Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023’Te Tekrar Monk Mode / Ludwig

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
DİBACE:
*Fazla ara vermeden elimden geldiğince sık aralıklarla buraya gelip yazmaya çalışacağım.
*Hali hazırda 5.gündeyim
*PMO hariç, şeker, müzik, sosyal medya, oyunları bırakmış durumdayım.(ileride abartmadan oyun oynamayı düşünüyorum )
*Ben sizden birisiyim.1 yıldır deniyorum. Amacım siz kardeşlerime gün gün bu süreçte başıma gelen şeyleri değiştirmeden yazmak. Geldiği gibi. Bilinç akışı. Tutunamayanlar okuyan bilir. Aynı yöntem. Severim. Ağdalı bir dil düşünmüyorum. Günlük konuşma dili.
*AMACIM SAMİMİ BİR DİLLE, GELDİĞİ GİBİ YAZMAK. ARADA UFAK DÜZELTMELER YAPSAM DA DENEMEDEN DE RAHAT BİR TARZ OLACAK.
*İnş. bu konu altında beraber çok sohbet edeceğiz. Gerektiği yerde muhabbetimiz beyin de yakar :).
*Normalde daha nüktedan sıcak bir dille yazmıştım. Otomatik portakaldaki dil oldukça hoşuma gitmişti. Ama admin arkadaşlar uyardı.
Hadi bismillah.


PS: bekarım.
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

5.GÜN
elbette iyi şeyler hissediyorum. Keyif alıyorum. Hem de çok fazla. Özellikle insanlarla konuşmak. Kardeşim. Bana en çok keyif veren bu. Annem. Kardeşim. Arkadaşlarım. Beyler yani. Gerçekten gün çok önemli. Ama her şey değil. Ben zihniyetimi değiştirdim. Samimi bir insanım artık. Neysem o. Ve insanlar bunu çok seviyor. Gerçek hayatımda çok nüktedan. Çok laubaliyim. Ve insan ilişkilerine hiç enerji harcamıyorum. 3 gündür. Gelip geçici bir şey olabilir. Zihnin bizi yanıltmayı nasıl sevdiğini iyi biliriz. :/ . Ama bu farklı. Ciddi bir insan olmayı isterdim elbette. Ama sanırım bunun için zamana ihtiyacım var. Nofap insanı ciddi yapıyor. Bu tecrübeyle sabit. O ciddiyet sevdiriyor. Samimi. Ama içten bir gülüş beyler. Taşfırın erkeği bir tebessüm etti mi. Bakın etrafındaki insanlar havaya uçar.
Ama şimdilik yerimi bilmem lazım. Her şey zamanla. Benim ilk hedefim krizler. Etraf hani umurumda değil desem yeridir. Krizler için çok prova yapıyorum.
Şu anda başaramayacağımı hissediyorum. Evet kardeşim. Her şeye rağmen. Geçmiş. Peşimde. Bu gölge. Gece sarıyor zihnimi. Layık değilim. Ya da eziğim. Belki şansızımdır. Doğuştan. Bu fikirler kardeşim. Kafamda bunlar var. Nöron. Asi. Hani öncekiler dedi bana. Önceden de yazmıştın buraya. Napak. Er kişi bekler. Sabreder. Pes etmez. Delikanlı olmak lazım. Az bulunan nimet.
Batmani sevmemin nedeni; (tr altyazısı var)
Dibace;

bana dua edin dostlar. krizlerde tekerimiz düz bassın :D.
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

Kahve içmem lazım. İçimdeki boşluk büyüyor. İçimdeki boşluğu yok etmenin tek yolu kahve. Bu boşluktan korkuyorum. Beni de yutan. Delikanlıyı yutan bir boşluk kardeşlerim. Yutmadan kurtulmam lazım. Ama kurtulamam :) . Erteleyebilirim. Varsın olsun demeliyim. Varsın şu dağa kar yağsın. Başa gelen gelsin. Gerçeğin büyük çölüne hoşgeldin.
Yatmadan önce ufak bir kriz. Ufak bir meditasyon.
Bu yolda elbette hata yapabilirim. Hatalarım beni mükemmelleştirir. Hatta edging bile yapsam. Bozmamalıyım. Pes etmemeliyim. Hata var, pes etmek yok.
Bize hiç fark ettirmeden bizi bizden çaldılar. Bir düşmanın olsa terk eder gidersin. Kaçarsın ondan. Öldürür kaçarsın. Kaçar kaçarsın. Dost olur kaçarsın.
Peki insanın başı insana düşman olursa ? , içimdeki boşluk büyümemeli.
 
Son düzenleme:

baron

Venüs Yolcusu
Katılım
2 Ara 2020
Mesajlar
40
Tepki puanı
88
Puanları
24
Dostum şunu düşün mükemmel bir hayat mı ? ,yoksa bir kaç dakikalık geçici zevk mi ? ben kendime bunu sorarım
 

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
Kardeşim. Kendine çok doğru bir soru sormuş olursun. Bu hayatı yaşayacağız. Kafamızın içinde değil. Bir kaç dakikalık zevk için bir hayat feda falan edilmezz.
 

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X
6.gündeyim. Ufak bir isteksizlik var her şeye karşı. Buna karşın kafam oldukça rahat ve stressiz. Zen gibi. Annemle kardeşimle aynı evdeyim. Beni çok seviyorlar. Ben de onları. Hatta bilirsiniz anneler biraz kızar :) Onlara göre büyüyemiyoruz. Ama bana kızdığı zaman kahkaha patlatıyorum. Eğlendiriyorum onu. Kardeşim de kız. Evde baya zor durumdayım açıkçası :) Ama çok eğleniyoruz.
harcanan enerjiyi bir düşünsenize. asırlardır. yapabileceğimiz onca şeyi yapamadığımızı düşünün. cinsellik. aşk. yerinde ve zamanında yaşansa cennet. yoksa cehennemin ta kendisi. her insanın kafasında bu cinler volta atıyor! cinsellik ve aşk cinleri. bu cinlerden kurtulmalıyım. kafamı, kafanı bu bataklıktan. enerji emen bu vampirden uzaklaştırdığınız ilk günde, kendini özgür hissediyorsun. dostum özgür olmak için 1 gün bile yetiyor. hatta ben iddia ediyorum. ilk bir haftadan sonra (bende 6.gün) bölük pörçük bir kaç sahne dışında hatırlayamıyorum o sahneleri. ya da eski cazibesini kaybetti benim için. krizlerde durum daha farklı oluyor tabii.

PS: Ben günlük gibi yazmayı düşünüyorum buraya. düşüncelerimi yazmak çok hoşuma gidiyor. yazmanın farklı bir kerameti var, kimse inkar edemez :).
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

sevgili günlük, canım yapmak istiyor. evet, evet! o zevki özlemişim. yapmamak daha zevkli elbette. ama elimin altında hazır bir zevk var. hem nofapte süreç oldukça uzun. 80. günlere kadar bende flatline bitmez. flatline yaşamak ölmekten farksız kardeşim farksız. sanki beni dünyaya bağlayan bir bağım varmışta, kopmuş gibi. bu bağ sayesinde kaybolmuyordum işte. nereye gitsem, belki yalan da olsa. kafamda düşünceler olurdu. zararlı düşüncelerdi elbette. nereye gitsem, beni oraya bağlayan bir bağ bulurdum. halkaları küçük, zayıf bir zincirdi bu. kalbim hemen kırılırdı gittiğim o yerlerde. anlayacağın bağım kopardı. hele bir de kafamda zararlı düşünceler. tehlikeli düşünceler. bu ikisi hep işkence çektirdi bana. şimdi ne zincirim var, ne düşüncem.
krizleri fazla hafife alıyorum. kendime fazla güveniyorum. dopamin ve reseptörler. testosteron. endorfin. düşünüyorum da, bir çay kaşığı etmez. kapladıkları alan yani beynimde. ama hayatım buna bağlı. evet, hayatım bunları nasıl kullandığıma bağlı. bir filozof dermiş ki: hayat bir uçurumun tepesindeki ince çizgide yürümek gibidir. sırat köprüsü yalnızca ahirette midir?
şunu fark ettim. anlatmadığım o kadar çok şeyim var ki. yazmak bana çok iyi geliyor evet. bol bol yazacağım. bunu okuyanların ne düşündüğü umurumda değil artık. önceden biraz öyleydi kabul etmeliyim.
krizlerde yapacaklarım:
meditasyon, neredesin? ne yapıyorsun? saat kaç? oturuyor musun, ayakta mısın? ne düşünüyorsun şu anda? meditasyon vasıtasıyla düşüncene uzaktan bak, irdeleme. her duyguyu yaşamalıyım. fıtratımdan kopamam.
yani olayım, krizdeki o isteği gözlemlemek.
sufi (nefes / hu) meditasyonu ilk şart yani. yapacaklarım kısa ve öz olsun ki o an üşenmiyim.
 
Son düzenleme:

Fappings

Yeni Fapstronot
Katılım
9 Ara 2020
Mesajlar
14
Tepki puanı
20
Puanları
4
Konum
Denizli
Flatline 80.güne kadar bitmez... Bence burda yanılıyor olabilirsin çünkü bu flatline dediğimiz şey kişiye göre değişiyor diyoruz ama kişiye göre niçin değişiyor? Benim kanaatim seni tatmin edecek şeyler yaparsan bu süreç kısa sürede biter. Bu ibadet, derslerinde başarılı olmak, öğrenmek gibi şeyler olabilir.
 

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

krizdeyim. çok fazla tetikleyiciye maruz kaldım. canım çok fazla yapmak istiyor. her seferinde "ne olacak ki? " sorusundan bozuyorum. içimde bir erteleme isteği oluyor yani. şu anda o isteği hissediyorum. oldukça kuvvetli. yaparsam alacağım zevki düşünüyorum. engel olamıyorum bu düşünceye.
meditasyon.
PS: Şu anda odamda yalnız başımayım. hızlı bir internetim var. elimde laptopum var. şimdi bozmazsam büyük bir ilerleme kaydedeceğim.
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

8.gündeyim. sanki uzun bir süredir bırakmış gibi hissediyorum. nörolojik olarak değil. psikolojik olarak. ve sanırım vicdanım biraz daha rahat. ama her şeye karşı bir isteksizlik. boşlukta olma hissi devam ediyor.
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

bozdum;
*boşlukta olma hissi devam ediyor.
*süreçte her ne kadar flatline olsam da hayattan daha çok keyif aldığımı fark ettim.
*oldukça büyük bir pişmanlık hissi.
*P@RNO'dan düşündüğüm kadar keyif almadım.
yanlışlarım;
-ibadetlerimi aksatmam
-çok fazla tetikleyiciye maruz kalmam/çok fazla oyun oynamam
-sorumluluklarımı aksatmam
-krizde olduğumu saptayamamam ve PES ETMEM :(

FARKINDALIK: Gerçekten bırakmak istemiyorum galiba. Bağımlılığımı bırakmaya bağımlı olmuş durumdayım. Çok şey istiyorum, fedakarlık yapmıyorum. Bahanelere sığınıyorum ve aklıma çok güveniyorum. Bırakmaya gerçekten karar vermeliyim.

Kendimi toparlayıp tekrar başlayacağım. Hatta boşver hemen şimdi başlıyorum. Duş almaya gidiyorum. tevekkeltü alallah
1.günden başlarım. inşallah son olur.
 
Son düzenleme:

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
281
Tepki puanı
381
Puanları
111
Bozduktan sonra düşünüyor insan, bırakmak istemedigim için mi bozdum? Hayır kardeşim bağımlı olduğumuz için bozuyoruz. Bu kadar kararlı ve düşünceli başlamışsın güzel ama çok ciddiye almışsın. Sanki herşey bu bağımlılığı bırakmana bağlıymış gibi görünüyor. Demek ki gerçekten çok istiyorsun kurtulmayı. Süreçte ilerledikçe motivasyon geliyor yapabilirim bırakabilirim hissi geliyor. Öncelikle pornodan kurtulmalısın. Kendine güvensen bile engelleyici koy bunun yararı çok. Tetiklensen bile arayıp bulamayacağın için düşünmeye fırsatın olur.
Pornodan nasıl kurtulacaksın? Annenin kardeşinin seni gördüğünü düşünsen gerçekten çok utanırsın değil mi? Bu işe yarar mı bilmem bir düşün.
 

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

0.GÜN
%100. Sürecimi devam ettirmeye karar veriyorum. Kısa süreli gaza gelmelerden, yalanlardan azade, sürecimi bozmayacağıma dair kendime söz veriyorum.
Pornografiyi bırakmaya gerçekten karar verdim.
Gaza gelmiş durumda da değilim. Sadece biraz başımın ön kısmı ağrıyor. Bunun frontal korteks olduğunu düşünüyorum. Süreçte ne zaman başım ağrısa daha çok temizleniyorum.
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

2.GÜN
Öncelikle, bozmadan önce ilgi duyduğum şeylere artık eskisi kadar ilgi duymadığımı fark ettim. Bozmadan önce severek yaptığım işleri artık eskisi kadar severek yapmıyorum. Buraya yazmak bile. Cinsel enerjiyle insanın kişiliği arasında sıkı bir bağlantı olduğunu düşünüyorum. Kişiliğim değişti desem yeridir.
---
* İsteksizlik pek yok.
* Sürecimi bozduğumdan dolayı pişmanlık duyuyorum. Keşke bozmasaydım gibi laflar falan..
* Biraz kaygılı olma durumu var.
* Bu sürecim önceki sürecim kadar iyi gitmiyor. Daha çok boş duruyorum.
* Şu anda bana ilgi çekici bir şey yok. Birden kendimi vahadan çöle vurmuşum gibi geliyor. Yani üzerimde tamamen negatif enerji var desem yeridir :).
* Moralim bozuk. Bildiğimiz kuyudayım beyler :). Ama yusuf muyum pek sanmam :).

İç dökme köşemde bugün hiçbir şey yok. Çünkü boş adamın tekiyim. Evet bom boş bir insanın tekiyim. Bugün bir duyguya kapılır sallar ha sallarım. Hop yarın unuturum başka bir duygunun pençesinde. Bugün buraya yazarım mesela nofap şöyle iyi böyle iyi bla bla...
Hop bir bakmışsın yarın bozmuşum. Kriz anlarında en azından kontrol nefiste olmasın diye meditasyona alışmaya çalışıyorum o kadar. Limbik sistem out, üst beyin in. :)

" if devote yourself in an ideal " Buda kalsın ingiliççe ama türkçesini bulamadım :(
 
Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
240
Tepki puanı
189
Puanları
70
X ESKİ SÜREÇ X

3.GÜN
Fena bir kriz atlattım. Üstümdeki negatif enerji gitti sonunda. Evrene pozitif mesajlar yolladıkça... bu new age saçmalıklarını hiç sevmiyorum. Çünkü saçmalar. Neyse. Negatif enerji falan kalmadı. Yusuf kuyusunda olmaya devam. Bugün kalktığımda bu kuyuda olmaktan keyif aldığımı fark ettim. İstediğim oldu sonuçta. Üstinsan/insanı kamil olma yolunda adımlar peşi sıra devam ediyor. Tamam olamadım ama sonuçta bir şairin dediği gibi varmak, mastarlı bir hal.
Kuranın bu metaforlarına bayılıyorum. Yusuf; Güzellik, manevi, masumluğun simgesi. Kuyu; direk ra harfiyle bağlantılı yani nefsin karanlık yanını simgeliyor. Masum ve güzel bir insan nefsinde kilitli kalmış. Sonra biliyorsunuz sultan oluyor. O kuyudan çıktın mı insan, insan olur yada sultan olur. Acaba bir kitap mı yazsam. Ya da boş ver gitsin. Kuran-Felsefe-Bilim bu üçlünün birbiriyle ilişkisi hakkında buraya 20 sayfalık yazı yazarım. Ama boş yapmayı daha çok seviyorum açıkçası. :)
Size sözüm etkiler;
*Aşırı mutluyum
*Güzel sohbet edebiliyorum. Annemi baya güldürdüm. Annem hep gülsün.
*Hislerimi daha iyi hissetmeye başladım.
-Aklıma gelmeyen iyi etkiler daha çok. Bu etkiler yarın ortadan kalkabilir. Sonuçta uyuşturucu kadar ağır bir bağımlılığı, beynin bu kadar sevdiği bir şeyi ona vermiyorum. Yoksunluk sendromu. Erkek adama etek giydirir, yoksunluk sendromu...

PS: İçimden geldiği gibi yazıyorum, düşünmüyorum ki ruh halimi anlayın kardeşlerim. Böyle yazınca biraz çorba oluyor biliyorum kardeşlerim. Şöyle 90. güne özel bir makale yazarım bir gün belki :). noFAP'te mezun olmanın sırları. Başarının sırları gibi. Şuanda yalnızca içimden geçen saçmalıkları yazıyorum fakat bence sürece yeni başlayan ve sürekli bozan birisi burayı okuduğunda kendini kesinlikle yalnız hissetmez. AMACIM BU!. Yalnız değilsin. Ben senden farksızım ve başarıcam. Hatta başardım da. Evet başardım. Kafamda bitirdim. Sende yapacaksın.
 
Son düzenleme:

Michael Scott

Emekli Moderatör
Katılım
9 Ağu 2020
Mesajlar
312
Tepki puanı
584
Puanları
160
3.GÜN
Fena bir kriz atlattım. Üstümdeki negatif enerji gitti sonunda. Evrene pozitif mesajlar yolladıkça... bu new age saçmalıklarını hiç sevmiyorum. Çünkü saçmalar. Neyse. Negatif enerji falan kalmadı. Yusuf kuyusunda olmaya devam. Bugün kalktığımda bu kuyuda olmaktan keyif aldığımı fark ettim. İstediğim oldu sonuçta. Üstinsan/insanı kamil olma yolunda adımlar peşi sıra devam ediyor. Tamam olamadım ama sonuçta bir şairin dediği gibi varmak, mastarlı bir hal.
Kuranın bu metaforlarına bayılıyorum. Yusuf; Güzellik, manevi, masumluğun simgesi. Kuyu; direk ra harfiyle bağlantılı yani nefsin karanlık yanını simgeliyor. Masum ve güzel bir insan nefsinde kilitli kalmış. Sonra biliyorsunuz sultan oluyor. O kuyudan çıktın mı insan, insan olur yada sultan olur. Acaba bir kitap mı yazsam. Ya da boş ver gitsin. Kuran-Felsefe-Bilim bu üçlünün birbiriyle ilişkisi hakkında buraya 20 sayfalık yazı yazarım. Ama boş yapmayı daha çok seviyorum açıkçası. :)
Size sözüm etkiler;
*Aşırı mutluyum
*Güzel sohbet edebiliyorum. Annemi baya güldürdüm. Annem hep gülsün.
*Hislerimi daha iyi hissetmeye başladım.
-Aklıma gelmeyen iyi etkiler daha çok. Bu etkiler yarın ortadan kalkabilir. Sonuçta uyuşturucu kadar ağır bir bağımlılığı, beynin bu kadar sevdiği bir şeyi ona vermiyorum. Yoksunluk sendromu. Erkek adama etek giydirir, yoksunluk sendromu...

PS: İçimden geldiği gibi yazıyorum, düşünmüyorum ki ruh halimi anlayın kardeşlerim. Böyle yazınca biraz çorba oluyor biliyorum kardeşlerim. Şöyle 90. güne özel bir makale yazarım bir gün belki :). noFAP'te mezun olmanın sırları. Başarının sırları gibi. Şuanda yalnızca içimden geçen saçmalıkları yazıyorum fakat bence sürece yeni başlayan ve sürekli bozan birisi burayı okuduğunda kendini kesinlikle yalnız hissetmez. AMACIM BU!. Yalnız değilsin. Ben senden farksızım ve başarıcam. Hatta başardım da. Evet başardım. Kafamda bitirdim. Sende yapacaksın.
Kritik eşiklerdesin dikkatli ol ?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst