Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zaman Yönetimini Nasıl Sağlarım ?

Cosanostra

Yeni Üye
Oncelikle herkese bağımlılıklarından kurtulacagi bir hayat diliyorum. Üniversite mezunu biriyim ancak bölümle alakasız bir işte asgari ücretin biraz üstünde çalışmaktayım. Yasim 34 oldu evlilik yok. Sadece kendi için çalışan birisiyim. Hayattan çok bir beklentim yok. Bu durumda olan birisi için burada bulunanlardan zamanı nasıl değerlendirdiği hakkında bilgi almak isterim. Zamanı eglencelerle geçirmek kolay ama faydalı geçirmek zor. Zaman yönetimini nasıl yapabilirim. Fakat tavsiye verenlerden ricam bir profesör olacak biri için verilecek tavsiyelerden değil sıradan yaşama sahip biri olarak günlük hayatta zamanı nasıl yönetmek gerektiğini kendinden örneklerle saat saat verebilirler mi?

Bir günlük çalışma saatinin 9 saat olduğunu varsayıyorum, 8:30-18:00 arası. Size 18:00-23:00 arası kalıyor diye tahmin ediyorum. Bu arada her gün olmasa bile haftada en azından 3 gün 1 saatlik bir spor yapabilirsiniz. Bu spor salonunda olabilir, evinizin salonunda olabilir, genişletilebilir. Dini inancınız varsa namaz kılabilir, sonrasında Kur'an okumak, dini bir video izlemek, ya da yatsı namazını gidip camide kılmak da bir seçenek olabilir. Şunu da ekleyeyim, dini inancınız varsa ve namaz kiliyorsaniz veya en azından kılmaya niyetliyseniz camide kilabilirsiniz. Bunların dışında iş ortamından arkadaş edinip haftada bir dışarı çıkıp da vakit geçirebilirsiniz. Mesela 19:00-20:00 arasında yapılabilir bu.

Umarım yardımcı olabilmisimdir.

mustafa78

Mars Yolcusu
Oncelikle herkese bağımlılıklarından kurtulacagi bir hayat diliyorum. Üniversite mezunu biriyim ancak bölümle alakasız bir işte asgari ücretin biraz üstünde çalışmaktayım. Yasim 34 oldu evlilik yok. Sadece kendi için çalışan birisiyim. Hayattan çok bir beklentim yok. Bu durumda olan birisi için burada bulunanlardan zamanı nasıl değerlendirdiği hakkında bilgi almak isterim. Zamanı eglencelerle geçirmek kolay ama faydalı geçirmek zor. Zaman yönetimini nasıl yapabilirim. Fakat tavsiye verenlerden ricam bir profesör olacak biri için verilecek tavsiyelerden değil sıradan yaşama sahip biri olarak günlük hayatta zamanı nasıl yönetmek gerektiğini kendinden örneklerle saat saat verebilirler mi?
pmo bağımlılığı yüzünden mi evlenemedin yoksa başka bir sebep mi var merak ettim genelde bağımlı olanlar evlenemiyor

Enki

Satürn Yolcusu
Hocam en ama en önemli şeyin spor olduğunu düşünüyorum öyle ağır fitness antermanlarından bahsetmiyorum günde 1 saat yürüyüş bile bir süreden sonra o beyninizdeki uyuşukluk hissini atacaktır. Şahsen spor olmadan başka hiçbir aktivite için yeterli enerjiniz olmaz.

Fevkalade

Yeni Üye
Dostum, şahsen zaman yönetimini sağlamak diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer bir kimse ben zamanı yönetebiliyorum diyorsa yalan söylüyordur. Hadi güneşin hareketini durdur da göreyim. Kanaatimce, zamanı doğru kullanmak veya yanlış kullanmak vardır. Ya faydalı işler ile meşgul olursun ya da faydasız işlerle. Bunun ortası yok. Alimlerden birinin dediği gibi "Vakit kılıç gibidir, sen onu kesmezsen o seni keser. "

Ben de bu konuda yeterli bulmuyorum kendimi, haliyle tavsiye verecek konumda değilim ama önce gün içerisinde seni meşgul eden faydasız işleri en aza indirgemeni hatta mümkünse kesip atmanı tavsiye ederim. Önce faydasızları ortadan kaldır, sonra üstüne faydalı işleri eklersin yavaş yavaş.

Marty

Ay Yolcusu
Yaşlarımız hemen hemen birbirine yakın olduğu için sizinle, kendi yaptıklarımdan size tavsiyeler verebilirim sanıyorum

-Kitap Okumak(Evde yalnız kalmaktan sıkılıyorsanız kütüphanelere de gidebilirsiniz, kayıt olmak oldukça kolay.)

-Film İzlemek(icheckmovies.com diye bir site var buraya kayıt olursanız, birçok liste mevcut bu listedeki filmler genelde hayata dair birçok doneyi içeren kaliteli filmler oluyor, bunu herkese tavsiye ederim, gerçekten hayata bakış açınızı , hayat kalitenizi çok yükselten bir şey.)

-Radyo Tiyatrosu Dinlemek(Trt Dinle uygulamasını telefonunuza indirerek, birçok kaliteli radyo tiyatrosuna ulaşabilirsiniz.)

-Tiyatroya gitmek (Özel tiyatrolar birçok sebepten ötürü aşırı pahalı olduğu için benim gibi ayda 1 defa da olsa gidebilirsiniz. Radyo Tiyatrosu da hemen hemen aynı kalitede olduğu için Radyo Tiyatrosu dinleyerek de zamanınızı geçirebilirsiniz.)

-Sudoku Oynamak(Zaman Geçirmek için gerçekten birebir ve kolay sudokulardan başlayarak oynamaya başlayabilirsiniz, internette nasıl oynanılacağına dair birçok video var ve beynimizi kullanmaya zorladığı için neverfap sürecimizde özellikle çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Bunların yanında diğer arkadaşlarımızın da belirttiği üzere egzersiz yapmak, yürüyüş yapmak vs. oldukça faydalı. Herkese kolaylıklar diliyorum. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6