Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yoksunluk Evresi Ve Flatline

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Arkadaşlar merhaba flatline ile yoksunluk evresi arasındaki farklar nelerdir ? Ve flatline kaç kez olur ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

glitcha912

Durdurulamaz Fapstronot
Flatline ve yoksunluk dönemleri aynı şeylerdir değerli dostum.
Sayısına gelecek olursak, her insanda farklılık gösterir, ama NoFap yapan her insanda en az bir kere görülür ve birkaç defa uzun bir dönem olarak tekrarlanır.
Umarım ki yardımcı olabilmişimdir, iyi günler.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Google’a nofap paws yazarak çıkan sonuçları okuyunuz. Eylül 2021’den bu yana pmo’dan uzağım ve yoksunluk semptomlarını, dopamin dengesizliğini yaşıyorum. Süreç hiçte kolay değil. Paws durumu öyle 10-15 gün içinde görülen bir şey değil. Asıl 3-4 ay sonra işler ciddiyet kazanıyor ve duygu durum değişiklikleri baş gösteriyor.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Google’a nofap paws yazarak çıkan sonuçları okuyunuz. Eylül 2021’den bu yana pmo’dan uzağım ve yoksunluk semptomlarını, dopamin dengesizliğini yaşıyorum. Süreç hiçte kolay değil. Paws durumu öyle 10-15 gün içinde görülen bir şey değil. Asıl 3-4 ay sonra işler ciddiyet kazanıyor ve duygu durum değişiklikleri baş gösteriyor.

Şu anki durumun nasıl biraz bahseder misin
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakma

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Şu anki durumun nasıl biraz bahseder misin
Biraz geç cevap veriyorum kusura bakma

2 yıl önce 3 yakınımı kaybettikten sonra anksiyete bozukluğu yaşamaya başlamış ve 1 yıl ilaç kullanıp bırakmıştım.

Pmo’yu bırakınca anksiyetem azaldı derken, 4-5 aylık zaman zarfında dopamin dengesizliği ve yoksunluk nedeniyle paws semptomlarını ciddi şekilde yaşamaya başladım. Bir gün iyi, iki gün kötü gitmeye başladı. Kendimi çok kötü hissettiğim zamanlar oldu.

Pmo ile birlikte oyun, sosyal medya, kahve gibi bağımlılıklarımı da bırakmıştım.

Bu süre zarfında ailemin borçları yüzünden stres yaptım ve anksiyetem tetiklendi.
Sonuç doktor kontrolünde tekrar ilaç kullanmaya başladım.

Son 1 aydır paws semptomlarını ilaçlar baskılıyor. Eskisi gibi yoğun ve kötü duygular yaşamıyorum. Ancak iyi ve kötü hissetme durumu zaman zaman olmaya devam ediyor.

Özetle pmo bağımlılığından kurtulmak, sanıldığı kadar kolay bir şey değil. 10 gündür pmo yapmıyorum, süper duygular içindeyim diye düşünen varsa, o arkadaşlarımızı korkutmak istemem, ancak bu konuda sağlam durmaları ve her zorlukta sabretmeleri şart.

Son düzenleme:

glitcha912

Durdurulamaz Fapstronot
Çok özür diliyorum sevgili dostum, yanlış biliyormuşum, Yoksunluk Evresi ve Flatline aynı değilmiş.
Yoksunluk Evresi Flatline'dan çok önce yaşanıyormuş ve Flatline ile tamamen aynı şekilde kendisini göstermesine rağmen Flatline kendisini daha ağır şekilde gösteriyormuş, insanı daha çok zorluyormuş ve Yoksunluk Evresi'ne göre daha uzun sürüyormuş.
Tekrardan özür diliyorum. İyi akşamlar.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Çok özür diliyorum sevgili dostum, yanlış biliyormuşum, Yoksunluk Evresi ve Flatline aynı değilmiş.
Yoksunluk Evresi Flatline'dan çok önce yaşanıyormuş ve Flatline ile tamamen aynı şekilde kendisini göstermesine rağmen Flatline kendisini daha ağır şekilde gösteriyormuş, insanı daha çok zorluyormuş ve Yoksunluk Evresi'ne göre daha uzun sürüyormuş.
Tekrardan özür diliyorum. İyi akşamlar.
Estağfurullah kanka insanlık hali sonuçta:)

B

Brock

Misafir

hocam ingilizce yetmezliğinden dolayı okuyamadim konu hakkında turkce kaynak varmı

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6