Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

(3. Ay) Dopamin Detoksu

SalvadoorS

Ay Yolcusu
77. Gün
Semen retention u bozdum. Son bir kaç gündür tetikleyici çıkıyordu karşıma ve sürecin kirlendigini hissediyordum. O yüzden bozup kaldığım yerden daha temiz devam ediyorum. Bu sene TYT seneye AYT girmeye karar verdim. 4 ay günde 7 8 saat tyt kasmam gerekiyor. Lan sınav senesi zaten stres Dopamin detoksu ayrı stres kız yok ayrı stres 4 duvar arası hapisten bir farkım yok. Çalışıyorum ama sanki hayatımın sonuna kadar bu şekil kalacakmışım gibi geliyor. Meditasyon soğuk duş hafif spor gitar resim müzik kitap okuma nefes egzersizleri hepsini uyguluyorum ama bilmiyorum sanki bir yararı yok tek başımayım. Dua edin beyler. Doğu'da yaşanmaz. Sevdiğiniz biri olacak onunla gelirsiniz anca onun dışında yok kurtarmıyor

SalvadoorS

Ay Yolcusu
78. Gün
-Uyandım . Uyandigim gibi 5 dk aralıksız plank yaptım. Kahvaltıya gittim sonra salon ve odamı temizleyip dişimi fırçaladım. 4 saat ders çalıştım. Sabah 5 gibi uyanmaya alıştırıyorum kendimi. Psikolojimi zorluyor ama bu yolun sonunda sosyal hayat+başarı+mertebe+kızlar var :D . Amacım 5 saat uyuyup öğlene kadar 5 saat ders çalışmak. Öğlen 2 saat uyuyup uyandıktan sonra 5 saat oradan çalışmak (öğlen aldığınız 2 saat uyku gece aldıginiz 4 saat uyku ile eşdeğer). Tabi spor yapıyorsanız asla böyle bir şey denemeyin.

-Sınav senesi spor hakkında-
Sabah yaptığım plank bel-sırt ağrısını azaltıyor ve sizi az çok formda tutuyor. Akşam uyumadan önce boyun çalışıyorum 4x20 şeklinde. Bu ise hem gün boyu masada çalıştığımız için boyun ağrısını engelliyor. Hem de sporu bıraktığınız zaman zayıflarsınız ve ilk boyun-ensenizden anlaşılır. Eğer etrafınızdan "erimişsin eğeğe" gibi salak salak laflara maruz kalmak istemiyorsanız günde 5 dakika uyumadan önce agirliksiz boyun calışın. Boynunuz kalın olursa bilinç altından haşmetli bir görünüm verirsiniz ve zayıf olduğunuz belli olmaz. Zaten 2 hareket var ağırlık gerektirmiyor internetten bakarsınız ?. Sert bir hedefiniz var ise sporu bu şekil yapabilirsiniz. Sizi yormaz. Beynin bir kuralı vardır. Bir şeyi gün içinde 20 dakika yaparsanız o şey ile ilgili endişeleriniz silinir. 20 dakika olmasada gün içinde sabah core(merkez) ve akşam boyun olarak 2 ye böldüğüm için toplam Max 10 dakikalık egzersizin yettiğini hissediyorum. Bu arada sallıyor felan diyeceksiniz. Milli sporcu(Kyokushin)+ 5 senedir statik jimnastikçiyim . Bunlar benim deneyip sonuç aldığım şeyler. Uzun süredir internet vb kullanmıyorum. Merak ettiğim şeyler var ise deniyorum. Oluyorsa kendim keşfettim için kalıcı oluyor. Olmuyorsa olmuyor zaten ?

Son düzenleme:

SalvadoorS

Ay Yolcusu
80. Gün
Her şey istediğim gibi gidiyor. Youtubede 600-700 k civarı izlenen bir kaç videom vardı(spor ile ilgili). Hepsini kaldırdım. Yeni video çekmemi isteyen baya insan vardı hatta aralarından bazıları tüm sosyal medya hesaplarımı kaldırmama rağmen beni bulup videolarımı beklediğini soyledi. aydınlatmak için önce yanmak gerekir. Ben yanıyorsam bile o sıcaklığı hissetmiyorum . Hissetmeden bir anlamı olmuyor. Üniversiteden sonra(Hedef Boun) hem akademik başarı hem spor(Calisthenics) hem de hayatta beni diğer insanlardan ayıran şeyler (Nofap-Dopamin Detox-Semen Retention-Wim Hof-Şartlandırılmış Zorluk{Spor salonuna gitmek yerine kendini zora sokarak çantaya kitap koyup çalışmak,kapının üstünden tutunarak barfix çekmek} vb sürekli bir gelişim içinde olmak. Kendimi bunu yapmak zorunaymışım gibi hissediyorum çünkü insanlık harbi b*k yoluna gidiyor. Adam tiktok ta kameraya tekme atıyor 10 m izleniyor.Kız iki dekolte açıyor zaten ortalık kıyamet. Birinin buna dur demesi lazım. İstediğim üniyi kazandığım ilk gün youtubeye başlayacağım tekrardan.

-Gunde 10 saat ders tamam
-10 dakikalık rutin plank+boyun (tamam)
-Cilt Bakımı-Ilık Duş-Diş fırçalama (tamam)
-2 3 saat arası okuma (tamam)
-gunde 30 dk gitar çal(tamam

-gunde 30 dk karakalem ciz(tamam)
-Take the redpill time man ?(tamam)

hesaplandığında gelişime ortalama 14 15 saat veriyorum. Geriye kalan uykudur yemektir. Dopamin detoksu yapınca bunlar zor işler olmaktan çıkıp zevk veren şeyler haline dönüyor. Şimdi diyecekler" Ne gerek var bu kadar kasmaya. Mükemmel bir insan olmayamı çalışıyorsun sen a* kırması" bu lafları etrafimdan çok duydum ama diyenlere bakınca hayatta 1 başarısı olmayan insanlardı. Mükemmel ve ya her yönden donanımlı bir insan olmaya çalışmaktan ziyade, kötü alışkanlıkları birakip gelişmekten haz alirsaniz zaten her yönden istemeseniz de gelişiyorsunuz.

Sen 4 5 kilo alıp zayıf görünmemek için ve ya 4 5 kilo verip zayıflamak için spora başlarsın. Bı bakmışsın ifbb pro gibi vücudun var ? bu işler kartopu efekti. Bir kez ucundan tuttunmu devamı efor harcamadan geliyor çünkü haz alıyorsun . Düşün ki her 31 çektiğin zaman kasların ve ya beynin gelişiyor. Bu sana zor bir eylem gibi gelmez tersine abanırsın küçük enişteye? . Sen 31 i bırakıp yerine spor,muzik,sosyal ilişkiler ve ya her neyse bunları koyar isen bunlarin sana verecegi haz 31 den farklı olmaz

Son düzenleme:

SalvadoorS

Ay Yolcusu
82. Gün
-12 Saat ders çalıştım ve üstüne ben çalıştıkça enerji geliyor daha çok çalışasım geliyor . Salı günü bir challange deneyip 16 saat ders çalışmayı deneyeceğim ve bunun kaydını alacağım. Başarılı olabilirsem sizinle paylaşmak istiyorum

SalvadoorS

Ay Yolcusu
84. Gün
Sabah 0:30 da uyudum 4 te uyandım. Derse başlayalı 11 saat geçti ama yavaş yavaş okuduğumu anlamama seviyesine geldim. Sanırım 2 saatlik bir uyku molasından sonra 16 saate tamamlayacağım. Tamamlarsam editlerim. Tamamlayamazsam sela okuyun :D

SalvadoorS

Ay Yolcusu
84. Gün
Sabah 0:30 da uyudum 4 te uyandım. Derse başlayalı 11 saat geçti ama yavaş yavaş okuduğumu anlamama seviyesine geldim. Sanırım 2 saatlik bir uyku molasından sonra 16 saate tamamlayacağım. Tamamlarsam editlerim. Tamamlayamazsam sela okuyun :D
3 saat uyku ile 16 saat ders akıl işi değilmiş onu öğrendim ve 12 de bıraktım. Devamını getirebilirmiydim evet çalışırım çünkü 12 saat çalışan adam 16 ya tamamlar sorun değil fakat sona doğru ders verimsizleşiyor ise bir anlamı yok. Uzun süredir bu kadar zorlanmamıştım. Her uykum geldiğinde kendime %1 lik kısım devam eder diye kendimi motive ettim. Hem uyku hem ders tarafından bakınca kendim ile gurur duyuyorum

Bunu yapma amacım
-Maximum ne kadar çalışabileceğimi öğrendim. Benim sınırım 6 saat konu+6saat soru çözümü ile 12 saat. Üstüne cıkarmı evet zamanla çıkar çünkü bu ikinci denemem. 18 saat çalışabileceğimi bile inanıyorum.

-1 ay boyunca günde 12 saat ile devam edecegim ve adapte olduktan sonra 16 saat e çıkarmaya çalışacağım.

SalvadoorS

Ay Yolcusu
85.Gün
Kendime söz veriyorum. Ne olursa olsun Boğaziçi Üniversitesini kazanacağım. Artık sınırlarım yok. Bagimliliklarım yok.. Tek başımayım dershane,arkadaş vb hiçbir şey yok ama şükür ki başımı sokabilecegim bir yuvam var. Ailemi gururlandırmam lazım. Düşünün lan bir defa üni kazanıyorsunuz ama 50 yaşına gelince bile "...... Üni den mezunum" dediğiniz zaman insanların bakış açısı değişiyor size. Hayatı seviyorum ve umutsuzluğumu lehime kullanmayı seçiyorum. Hiç bir şey beni durduramaz

Parsarra

Venüs Yolcusu
85.Gün
Kendime söz veriyorum. Ne olursa olsun Boğaziçi Üniversitesini kazanacağım. Artık sınırlarım yok. Bagimliliklarım yok.. Tek başımayım dershane,arkadaş vb hiçbir şey yok ama şükür ki başımı sokabilecegim bir yuvam var. Ailemi gururlandırmam lazım. Düşünün lan bir defa üni kazanıyorsunuz ama 50 yaşına gelince bile "...... Üni den mezunum" dediğiniz zaman insanların bakış açısı değişiyor size. Hayatı seviyorum ve umutsuzluğumu lehime kullanmayı seçiyorum. Hiç bir şey beni durduramaz
Bu hayattaki en önemli 2 3 eşikten biridir üni sınavı.
Sınav sonrası senin kazandım yazdığın günleri görmek umuduyla.

Turkuaz

Ay Yolcusu
Tek yapabildiğim yorum atmak da olsa tam destek yanındayım dostum (y)?

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Dostlar 2 aydır yokum. Sosyal medyadan uzak durmaya çalıştım ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu hafta chaser effect ile 5 6 civarı (bazıları üst üste) bozdum. Pandemi denen olay yüzünden evde bozma ihtimalimiz oluyor ve ben de o rehavete kapıldım. Şuan uyku-spor-ders-okuma-duş vb vb tüm düzenim bozuldu ve moral bozukluğundan uyuyamıyorum gece saat 3 buçuk. Sınava 74 gün kaldı. Mutluluğunuzu kimse ile paylaşmayacaksiniz çünkü göz var millette. Biraz iyiye gittiğini gördümü artık bedduasımı tutuyor nedir yerin dibine giriyorsunuz. Dini inancım çok kuvvetli değildir ve ben bunu hayattaki tecrübelerime bağlarım. Zorla Müslümanım diyemem kendime çünkü müslüman bir insanın yaptığı ibadet olur vb. Hepsini yerine getirmiyorum. Sebebi ise sorgulama sürecindeyim ve artık yolun sonu nereye cikarsa fakat eğer ben bu şekil kendime müslüman dersem çok büyük yalan söylemiş olurum. ama bence nazar denen şey dinin dışında enerji olarak var. Adam bakıyor sen başarıyorsun kendisi bir şey yapamıyor kötü enerjiyi sana geçiriyor

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Sınava 73 Gün Kala Yeni Rutin

-Sabah 6 da uyanmak (bu gün dışında)

-Bel ağrısı için yatakta 5 dakikalık karın antremanı

-Duş ve duştan sonra hafif atıştırmalık

-8.30 a kadar ders

10 a kadar kahvaltı

10:30-13:00 konu tekrarları

15:00-18:00 soru çözümü

18:15-20:00 yemek ve ya deneme

20:00-20:30 deneme kontrolü(eğer varsa)

21:00-21:30 spor (stres atma amaçlı)

22:00 uykuya geçiş

Bazı günler vakit kalırsa roman okuyabilirim. Gayet verimli bir tablo oldu . Şuan 4 e yaklaşıyor ve 6 da uyanirsam günü yaşayabileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden yarın programa uyanip kahvaltı yaptıktan sonra kaldığı yerden başlayacağım. Telefon a bakmamayi düşünüyorum. Eğer bakarsam rapor veririm. Kendinize iyi bakın dostlar

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Edit: dostlar gitar kursuna kayıt oldum Halk eğitimden. Suanlik fena değil gidişat

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6