Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks'ye Çalışmayacam Sat Sınavına Çalışıcam

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Yks bildiğiniz gibi yoğun tempolu bir azim ve çalışma istiyor güzel bir derece yapmak için. SAT sınavın da da aynı ama SAT sınavı ile dünyada çoğu üniversiteye girebiliyorsunuz. Sorun şu ki eğer ben başvurduğum yüzlerce okul arasından bir tanesi bile alamazsa ben Türkiye'de mezuna kalırım. Sizce YKS ye de çalışmalımıyım . Şu anda 10.sınıftayım. YKS ye çalışmassam ingilizce dilinin yanında bir dil daha öğrenincem(Fince) ve para kazanmaya çalışıcam. Öbür sıkıntım ise para . Burs kazanmakta var ama işimi garantiye almak için biraz veya bize göre bayağı param olması lazım. 20.000 dolar. Önümde hala 2 yıl var . Bu parayı nasıl kazanabilirim. kendim şu anda NFT , kripto para ve eBay dropshopping ile uğraşıyorum. ama elimde hala hiç para yok. Sizin tavsiyeleriniz varsa onlara da açığım.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Seni net tanımadığım için birşey diyemem, fakat sat okulu hakkında videolar bolca vardır araştırabilirsin. Öyle kolay değil tahmin ediyorsundur zaten. İstiyor musun gerçekten mesela?

Önce bir dili öğren sonra diğerine geçersin ikisi birden çok zor. Mezuna kalırsan ve dershanesiz yapamayacağını düşünüyorsun yazın çalış para biriktir diyecektim ama yukarıda yazdığın fiyat? ...

Yks çalışmaya karar verirsen Türkçeye de iyi bak mutlaka dostum - Başlığı yazış şekline ithafen bunu diyebilirim.

elvas

Mars Yolcusu
Sat sınavı İngilizceyi iyi bilen için bile zor bir sınav burslu okuyabilme şansın var ama bunun için sat sınavında iyi bir puan alman lazım . Matematik kısmı kolay olsa da İngilizce kelime cümle ve paragraf bilgini ölçen sorular zor Fince Türkçe ile aynı dil ailesinde fakat çok dar bir kapsamı var.Ornegin İspanyolca öğrenirsen güney Amerika ve USA da çok rahat edebilirsin çünkü hakim dil bu.Fince sadece Finlandiya için geçerli.Baska burs yöntemi de profesyonel sporcu olmak.Milli sporculara burs veriliyor.Dedigim gibi kolay değil bunlar öncelikle İngilizce grammer bilginin ve konuşma konusunda çok sağlam olman lazım.Sadece bu kafadan 1 yıl isteyen bir süreç özetle kolay değil bayağı zor ve meşakkatli bir süreç gerçekten istiyor olman lazım.

artelius

Venüs Yolcusu
Yks bildiğiniz gibi yoğun tempolu bir azim ve çalışma istiyor güzel bir derece yapmak için. SAT sınavın da da aynı ama SAT sınavı ile dünyada çoğu üniversiteye girebiliyorsunuz. Sorun şu ki eğer ben başvurduğum yüzlerce okul arasından bir tanesi bile alamazsa ben Türkiye'de mezuna kalırım. Sizce YKS ye de çalışmalımıyım . Şu anda 10.sınıftayım. YKS ye çalışmassam ingilizce dilinin yanında bir dil daha öğrenincem(Fince) ve para kazanmaya çalışıcam. Öbür sıkıntım ise para . Burs kazanmakta var ama işimi garantiye almak için biraz veya bize göre bayağı param olması lazım. 20.000 dolar. Önümde hala 2 yıl var . Bu parayı nasıl kazanabilirim. kendim şu anda NFT , kripto para ve eBay dropshopping ile uğraşıyorum. ama elimde hala hiç para yok. Sizin tavsiyeleriniz varsa onlara da açığım.
Airdrop çekilişlerini araştırmanı öneririm

M

Misafir

Misafir
SAT konusunda bir fikrim yok ama anladığım kadarıyla bayağı zor bir sınav. Bence hem SAT sınavı için hem de YKS için çalışmak çok mümkün gözükmüyor. İkisinden birini seçmen senin için daha iyi olur. Çünkü YKS için çalışmak da kolay bir şey değil. Aksi halde hem SAT hem de YKS'den çuvallama ihtimalin çok yüksek.

Ahmed-

Jüpiter Yolcusu
Sat sınavı İngilizceyi iyi bilen için bile zor bir sınav burslu okuyabilme şansın var ama bunun için sat sınavında iyi bir puan alman lazım . Matematik kısmı kolay olsa da İngilizce kelime cümle ve paragraf bilgini ölçen sorular zor Fince Türkçe ile aynı dil ailesinde fakat çok dar bir kapsamı var.Ornegin İspanyolca öğrenirsen güney Amerika ve USA da çok rahat edebilirsin çünkü hakim dil bu.Fince sadece Finlandiya için geçerli.Baska burs yöntemi de profesyonel sporcu olmak.Milli sporculara burs veriliyor.Dedigim gibi kolay değil bunlar öncelikle İngilizce grammer bilginin ve konuşma konusunda çok sağlam olman lazım.Sadece bu kafadan 1 yıl isteyen bir süreç özetle kolay değil bayağı zor ve meşakkatli bir süreç gerçekten istiyor olman lazım.
Biliyorum. Zor ama yapibilcegimi umuyorum. İngilizce benim için kolay

Kronzordo

Venüs Yolcusu
20k dolar çok fazla, daha az parayla dil okulu okuyup çalışma izni alabileceğin ülkeler var (İrlanda ve Avustralya öne çıkıyor araştırırsan)
Bence YKS'de şansını deneyip hazırlıktan sonra dil okulunda kalabilirsin bazı programlarda 6 ay dil okulu için 8 ay çalışma izni alabiliyorsun böylece parayı amorti edip üzerine daha fazla kalmanın yolunu bulup orada universite okuyabilirsin

M

Misafir

Misafir
Biliyorum. Zor ama yapibilcegimi umuyorum. İngilizce benim için kolay
Kendine güvenmen çok güzel bir şey fakat bu güvenin içi boş bir güven olmamalı. Kendim 10.sınıftayken çok net hatırlıyorum her kararımı bir gaza gelmeyle veriyordum. Örneğin, üniversiteyi bitirip dünya devi bir yazılım firması kuracağım falan. Şu an tek düşüncem: üniversiteyi bitirip hayatımı idame ettirebileceğim bir işe gireyim yeter. Bu yüzden bence bir düşüncelerini ölçüp tart. O yaşlarda çok abartı hayaller olabiliyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6