Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Youtube, Blog, Website Ya Da Benzeri Tavsiye ?

The King

Deneyimli Üye
Merhaba arkadaşlar,

Verimli bir hayata teşvik eden önerilerden tutun da gündelik olarak zamanı verimli geçirmeye, izlerken bizi işe koyulacak motivasyona sevk edecek çeşitli faydalı youtube kanalları ya da website/blog tavsiyesi olanlar varsa bunlardan istifade etmek adına bu başlığı açtım. Daha önceki yıllarda saatlerce rutin işlerimi halledip, onları bir zevk alma sürecine dönüştürebiliyordum. Çoğu zaman youtube kanalları ve çeşitli blog yazıları okuyarak gündelik açıdan çok büyük faydalar edinmekteydim. Son dönemlerde biraz bu konular benim açımdan yavan kalmaya başladı.

Gün içinde belli bir saati ders çalışmaya, spora ve kitap okumaya belli bir rutinle ayırmak istiyorum ama zaman planlaması, bazen genel planlamalar konusunda karmaşık vaziyette kalıyorum. Etkili tekniklere ve verimli fikirlere ihtiyacım olduğundan dolayı böyle bir arayıştayım açıkçası.

Önerilere açığım.

izleyici1

Yoda
evet güzel bir konu
örnek olarak abone olduğum tarih kanallarını paylaşayım

IV.Murad

Venüs Yolcusu
@baydno (Instagram sayfası)

Bu abimiz uluslararası ilişkiler ve tarih alanında son gelişmeleri ve kendi görüşlerini paylaşıyor. Türkiye'nin dış politikası, Türkiye-ABD, BATI ilişkileri, Afrika'daki yatırımlarımız ve diğer ülkelerin kendi arasındaki bölgesel çekişmeler hakkında yazılar yazıyor. En sevdiğim özelliği ise sadece dış politika alanında yazıyor olması, iç siyasetteki kısır muhabbetlere bulaşmadan neyi destekliyorsa onu yazıyor. En çok da siyaset gibi herkesin her an hakaret ve küfür için tetikte olduğu bir alanda bu tutum çok önemli bence.

Ayrıca sosyal medyada gördüğüm en tarafsız kişilerden birisi. Eğer klasik mantık ile düşünmeye alışkınsanız "bu adam bu iki şeyi nasıl aynı anda savunabiliyor?" diye düşünebilirsiniz. Ama dediğim gibi büyük oranda yazıları objektif. Kendi tabiriyle tek derdi "Türkiye'nin çıkarları".

Ek olarak yine bu abimizin kurucusu olduğu "Stratejik Ortak" dergi-yayın platformu var. Orada da uluslararası ilişkiler ile ilgili pek çok makale bulabilirsiniz.

Bebar Bilim (YouTube Kanalı)
Birçok kişi biliyordur zaten ancak yine de eklemek istedim. YouTube'da bilim, teknoloji, psikoloji alanında içerik üretiyor.

Bu tip kanalların en çok sevdiğim özelliği çok farklı disiplinlerde içerik üretiyorlar. Eğer kendim kitaplardan geleneksel yöntemlerle öğrenmeye kalkışsam büyük ihtimalle kavram ve terimlerin içinde boğulup o alana ilgimi devam ettiremem. Ancak bu kanallar yoğun bilimsel bilgiyi işleyip bizim önümüze yemeye daha uygun hâle getiriyor ve o ilim hakkında temel bir altyapıya sahip oluyoruz. Mesela son günlerde bu kanaldan psikoloji hakkında yapılan deneyleri izliyorum (Milgram, Asch Deneyleri gibi) belki de yakında akademik kitaplardan psikoloji hakkında okuma yapmaya başlayacağım.

Enis Doko (YouTube kanalı)

Hocamız ODTÜ Fizik ve Felsefe bölümlerini dereceyle bitirmiş. YouTube'da Din-Bilim ilişkisi, Din Felsefesi, Bilim Felsefesi, Ontoloji gibi konularda içerik üretiyor. Bu hocanın sevdiğim yönü ise bir meseleye eleştiri getiriyorsa veya cevap veriyorsa ilk başta ilgili konuyla alakalı bilmemiz gereken ön bilgileri detaylıca açıklıyor.

BTK Akademi
Bu platform ne zaman oluşturuldu bilmiyorum, içerisinde birçok eğitim barındırıyor. Aklınıza gelen çoğu yazılım dili hakkında eğitim var, ben şuanda aktif olarak kullanıyorum. Bir nevi Udemy'nin ücretsiz versiyonu gibi. Ayrıca şehirlerde Eğitim Kampı (bootcamp) düzenliyor.

Bunlar ilk aklıma gelenler,, Barış Özcan, Sinan Canan gibi isimleri herkes bildiği için yazmak istemedim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6