Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

10 ayda deneyimlediklerim

8erk

Ay Yolcusu
no fapin hayatımıza kattıkları tabiki de tartışılmaz bize çok fazla artı etkisi var bu konuda hemfikiriz herhalde

ama bunu başarabilmek yani 90 günü geçebilmek oldukça zor çünkü önümüze ne zaman geleceğini bilemediğimiz kriz anları dediğimiz anlar gelecek ve çoğumuz bu anlarda relapse olacak

şu an galiba 10 aylık bir sürecim var ama henüz 132. gündeyim ben de 6-7 aylık sürecimde çok kez relapse oldum ama bu yaptığım hatalardan da ders çıkardım yani ilk no fape başladığımda 30 günlük sürecim olmuş ve yeterli olduğunu düşünüp bozmuştum ama tekrardan başlamak istediğimde haftada bir günde bir bozduğum girişimlerim de olmuştu bir ara ne yapsam yapayım 30 günlük rekoruma ulaşamıyordum bir gün oturup 30 günlük sürecimde ne yaptığımı düşündüm şunu buldum

aklıma kriz anını oluşturabilecek herhangi bir düşünce geldiğinde tüm odağımı nefes alış verişime veriyordum aldığım nefesleri sayıyordum burada olayın nefes olup olmadığını düşündüm mantıksız geldi sonra aklıma diğer insanların bu kriz halinden şınav çekerek veya dışarıda koşarak çıktıkları aklıma geldi bunların ortak noktası neydi odağımızı tek noktaya toplamak çünkü insan beyni aynı anda iki işi yapmak için yaratılmamıştır yapabilirsiniz ama kısmen ikisini de tam verimle yapamazsınız beyninizin yani sizin birini seçmeniz gerekir bu yüzden bu kriz halinde beynimize odaklanacağı başka bir şey verirsek ve ondan bizim için daha yararlı olnını kriz anından kurtulmamızı sağlayan düşünceye odaklanmasını istersek diğerini bir müddet sonra unutacaktır ve kriz atlatılmış olacaktır

tüm bu girişimlerimden bunu öğrenmiştim sırada bunu işe koymak vardı ama o kadar da kolay olmuyordu çünkü beynim ondan vazgeçmek istemiyor ona verdiğim düşünceye odaklanamıyordu tekrardan bir hafta süren iki üç gün süren döngünün içine girdim ama o arada kendime bu başka bir şeye odaklanma metodunu öğretiyordum ve bu döngü baya kısa sürdü ama bu döngüden de öğrendiğim ve kendi üzerimde denediğim bir şey oldu

bu gün şekerli veya çok yağlı yani yüksek kalorili bir şey yediğimde yarın kriz yaşayacağım kesin gibi bir şeydi ama bunun içinde deneyimlediğim şey şekerli ne olursa olsun ama yağlı çok yağlı olması gerek yani bir avuç kiraz yersem kriz yaşarım ama üç dört avuç kuru yemiş yersem kriz yaşamam kriz yaşayabilmem için yağlı olan şeylerden aşırı fazla yemem gerek ki yarın kriz yaşayayım

sonra bu elimde olan iki bilgiyle şu an sürdürdüğüm 132. gününde olduğum sürecime başladım sporcu olduğum için ve zaten no fape de daha fazla antrenman yapabilmek için başladığımdan günlük kalori alımım belirli bir seviyenin altında olmaması lazım hele ki basketbol gibi bir sporda günlük 10 saat antrenman yapıyorsanız (no fap sağ olsun eskiden günde bir kere bile antrenman yapmaya burun kıvırırdım şimdi günde 3 kez yapıyorum) günlük kalori alımı çok önemlidir bu sürecimde de ihtiyacım olan kaloriyi kuru yemişlerden alıyorum ama ölçüyü kaçırdığımda bana geri dönüşü rüyalanma ile oluyor çükü artık başka bir şeye odaklanma metodunda biraz ustalaştığımdan aklıma geldiğinde çabuk kurtulabiliyorum peki neden rüyalanmayı fazla kuruyemiş yedikten sonra yaşıyorum?

büyük ihtimalle şu yüzden:vücuttaki hormonlar yağlardan elde edilen enerji ile üretilir, kuruyemişi yiyorum testosteron üretiliyor libido artıyor ve bir şekilde bu enerji dışarı çıkıyor

peki neden az şeker yesemde çok şeker yesemde aynı sonuç oluyor ?
bunu deneyimlemedim ve deneyimlemekte istemiyorum

şimdi antrenmanlarıma her ne kadar gitsem de istemediğim zamanlar oluyor hiç iyi hissetmediğim zamanlar oluyor ama genede gitmem gerektiğini yapmam gerektiğini düşünüp yapıyorum buna da disiplin deniyor zaten ama disiplin zaman geçtikten sonra artık bir alışkanlık haline gelir ama bende olmadığı için hep bir isteksizlik oluyor şimdi ise bu isteksizlik halini hiç düşünmeden antrenmanlarıma başlayabilir miyim bunu bir alışkanlık haline getirebilir miyim yani bu başka bir şeye oaklanma metodu orada da işe yarar mı diye çabalıyorum başarırsam sizi bilgilendiririm hepinize sürecinizde başarılar
not:uygulamış olduğum şey benim üzerimde işe yaramış gibi gözüküyor sizin üzerinizde işe yarayacak anlamına gelmez eğer kendi uyguladığınız bir şey varsa ona devam etmeniz taraftarıyım yoksa denemekten bana herhangi bir zarar gelmedi

Eff

Yoda
Kriz anında odağı başka bir şeye vermek. İnsan beyninin aynı anda 2 şeye odaklanmayacağı gerçeği. Bunları hatırlattığın için teşekkürler. Tam kriz günlerimde aklım başıma geldi.

8erk

Ay Yolcusu
Kriz anında odağı başka bir şeye vermek. İnsan beyninin aynı anda 2 şeye odaklanmayacağı gerçeği. Bunları hatırlattığın için teşekkürler. Tam kriz günlerimde aklım başıma geldi.
işine yaradıysa ne mutlu bana

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6