Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

120+ Gün Relapse Sonrası Toparlama

fapmaster

Çifte mezun
Merhabalar. 17 mayısta 120+ günlük sürecimi bozdum. Yaptığıma çok pişmanım ancak çok ileriye gitmediğim için kendimle gurur duyuyorum. O günden sonra tekrar bir sürece başladım ve şu an 20. Günlerdeyim.

Relapse olma sebeplerim;
  • Ilişkiden ilişkiye atladım.
  • 90. Günlerden sonra bilerek tetikleyicilere bakmaya başladım.
  • Tetikleyicilere bakarken o an ki enerji ile defalarca M olmadan boş*ldım.
  • Nofap harici hiç bir başarım yoktu sosyal çevre hariç.
  • Sürece olan inancımı tazelemeyi unuttum.
Toplamda 2 kez relapse oldum, saatlerce P izledim.

Neler değişti?
  • Anksiyete tavan yaptı sosyal becerilerim çok geriledi.
  • Eğlenceli sempatik playboydan ezik ve samıt bir kişiliğe dönüştüm.
  • Sigaraya tekrar başladım. Son sürecimde sigaradan tamamen kurtulmuştum ancak tekrardan içmeye başladım. Çok salakça olduğunun farkındayım. Tekrardan bırakacağım.
  • Piskolojik olarak bittim en kücük detayı istemeden çocuk gibi takiyorum.
Şu an 20. Günlerdeyim yavaş yavaş eski hâlime dönmeye başladım sayılır. Duygu değişimlerim çok fazla oluyor. Flatline'ı sonuna kadar hissediyorum. Çok şiddetli gerçekten. Hiç bir şey zevk vermiyor. Gerçekten hiç bir şey. Son sürecimi çok özlüyorum. Bundan sonra tekrardan asla aynı hatayı yapmayacağım. Büyük bir ders almış oldum hem. Toparlanması normale göre daha mı kısa sürer tam emin değilim açıkcası.

Flatline'ın bir an önce bitmesini istiyorum çünkü ciddi anlamda rahatsız ediyor beni. Tavsiyelerinizi alabilirim. Gelişmeleri 50. Ve 100. Günlerde tekrar aktaracağım.

Remedy10

Ay Yolcusu
hiç bu kadar günleri görmemiş birisi olarak ,benim aklıma takılan bu faydaları gördükten sonra nasıl tekrar relapse olabiliyorsun ? cevabını ben de bilmiyorum xd

Priv@te_reflection

Mars Yolcusu
Merhabalar. 17 mayısta 120+ günlük sürecimi bozdum. Yaptığıma çok pişmanım ancak çok ileriye gitmediğim için kendimle gurur duyuyorum. O günden sonra tekrar bir sürece başladım ve şu an 20. Günlerdeyim.

Relapse olma sebeplerim;

Neler değişti?
  • Sigaraya tekrar başladım. Son sürecimde sigaradan tamamen kurtulmuştum ancak tekrardan içmeye başladım. Çok salakça olduğunun farkındayım. Tekrardan bırakacağım.
Şu an 20. Günlerdeyim yavaş yavaş eski hâlime dönmeye başladım sayılır. Duygu değişimlerim çok fazla oluyor. Flatline'ı sonuna kadar hissediyorum. Çok şiddetli gerçekten. Hiç bir şey zevk vermiyor. Gerçekten hiç bir şey. Son sürecimi çok özlüyorum. Bundan sonra tekrardan asla aynı hatayı yapmayacağım. Büyük bir ders almış oldum hem. Toparlanması normale göre daha mı kısa sürer tam emin değilim açıkcası.

Flatline'ın bir an önce bitmesini istiyorum çünkü ciddi anlamda rahatsız ediyor beni. Tavsiyelerinizi alabilirim. Gelişmeleri 50. Ve 100. Günlerde tekrar aktaracağım.
Bazı insanlar kendilerine çok güveniyor onlara açıklıyorum diyorum ki ihtimali olan bir şeyden dahi uzak durman gerekiyor.Tamamrn temiz ve saf bir niyette olman gerekiyor.Nefsini temizlemek gerek.Nefis eğlenmek çomak ister sonra karşıt görüş alınca onları dışlar. Sorun o ya da bu değil bu işin basit bir hareketle dahil nelere yol açıyor olduğudur.Hafife alıyorlar. Şu kayıplardan çıkmak gerek artık. Bakmamaya bu kadar diretmemeliyiz.Amaç araç ayrımı iyi yapılmalı.Insanin ruhu var bu denli geçici sadece belli amaçlar için yaratılmış fikirlerle vaktini harcayamaz.Yemekle ya cinsellik mutlu olmak için tasarlanmadı senin hayatı devam ettirmek için var çocuk yapmak için üretilen bir hormonu ben ne diye kendime hobi olarak kullanayım bu mantıklı bir şey mi.Ya da karnımı doyurmak için tasarlanan bir şeyi ben ne diye mutluluk için kullanayım bu da mantıksız.O yüzden Açık kadınların bulunduğu müzik ya da film her şeyden kaçın gözünü açık kadınlardan sakla sevgili dahi olma sesli sessiz zihnin temizlenmeli .

nevergiveupp

Ay Yolcusu

Relapse olma sebeplerim;

Neler değişti?

90.günden sonra tetikleyicilere isteyerek bakma sebebin nedir dostum,çözebildin mi?

fapmaster

Çifte mezun
hiç bu kadar günleri görmemiş birisi olarak ,benim aklıma takılan bu faydaları gördükten sonra nasıl tekrar relapse olabiliyorsun ? cevabını ben de bilmiyorum xd
Tamamen kendimin bir b*k yemesi oldu. Ilişkiden ilişkiye zıplayınca libido tavan yaptı geceleri uyutmayacak dereceye geldi. Üstüne tetikleyicilere bakınca kendimi durduramadım. Bu hemen bir seferde olmadı tabii. Defalarca kriz geçirdim atlattım en sonunda ise pes ettim. Belli bir süre sonra unutuyorsun süreci ve tam olarak o oldu. Geriye bakıp ağlamamın bir faydası yok bundan ders almalıyım. 20. Günlerime tekrardan ulaştım, bundan sonra da temkinli olacağım.

fapmaster

Çifte mezun
90.günden sonra tetikleyicilere isteyerek bakma sebebin nedir dostum,çözebildin mi?
Dostum şöyle ki benim evde çok boş vaktim oluyordu. Ben ise hep vaktimi film, dizi izleyerek geçiriyordum ya da arkadaşlarla beraber dışarda geziyordum. Uğraşıp emek verebileceğim hiç bir uğraşım yoktu. Bu yüzden kız olaylarını çok kovalamaya başladım. Bir anda tüm ilişkilerim gidince büyük bir boşluğa girdim. Burada da tetikleyiciler devreye girdi. Şu kadar bakmaktan bi zarar gelmez, şu kadardan bir şey olmaz, M yapmadığım sürece relapse olmam diye diye en sonunda patladım.

burakissei

Yeni Fapstronot
Dostum şöyle ki benim evde çok boş vaktim oluyordu. Ben ise hep vaktimi film, dizi izleyerek geçiriyordum ya da arkadaşlarla beraber dışarda geziyordum. Uğraşıp emek verebileceğim hiç bir uğraşım yoktu. Bu yüzden kız olaylarını çok kovalamaya başladım. Bir anda tüm ilişkilerim gidince büyük bir boşluğa girdim. Burada da tetikleyiciler devreye girdi. Şu kadar bakmaktan bi zarar gelmez, şu kadardan bir şey olmaz, M yapmadığım sürece relapse olmam diye diye en sonunda patladım.
merhaba ben kız arkadaşımla haftada 2-3 defa ilişkiye giriyorum ve haftada 2-3 defa hentai türk ifşa vs bakarak mastürbasyon yapıyorum, sadece cinsel ilişkiye mi yönelmeliyim?

Targetlock

Deneyimli Üye

Relapse olma sebeplerim;

Neler değişti?

120 gün için tebrik ederim fapmaster.
120 günden sonra chaser effect e yakalanmak çok kolay olabilir.
90 ı geçip bozmuş birisi olarak (2 kere) söyleyebilirim ki buna dikkat et.
Önüne geçmek için kesinlikle günlük aç.
Günlüğünde hissettiklerini ve düşüncelerini yaz.
Krizleri betimle. Krizleri aştığın zaman nasıl aştığını paylaş yine günlüğünde.

Benim günlük ;

Şimdi baktım da 28k görüntüleme almış. İçeride başarı da başarısızlık da mevcut.
28k görüntülemeden eminim ufak da olsa faydamın dokunduğu kişiler vardır.
Beni sorumlu hissettiriyor.
Seni de sorumlu hissettirir.
Deneyimleri paylaşarak daha iyi hissedersin.
Hem de geçmişinin yazılı kaydı. Çok keskin analizler yapmanı sağlar.

Toparlanmayı hedef değil yan bir ödül olarak görürsün.
Zaten sosyal çevre kadın vs de toparlanmanın yan ödülü.
Çerçeveni genişlet ve sorumluluk al kankam.

Dertleşmek istersen de dm kutuma gel. Çözüm bulamasam da dinlerim.

fapmaster

Çifte mezun
120 gün için tebrik ederim fapmaster.
120 günden sonra chaser effect e yakalanmak çok kolay olabilir.
90 ı geçip bozmuş birisi olarak (2 kere) söyleyebilirim ki buna dikkat et.
Önüne geçmek için kesinlikle günlük aç.
Günlüğünde hissettiklerini ve düşüncelerini yaz.
Krizleri betimle. Krizleri aştığın zaman nasıl aştığını paylaş yine günlüğünde.

Benim günlük ;

Şimdi baktım da 28k görüntüleme almış. İçeride başarı da başarısızlık da mevcut.
28k görüntülemeden eminim ufak da olsa faydamın dokunduğu kişiler vardır.
Beni sorumlu hissettiriyor.
Seni de sorumlu hissettirir.
Deneyimleri paylaşarak daha iyi hissedersin.
Hem de geçmişinin yazılı kaydı. Çok keskin analizler yapmanı sağlar.

Toparlanmayı hedef değil yan bir ödül olarak görürsün.
Zaten sosyal çevre kadın vs de toparlanmanın yan ödülü.
Çerçeveni genişlet ve sorumluluk al kankam.

Dertleşmek istersen de dm kutuma gel. Çözüm bulamasam da dinlerim.
Usta dertleşelim tabiiki olur. Günlüğüne vakit bulursam göz atacağım. Çevre konusu doğru gerçekten. Sürekli yeni insanlarla tanışmaya özen gösteriyorum. Iyi geliyor gerçekten

fapmaster

Çifte mezun
Şu an da 24. Günlere falan geldim. Flatline bitti sayılır nerdeyse etkisi gün gün azalmakta. Eski sürecimdeki hâlime geri döndüm diyebilirim. Toparlanma sürecimi çok iyi yönettim diyebilirim. Piskolojik olarak en kötü zamanlarımda, yoksunluğun ve hiç zevk alamadığım anlarda gidip zevk veren şeylere asla yönelmedim. Gittim kendimle yanlız kaldım ve sorunlarımla yüzleştim. Anksiyetemi de korktuğum şeyleri yaparak yendim. Sürekli sosyal kalmaya baktım. Kızların olduğu ortamlara da girdim çünkü bir yerde kızların olduğu bir ortamda olmanın flatline sürecine katkısı olduğunu okumuştum. Işe yarayıp yaramadığı tartışılır tabii. Soğuk duş faydalarını bilmeksizin uyguladım çünkü hava aşırı sıcak. O da iyi geldi. Hoşlanmadığım işleri de yaptım. Sporu da aksatmadım. Eski neşeli, etrafa pozitif enerji yayan karakterinden sırf bu bağımlılık yüzünden ödün vermeyen o eski ben oldum tekrardan. Mod değişikliklerim elbette oluyor ama elimden geldiğince mentalimi korumaya çalışıyorum.

Sigarayı bırakacağım ancak şu anda uzatılmadığı takdirde içmiyorum. Ve ya bir kaçış yolu olarak da kullanmiyorum. Burası gerçekten önemli bu arada. Eskiden bir kaçış yolu olarak kullandığım için piskolojik etkileri çok kötüydü. Tekrardan bırakma hedefim var ki kolayca bırakırım geçmişteki tecrübelerimden dolayı.

2 relapse sonrası ilk yaptğım şey 5 gün monk mode uygulamak oldu. Toparlamamda büyük yararı oldu ayrıca. Tekrardan girmeyi düşünüyorum bakalım en yakın zamanda. Derslere de ayrıca asılacağım seneye için.

kral6666

Venüs Yolcusu
Hocam Merhaba benimde aralıkta 8 aylık süreç bozuldu ondan beri bir türlü eski halime dönemedim.Aralıktan beri en uzun sürecim 20 gün ve sürekli düştü şuan yeni 1 haftaya çıkardım biraz tavsiye verir misin ?

fapmaster

Çifte mezun
8 aylık sürecini hatırla ve neler kazandığını, neleri yanlış yaptığını bi gözden geçir. Pbky kitabını tekrardan oku. Kendinle birazcık yanlız kal. Yürüyüşe falan çık ya da tavanı seyret müziksiz ve dikkat dağıtıcı olmaksızın. Dışarıya çık sosyalleş. Yeni insanlarla tanış. Büyük hedefler belirle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6