Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Zamanınızı Nasıl Yöneti̇yorsunuz ?

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz ki Öz disiplini sağlamak büyük bir meziyet. Öz disiplinini sağlayan arkadaşlarım hele ki bu pandemi döneminde bunu nasıl gercekleştiriyorlar ? Planlarını nasıl hazırlıyorlar ? Yani kâğıda mı yazıyorsunuz, telefonda yapılacaklar listesi mi olusturyorsunuz uzun uzun anlatırsanız sevinirim. Özellikle kendinize has yöntemleriniz varsa paylasırsanız burada kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımızada da büyük bir bilgi kaynağı oluşmuş olur. Şimdiden yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bravo

Merkür Yolcusu
Evet benimde en çok merak ettiğim konulardan biri :)

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Her bir dakikanı planlayarak. Boş kaldığında ne yapacağını düşünmek yerine, hafta başında buna çoktan karar vererek. Çalıştığın zaman bütün odağınla çalışıp gününü youtube gibi senin vakit harcaman için tasarlanmış yerlerde harcamayarak. Tabi bunlar pratikte. Ben de bu yaz için böyle bir çalışma programı yapacağım finallerim bitince

cgang

Yoda
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz ki Öz disiplini sağlamak büyük bir meziyet. Öz disiplinini sağlayan arkadaşlarım hele ki bu pandemi döneminde bunu nasıl gercekleştiriyorlar ? Planlarını nasıl hazırlıyorlar ? Yani kâğıda mı yazıyorsunuz, telefonda yapılacaklar listesi mi olusturyorsunuz uzun uzun anlatırsanız sevinirim. Özellikle kendinize has yöntemleriniz varsa paylasırsanız burada kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımızada da büyük bir bilgi kaynağı oluşmuş olur. Şimdiden yazan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Sınavlar bitdikden Sonraki planım
7:00 da Kalk (bu 6:30 da ine bilir)
Yemek ye
Ders çalış
Kitap oku
"Gelişim videoları izle (bunlar olmayada bilir)
"Yada Güzel film
Sixpack çalış
10-11 arası uyu
Böyle bir to-do list olucak
Ders Çalış dediğim en az 5-6 saat olucak
2,4,6 - ci günler Spor salonum da var ek olarak

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Küçük not kağıdına o gün çalışacak ve yapacak listemi hazırlıyorum. Bunu çoğunlukla sabah uyanınca 02.00 civarlarında yapıyorum. Yanlarına kutucuklar koyuyorum ve her bitirdiğim görevi boyuyorum. Çok fazla görev yaptıktan sonra meditasyon ile beynimi dinlendiriyorum, öğlene doğru ise kısa bir uyku çekiyorum.(Akşam 20.00-22.00 arası yatağa gidiyorum.)

Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Küçük not kağıdına o gün çalışacak ve yapacak listemi hazırlıyorum. Bunu çoğunlukla sabah uyanınca 02.00 civarlarında yapıyorum. Yanlarına kutucuklar koyuyorum ve her bitirdiğim görevi boyuyorum. Çok fazla görev yaptıktan sonra meditasyon ile beynimi dinlendiriyorum, öğlene doğru ise kısa bir uyku çekiyorum.(Akşam 20.00-22.00 arası yatağa gidiyorum.)
Toplam kaç saat uyuyorsunuz? Yetişkinler için en az 7 saat uyku sağlıklı 6 da kabul ama daha azı sağlıklı değil.

Kemal K.

Mars Yolcusu
ben son1 haftadır çok iyi bir düzene girdim, saat 9:30 10:00 arası yatıyorum ve 06:00 civarında kalkıyorum. sabah ders çalışırken daha iyi hissediyorum

N

neurosoft

Misafir
Toplam kaç saat uyuyorsunuz? Yetişkinler için en az 7 saat uyku sağlıklı 6 da kabul ama daha azı sağlıklı değil.
ben asla dinlenmiş kalktığım bir gün hatırlamıyorum. Sanki kaç saat uyusam böyle olacak gibi. Alarm kursam yorgun kalkıyorum. Alarm kurmayıp uzun süre uyusam beynim şişiyor bildiğiniz... Ve çok verimsiz oluyor. Bu konuda da tecrübeli birilerinin bir konu açması faydalı olacak galiba...

N

neurosoft

Misafir
Ben genelde bir not defteri sayfasını kalemle dört parçaya bölüp görevleri aciliyetine ve önceliklerine göre dörte ayrınca daha rahat ve verimli bir gün geçiriyorum. İlk bölüm acil ve önemli, ikinci acil ama önemi az, üçüncü acil değil ama önemli, dördüncü de ne acil ne de önemli olan görevlerden oluşuyor. Kuru kuru çalışmaya başlamak itici olduğundan basit görevleri yapıp onların üstünü çizip yanlarına tik atarak kendimi motive ediyorum. Böylece ders çalışmak daha da kolay geliyor... Ama şu sıralar duygusal yoğunluktan dolayı biraz pasif kaldım. Umarım daha çok çalışabilirim ileriki günlerde...

cgang

Yoda
Ben genelde bir not defteri sayfasını kalemle dört parçaya bölüp görevleri aciliyetine ve önceliklerine göre dörte ayrınca daha rahat ve verimli bir gün geçiriyorum. İlk bölüm acil ve önemli, ikinci acil ama önemi az, üçüncü acil değil ama önemli, dördüncü de ne acil ne de önemli olan görevlerden oluşuyor. Kuru kuru çalışmaya başlamak itici olduğundan basit görevleri yapıp onların üstünü çizip yanlarına tik atarak kendimi motive ediyorum. Böylece ders çalışmak daha da kolay geliyor... Ama şu sıralar duygusal yoğunluktan dolayı biraz pasif kaldım. Umarım daha çok çalışabilirim ileriki günlerde...
Ben şu to do list işine hiç uyamıyorum tavsiye vere bilirmisin ?
Nasıl to do listine uyuyorsun

N

neurosoft

Misafir
Ben şu to do list işine hiç uyamıyorum tavsiye vere bilirmisin ?
Nasıl to do listine uyuyorsun
Aslına bakarsan ben de çok yarıda bırakıyorum ve uymuyorum. İlk verebileceğim tavsiye zaman konusunda çok kesin olmamak lazım. Çünkü araya illaki bir şey girebiliyor. Yani programını kesin saatlere göre değil de esnek uygulamak lazım. Sonra programı kuru kuru çalışmaya göre ayarlamamak lazım mesela... Ben çok uzun süre ders çalışamadığımdan mutlaka müzik dinliyorum, dizi izliyorum, kahve içiyorum falan... Ödül benim için olmazsa olmazlardan yani. Programıma mutlaka dışarı çıkıp yürüyüş yapmayı ekliyorum. Genel hatlarıyla bu şekilde...

Limitsiz

Yeni Fapstronot
Öncelikle ben program yapıp uyamıyorum saati saatine o yüzden saatsiz program yaptım
Sabah kalkınca üstünü giyin yemeğini ye yarım saat tutsun Bundan sonra 50 dk ders /10 dk mola dünden çalışacağın konuları belirle her dersten bu önemli çünkü belirlemezsen hangi derse çalışacağın düşünmek kararsızlık bile 30 dknı alabilir açıkınca kahvaltı yap aşırı bunaldıgında satranç oyna çalışma olarak saat belirlemedim ama Onuda yapacağım

newgame-newrules

Ay Yolcusu
Bence zamanı yönetebilmenin kuralı kendini yönetebilmektir. Bu da insanın kendisiyle barışık, umutlu ve mutlu olmasından geçer. Yani her sabah stresle, aksiyeteyle uğraştığımız bir günde, tam verimli olabilmek çok zordur. En azından benim için böyle. Çoğumuz için de eminim ki böyledir.

Bunlar sağlanmadan çalışamaz mıyız, çalışabiliriz. Ama olabileceğimiz verimlilikte olmayacağız çok büyük ihtimalle. (geçe sene ben sınav senemde bu halde çalıştım, çalışılıyor yani ama verim yüksek olmuyor çoğu zaman)

Kısacası zamanımızı yönetilmemiz için öncesinde duygularla boğuşmayan, kendine güvenen, sağlıklı ve huzurlu bir zihin yapısına ulaşmamız gerekli diye düşünüyorum. Ben de bunun için çalışıyorum.

Herkese iyi forumlar...

vazgeçmeyeceğim1

Jüpiter Yolcusu
ben asla dinlenmiş kalktığım bir gün hatırlamıyorum. Sanki kaç saat uyusam böyle olacak gibi. Alarm kursam yorgun kalkıyorum. Alarm kurmayıp uzun süre uyusam beynim şişiyor bildiğiniz... Ve çok verimsiz oluyor. Bu konuda da tecrübeli birilerinin bir konu açması faydalı olacak galiba...
Barış özcanın uykuyla alakalı youtubeda videosu var ona bakabilirisn

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6