Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023’Te Tekrar Monk Mode / Ludwig

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Uzun süredir foruma girememiştim. Hayırlı olsun hocam 100lü günleri görmüşsün. Şuan nasıl gidiyor? Güncelleme bekliyorum.

Dot

Merkür Yolcusu
Sürecin daim olsun. Başarılar.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
1/1/2023 Tarihinde başladığım sürecim

2

*
Yeni bir günlük tutmaya başlamaya karar verdim. Tekrardan (mahcubiyet dolu yüz ifadesi)
* 14 günlük bir sürecimden sonra yeni bir sürece başladım şimdi eski etkiler biraz var ama çoğu etkiyi kaybettiğimi söyleyebilirim.
* İnsanlarla konuşurken kendimi biraz ezik gibi hissediyorum. Sınırlarımı tam olarak koyamıyorum. Bu arada sosyal ortamlarda ezik değilim, ama içimde sanki böyle bir ezikmişim gibi bir his var. 14 günlük süreçten çıktım belki ondandır. Çünkü önceki sürecimde kendimi insanlarla konuşurken daha güçlü hissediyordum.
* Ders çalışmada sıkıntılar yaşıyorum. Dikkatim kolay dağılıyor.
* Bugün sabah kriz yaşadım. Odada yalnızdım. Aklıma daha önceden iledim pmo yıldızları geldi. Önceden hazırlıklı da değildim. Bir şekilde bozmamayı başardım. Mucizelere inanıyorum diyelim.
* Gerçekten son 1 yıldır. Krizlere karşı kendimi tutamıyorum. Krizler geldiği zaman bozuyorum. İnşallah bu sürecimde pmo belasından kurtulacağım. Son sürecim olacak.
* Krizlere karşı savunmasız olduğumdan dolayı, kendime tatbikat şeklinde bir kağıtta yönergeler hazırladım. Kriz anında kullanabilmek için.
* Şimdilik bu kadar umarım sürecim ve günlüğüm devam eder diyeyim.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
3

* Bu sabah daha dingin bir ruh hali içerisindeyim
* İçten içe PMO'yu istiyormuş gibi hissediyorum yakında bir kriz gelebilir.
* PMO sürecimde başarısız olacağımı hissediyorum. Süreç konusunda özgüvenim biraz az sanırım ondan kaynaklanıyor.
* Düşüncelerimin bana ait olmadığını, kontrol edemeyeceğimi ve geçip gitmelerini izleyebileceğimi kendime telkin ediyorum ve kendimi bu yönde eğitmeye çalışıyorum.
* Bu sabah biraz daha zor uyandım, gece stresli bir rüya gördüm. Kaçmaya çalışıyordum. Kaçmak sadece rüyada yaptığım bir şey değil artık.
* Negatif düşünceler azaldı.

Son düzenleme:

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
4

* Ruh halim dinginleşiyor.
* Daha sakin düşünmeye başladım.
* Rüyamda yine stresli bir biçimde kaçtığımı gördüm.
* Kendime her gün süreçte olduğumu hatırlatmaya çalışacağım. Gardımı bir an olsun indirmemek için.
* Bugün saat 10'da kalktım. 12:30'a kadar film izledim yatağımda. Yatağımdan kalktıktan sonra da dizi izlemeye devam ettim. Bugün ekranda çok vakit geçirdim ve sorumluluklarımı aksattım.
* Kendime krizde yardımcı olacak materyal bulmaya çalışıyorum ve bunları not alıyorum. Kriz anında silahımın mermisi bitmemeli.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
5

* Bugün uyandım, 1 saat iş başvurusu yaptım. İşe giremeyeceğimi düşünüp duruyorum. Strese dayanamadım ve yattım.
* Sorumluluklarımı aksatıyorum ve bir şey yapmak istemiyorum. Sadece dinlenmek istiyorum. Kendimi yorulmmuş hissediyorum.
* Rüyalar gördüm. İçerisindeyken pek huzurlu hissettirmeyen rüyalar.
* Bir şeyleri başaracağıma olan güvenim sarsılmış durumda. Tembel hissediyorum ve tembelce yaşıyorum. Buna bir son vermem lazım ama nasıl?
* İnternete bağımlıyım. Bu beni tembelleştiriyor. Boş vaktimde ya telefonda vakit geçiriyorum ya da bilgisayarımda. Eğlenceli içerikleri tüketiyorum.
* Ama zihnim bu aralar daha dingin ve daha sakinim.
* Krize girdim. Sabah kalktığımda üzerimde cinsel iştah vardı. Aklıma PMO geldi tabiki. Yapmadım. Biraz önce telefonumla bir odada yalnız başıma kaldığımda PMO yapmak istedim ve yine yapmadım. Çok boş vakit geçirdiğimden çok krize giriyorum diye düşünüyorum.
* Zevk almak için film izliyorum, ekşi sözlük ve ekşi şeylere giriyorum. Bazen de onedio'ya. Çılgınca yeni ve farklı içerikleri tüketmek istiyorum. Kafamı kaldırıp sorumluluklarıma başladığımda ya motivasyonum düşük oluyor. Her şeyi bir kenara bırakıp tüm zararlı şeylerden vazgeçtiğimdeyse tabiri caizse kafayı yiyorum. Önce sorumluluklarımı yapıp sonra film izlesem her şey daha rahat olacak aslında ama tutamıyorum kendimi.
* Kahve içersem derslerime çalışabiliyorum garip bir şekilde. Bu seferde zihnim çok stresli oluyor. Ruh halim manik ve dengesiz oluyor. Nereden tutsam kaybediyorum gibi.
* Sürekli süreçlere girip bozmam bana çok fazla manevi yorgunluk yükledi. Dinlenmeyi biraz hakediyorum. Bugün de dinleneceğim.
* Yarın zaten tüm gün yollarda olacağım. Belki buraya bir fotoğraf atarım. Eskiden yazdığım yazıları fotoğrafları görüyorum da duygulanıyorum. Buraya yazdığım günlük internetteki büyük veri yığınında bana ait mikroskobik bir alan. Ufacık bir hayat.
* Yapılması gerekenler:
- Tatil (3 gün),
- Krizlere karşı hazırlık,
- Faydalı içerikler tüketerek not alma,
- KRİZLERE HAZIRLIK GEREKİRSE PROVA, KRİZLER VE TETİKLEYİCİLER SÜRECİMDE HAYATİ ÖNEME SAHİP.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
7

* Evet stabil bir ruh hali, stabil davranışlar, daha sakin bir yaşayış elde ettim.
* Etrafımdaki insanlar bana saygı duymaya başladı. Bunda kendime kattığım şeyler de etkili.
* Ders çalışma konusunda kendime 3 gün hiç baskı yapmadım. İçimden çalışmak ya da sorumluluklarımı yapmak gelmedi zaten. Artık yavaş yavaş başlayacağım.
* Zihnim süreçlere girip bozmaktan yorulmuş. Farkettim ki, zihnimdeki bu yorgunluğu süreçlerimi bozdukça geçiremeyeceğim, yalnızca bu bataklığı yürüyüp geçebilirim. Yoksa, süreçlerimi bozarak bataklıkta batmaya mahkumum. Tek çıkar yok, sürecimin daim olması. Hayattaki ilk önceliğim şu an bu.
* Aile evindeyim, 10 gün. Kriz dolu 10 gün olacağından eminim. İlk zorlu krizimi dün akşam yaşadım. Nefes egzersiziyle beraber azaldı ve geçti. Sonraki krizmi bu sabah yaşadım.
* Krizdeyken aynı provasını yaptığım gibi, nefes egzersizi yaptım ve, krizde olduğumu, bağımlı olduğumu, maddeye ulaşmak için beynimin beni düşüncelerle aldattığını, düşüncelerin aslında benim olmadığını ve beynimin yanıldığını kendime telkin ettim. Özellikle nefes egzersizinden sonra, zihnim sakinleşti ve çocukça düşüncelerine dönebildi. Şu an bozmadığım için çok mutluyum.
* Kendimi değiştirebilecek enerjiyi yavaş yavaş keşfediyorum. Bu enerjiyi sorumluluklarıma yönlendireceğim, irade sahibi ve çalışkan bir insan olacağım. Karakterimdeki zayıflığım, çalışkan olmamam tembelliği aşarsam, çok farklı bir insan olacağım. Gidişat iyi yönde pes etmeye gerek yok o halde!

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
sürecimi bozdum, yeni süreçle gelicem.
Krize dayanamadım, fazla ekran süresi, sosyal medya, sorumlulukların aksatılması, gece vakti, teknolojiye yakınlık, bitmeyen bir eğlence isteği sonunda ne yazık ki dayanamadım ve sürecimi bozdum. halbuki çok iyi ilerleyen bir sürecim vardı. şimdi üzgün değilim daha tecrübeli bir biçimde tekrar deneyeceğim.
- sorumluluk aksatma temel taşım, bunu kaldırıcam
- zayıflatan en büyük etmen, hızlı içerik tüketimi bunu da kaldırıcam hayatımdan
şu an ilk günüm bu gece dayanmaya çalışıcam. inş bozmam.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Son geceki krizime yenilmedim. Chaser effect zorluyor, karşı koyarak ayağa kalkmaya çalışıyorum.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Monk mod günlük, 1/12/2023

2

* İki gündür süreçteyim. Önceki sürecimi bozduğumda iyi etkilerin hepsi zamanla kayboldu. Yerini eski alışık olduğum karanlık düşüncelerime bıraktı. Karanlık tarafıma. Acı doluydu. Özgüvenim çok zedelendi. Bu döngüyü, sürece başlama ve bozmayı daha ne kadar devam ettireceğim bilmiyorum. Hedeflerimi yazdım. Aklıma bir takım taktikler koydum. Motivasyonum eskisi kadar sağlam değil, ama önemli değil bu noktada. Başarma ümidim taze, bu gece krize gireceğim tahmin ediyorum. Ah o eski sürecimde, 122 günlük sürecimde yaşadığım vicdani rahatlamayı ne kadar özlemişim. Adım adım gideceğim bu süreçte, adım adım gelişeceğim. Artık vakit öldüren zararlı alışkanlıkları faydalılarla değiştireceğim. Son başlangıç yazımı yazmışımdır buraya, umarım.

* Hayata tutunmakta güçlük çekiyorum. Hayatımı idame ettirmede. Çalışmada, hayatımı kazanmada. Aşık olmada, bir şeyleri sürdürmede, ertelememede. Çalışkan olmakta. Tembelliği, boşvermişliği nasıl aşıcam bilmiyorum. Aslında biliyorum üstüne giderek sorunların. Ama ya yine pes edersem. Ya geçmiş, geçmişim önüme engeller koyarsa. Bilirsin, ben en kötü ihtimali düşünmeden yapamam.

* Krizlerimde, neden yenildiğimi biliyorsun. Korkuyorum aşktan ve savaşmaktan, gücü toplayabileceğime inanıyor musun? Beni tanıyorsun. Emin olamamak çok zor ve ben geleceği bilmiyorum. Evet anlıyorum sanırım akışına bırakmalıyım. Akıntı, karşı koyamayacağım bir şey, emin olamamak kaderimde var. Öyleyse içinde bulunduğum bir saati düşünüp yapmam gerekenlere odaklanacağım.
*** En kilit konu kararlılık ve azim.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Monk Mod Günlük başlangı. 15/01/2023
Sürece tekrar başladım, dün sabah. Akşam vakitlerinde kriz geçirdim. Bozmadım Krizde yapılacaklar listesi yazdım kendimi krizlere hazırlıyorum.

1 GÜN

* Pmonun kötü etkilerini hayatımda hissediyorum.
* Huzursuz hissediyorum.
* Özgüvenim azalmış durumda.
* Eskisinden daha mutsuzum.
* Özsaygımda azalmış durumda.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Krizde Yapılacaklar

1-)
Derin nefes al.
2-) Geçmişte yaşadığın relapseler ve ne kadar uzun süredir bu bağımlılıktan kurtulmaya çalıştığın önemli değil. Sen "Patinaj çeken bir araçtın", geçmişe bakıp ümitsizliğe düşme.
3-)
"Craving" kavramını unutma, PMO bağımlısı olmandan kaynaklı, krizlerde PMO zihnini dinleme.
4-) Kendini şimdiden PMO'yu bırakmışsın gibi düşün keyfini çıkarmaya çalış. Unutma PMO'ya ihtiyacın yok, hiç olmadı.
5-) Ani kararlardan ve sürecini bozmaktan uzak dur.
6-) Krizlerde gelen erteleme isteklerinden uzak dur
7-) PMO yapmaya yönelik her türlü düşünce "craving" kaynaklıdır. Krizde zihnimi dinlemiyor ve düşüncelerime güvenmiyorum.

TheNewUser

Ay Yolcusu
Önce minik hedeflerle hedefe ulaşarak beynine bir mutluluk yaşatmayı dene. Mesela 3 günlük hedef. O hedefe ulaşınca 5. gün hedefi sonra bir hafta 10 gün diye diye. Ben bu defa onu yapıyorum. 2023'te zinciri kırma hedefi koydum ve minik hedeflerle ilerliyorum. Her hedefe ulaşmamda da bir mutluluk hissim var ve bu PMO'daki gibi mutluluk ama bu defa yapmama mutluluğu.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
Monk Mod Süreç Başlangıcı 1/18/2023

0.GÜN

Ne yazık ki sürecimi yeniden bozdum. Bununla beraber krizlerimi bozmama sebep olan 2 adet zayıf noktamı tespit ettim. Bundan dolayı kendimi şanslı sayıyorum.

1- Krizlerde yaşadığım his geçici. Daimi sanma yanılgısında bulunmamalıyım.
2- Her ne olursa olsun bozmama. Hayatımda ne kadar yanlış yapmış olursam olayım. Günüm ne kadar kötü geçmiş olursa olsun bozmamalıyım.

--> Yaşadığım his geçici ve ne olursa olsun sürecimi bozmamalıyım.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
GÜN 1

* Daha sakin hissetmeye başladım.
* Özgüvenim yavaş yavaş artıyor. Kriz atlattığımdan dolayı.
* Manik halde bulunma halini bugün hissetmedim.
* Odaklanmam biraz daha arttı.
* Sosyal olarak insanlarla aram iyi. Muhabbet edebiliyor ve muhabbetlerine katılabiliyorum. Ama bir eksiklik farkettim, sosyal medya hesabım yok. Bu nedenle bu ay sonuna kadar ufak bir instagram hesabı açmayı düşünüyorum.
* Biraz başım ağrıyor. Çok fazla bozup başladım. Sanırım yoruldum biraz ondan kaynaklı.
* Bugün az da olsa ders çalıştım. Ufaktan başlıyorum.
* Krizde yapılacakları yeniden okuyorum. Tetikleyiciye baktım bugün 2 defa. Kendi gevşekliğimden, önceden pes etme isteği gelirdi ama durup sakince düşünerek hatamı farkettim ve tekrar yapmamaya çalışmak için yöntemler belirledim. Süreçlerimiz mükemmel olmuyor, bazen gevşeklik gösterebiliyoruz hiçbir şey mükemmel değil, önemli olan büyük hatayı(süreci bozmayı) yapmamak.
* Sürecimi bozmaktan korkmaya çalışıyorum. Korku beni ayakta tutmalı, insanlığın en ilkel, en tabii belki en güçlü duygusudur korku. Korkmalıyım ve krizlerimde gevşeklik göstermemeliyim.

-KRİZ-

=> Tuvalette krize girdim. Telefonla girmiştim tuvalete. Şiddetli bir bozma ihtiyacı hissettim. Ardından nefes egzersizi yaptım. Evet dedim sürecim mükemmel gitmiyor. Olsun ben çabalayacağım önemli olan ne olursa olsun süreci bozmamak, hem dedim ki, yaşadım kriz bu ana yönelik, her zaman bu kadar zorlanmayacağım, çaba harcamayacağım yaşadığım his geçici, bu iki motto bana güç verdi ve bozmadım. Bu iki mottoyu sürecim boyunca sürdürmeyi düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6