Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

100. Gün | Kötü Düşünceler Neden Hâlâ Geçmedi?

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Dostlarım 100 günü geçtim lakin hala eski anılar aklıma geliyor. Bertaraf ediyorum, şunun bilincindeyim: ruhumu kirletmek istemiyorum. Seçim değil, karar.

Düşünceler neden hala geliyor?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Geçmişteki bağımlılık durumuna göre bunlar olabilir. Eğer 100. güne tertemiz, taviz vermeden gelmişsen büyük ihtimalle iki durumdan birisi.

1) Sürecin son aşamasındasın. Yani iyileşmene çok az kaldı, pes etme. Geçmişteki bağımlılık durumuna göre bu süre değişkenlik gösteriyor sonuçta.

2) Bahsettiğin kötü düşünceleri doğru tanımlamıyor olabilirsin. Yani bu düşünceler bağımlılıktan farklı bir sebepten oluyor olabilir. Bu konuda Youtube üzerinde “Takıntılı/Kaygı Verici Düşüncelerden Kurtulmak” başlığı altında hazırlanmış videolar var, hepsi birbirine benzer olduğu için birini seçip izleyebilirsin. (Zafer Akıncı, İbrahim Bilgen bu konusa aklımdaki kişilerdendir.)

Not: Erkeğiz, cinsellik içgüdüsü her zaman olacak. Kötü düşünceleri “Libido, Çiftleşme Arzusu” ile karıştırıyor da olabilirsin. Pozitif ve negatif libido üzerine bir makale vardı, okumanı tavsiye ederim.

ganbol

Venüs Yolcusu
Geçmişteki bağımlılık durumuna göre bunlar olabilir. Eğer 100. güne tertemiz, taviz vermeden gelmişsen büyük ihtimalle iki durumdan birisi.

1) Sürecin son aşamasındasın. Yani iyileşmene çok az kaldı, pes etme. Geçmişteki bağımlılık durumuna göre bu süre değişkenlik gösteriyor sonuçta.

2) Bahsettiğin kötü düşünceleri doğru tanımlamıyor olabilirsin. Yani bu düşünceler bağımlılıktan farklı bir sebepten oluyor olabilir. Bu konuda Youtube üzerinde “Takıntılı/Kaygı Verici Düşüncelerden Kurtulmak” başlığı altında hazırlanmış videolar var, hepsi birbirine benzer olduğu için birini seçip izleyebilirsin. (Zafer Akıncı, İbrahim Bilgen bu konusa aklımdaki kişilerdendir.)

Not: Erkeğiz, cinsellik içgüdüsü her zaman olacak. Kötü düşünceleri “Libido, Çiftleşme Arzusu” ile karıştırıyor da olabilirsin. Pozitif ve negatif libido üzerine bir makale vardı, okumanı tavsiye ederim.
dostum nerden ulaşabilirim o makaleye

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Zamanla bu düşünceler azalacaktır. Boş vakitlerinizi faydalı şeylerle değerlendirin. Ben 7,5 aydır pmo yapmıyorum. Zaman zaman geçmişte yaptıklarım aklıma gelebiliyor!

Lazkopat

Emektar Üye
Zamanla bu düşünceler azalacaktır. Boş vakitlerinizi faydalı şeylerle değerlendirin. Ben 7,5 aydır pmo yapmıyorum. Zaman zaman geçmişte yaptıklarım aklıma gelebiliyor!
Abicim mezun olduysan neden hala buradasın? Sonuçta neverfap'in son aşaması neverfap'i unutmak ve hayatına odaklanmak.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
90 gün 100 gün bunlar sadece bir eşikten ibaret. Kişiden kişiye göre bu zaman değişiyor. Gerçekten hiçbir taviz vermeden sabır etmek gerekiyor. Bazıları diyor 90 günü geçtim hala etkileri göremiyorum diye.

1-Sosyal medya faktörü
2-Tetikleyiciler
3-Stres ve yaşam koşulları
4- Her türlü sürtünme,edging v.s

Bu 4 etki aklıma gelenler, gelmeyenler varsa ekleyebilirsiniz. Bunların iyileşmeyi geciktirme faktörleri var. Sosyal medyayı iş için kullanıyorsan bişey diyemem ama orada keşfete girmek, gerçekten süreç açısından çok zararlı olabiliyor. Son olarak birde kendine bir uğraş hobi bulmalısın dostum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Arkadaşlar yazılabilecek şeyleri yazmış. Ek olarak kastettiğin düşünceler video kesitleri çağrışımları veya pmo anıları ise bunlar asla kafandan silinmeyecek ki. Sadece körelecek, düşünmemeye bak.
Maksat dikkate almamak ve hayatına odaklanmak, asla değmediğini hatırlamak, eski bağımlı halinden ibret almak, artık öyle olmadığına sevinmek...

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Abicim mezun olduysan neden hala buradasın? Sonuçta neverfap'in son aşaması neverfap'i unutmak ve hayatına odaklanmak.

Mezun olmak mı? Böyle şeyleri düşünüp forumu neden bırakayım. Forumlar bilgi paylaşmak için var. Uzun süredir pmo yapmıyorum diye bu ortamdan ayrılmak anlamsız.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu

Aşırı bağımlılığım vardı benim , yine eskiye göre gayet iyi de arada gelmesi ve düşündükçe büyümesi

Lazkopat

Emektar Üye
Mezun olmak mı? Böyle şeyleri düşünüp forumu neden bırakayım. Forumlar bilgi paylaşmak için var. Uzun süredir pmo yapmıyorum diye bu ortamdan ayrılmak anlamsız.
Tmmdır sen bilirsin. Ben mezun olunca buralardan gideceğim ve neverfap'i unutacağım. Belki arada bir dönerim o da batan gemidekilere yardım etmek için olur.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar yazılabilecek şeyleri yazmış. Ek olarak kastettiğin düşünceler video kesitleri çağrışımları veya pmo anıları ise bunlar asla kafandan silinmeyecek ki. Sadece körelecek, düşünmemeye bak.
Maksat dikkate almamak ve hayatına odaklanmak, asla değmediğini hatırlamak, eski bağımlı halinden ibret almak, artık öyle olmadığına sevinmek...
Atıyorum ders çalışırken aklıma bile gelmesini istemiyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6