yükselişler ve inişler vardır. Beyinsel anlamda hep yüksekte kalmak isteriz ki bunlar bağımlılıklarla sonuçlanır . Ama hayatı yaşanır kılan şey bazen tekdüzelik ve stabil bir hayata sahip olmaktır. Her gün aynı şeyi yaptığın için yürümeyi öğrendin.

Emin ol yaşadığın hisler geçici. Bir sene sonra üniversiteye gideceksin. Kendini geliştirdiğin konular ile alakalı aktivitelere katılmaya özen gösterdiğin müddetçe kader seni yakalayacaktır. Etrafında insanlar ve senin sevdiğin şeyleri seven insanlar olacaktır. Örneğin kitap okumayı mı seviyorsun, bazen kütüphane 'ye git , takıl orada. Orada ki insanlara anlamsız ve cevabını bildiğin sorular sor. Satranç oynamayı seviyorsan satranç oynanan kafelere git. Bu konuda en çok katkı sağladığını inkar edemeyeceğim şey ise spordur. Sporun kendisi değil bu arada. O zaten katkı yapıyor ama spor muhabbeti her yerde yapılabiliyor be abi! :) Spora gidersen bu konuda etrafın dolmaya başlayacaktır. Kısaca bu sene böyle yalnız ve stabil bir hayat yaşıyor hissedebilirsin , biraz farklılık katmayı dene ve bil ki hiçbir zaman hayat o kadar tekdüze gitmez. Emin ol tekdüze gitmesini istediğim tek şey şu an hayatım. Yerinde olmak isterdim.

JohnnieWalker

Satürn Yolcusu
Şüphesiz, dert etmene gerek yok. Çünkü sen onlardan zaman sonra zengin olabilirsin. Sonra onlar şaşırır. İyi yanından bakmayı adet edinmelisin, duygularını söylemen iyi bir gelişme. Şüphesiz şöyle düşün, ya mutlu değillerse? Ya başarısız olup okulu bırakırlarsa? Ben okulumu bıraktım, çünkü başarızdım okulda. 😄 Peki kafaya takmam gerekiyor mu hayır! Çünkü hala hayattayım, yeni okula gitmek için hazırlanıyorum. Buda bana yeter, bir zaman beceremem sonra ki zaman beceririm. Mühim olan senin çözümcü bütünden bakıyor olmandır.

Çık dışarı gez, karıya kıza takıl, deneme falan çöz kendini ispatla özgürsün istediğin gibi yaşayabilirsin kısıtlama kendini mezun senesi güzeldir. Cafede vs çalış ben dışarıda çalışırdım çok fazla kızla tanıştım.

lee0

Yeni Fapstronot
Paylaşımlarınız, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Dikkate alıp ona göre geçirmeye çalışacağım önümdeki süreci.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6