Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

(3. Ay) Dopamin Detoksu

SalvadoorS

Ay Yolcusu
1. Ay
Dopamin Detoxumu yarım yamalak bir şekilde 1 ay sürdürdüm ve artıları;

-Eskiden herhangi bir yer yerde meme görsem başım dönerdi. Şuan cinsellik hayatımda yok gibi etkilemiyor

-Konuşmam düzeldi. Önceden hızlı hızlı kelimeleri yutarak konuşurdum nefessiz kalırdım. Bu ay yaptığım nefes egzersizleri ve azalan anksiyete bozukluğum sayesinde bir olayı anlatırken karşındakine sindirte sindirte kontrollü ve sabit bir ses tonu ile anlatıyorum

-Spor konusuna gelirsek ara verdim uzun sureligine yani yapasım yok. Şekili kaybettim ama vücut hacmini koruyor bu bana yeter

-İnsanın hitabeti gelişince otomatik olarak sosyalleşmek istiyor

-Ders çalışırken önceleri kendime saat hedefi koyardım ve o saat bitene kadar verimli verimsiz ders olsun farketmezdi. Yani bir nevi vicdan rahatlatmak için çalışırdım. Şuan saat değil konuyu bitirmeye odaklı çalışmak mantıklı geliyor ve bu sayede uzun süre sıkılmadan çalışabilme potansiyeline sahip oldum

-Aşık olmaya başlıyorum ama bu benim için iyi değil çünkü genelde karşılıksız oluyor bu tür şeyler. Duygusuz olduğum ara bir tık daha iyi bence
..

Bu şekil 1 aylık Dopamin orucunu yarım yamalak yaptık. Yeni hedefim Ocak ayı Dopamin orucunu daha istikrarlı bir şekilde tamamlamak

Eff

Yoda
-Ders çalışırken önceleri kendime saat hedefi koyardım ve o saat bitene kadar verimli verimsiz ders olsun farketmezdi. Yani bir nevi vicdan rahatlatmak için çalışırdım. Şuan saat değil konuyu bitirmeye odaklı çalışmak mantıklı geliyor ve bu sayede uzun süre sıkılmadan çalışabilme potansiyeline sahip oldum

Bu bendede oluyor. Cidden başın dönüyor muydu :D

Sürecinde bol şans.

Michael Scott

Emekli Moderatör
Güzel bir analiz yapmışsın dostum.İnşallah ocak ayında dopamin orucunu daha istikrarlı yaparsın ?

SalvadoorS

Ay Yolcusu

Bu bendede oluyor. Cidden başın dönüyor muydu :D

Sürecinde bol şans.
Zaten dönüm noktam bir meme videosuna bile başımın döneceği kadar tahrik olduğumu farketmezdi ?

SalvadoorS

Ay Yolcusu
36. Gün

-Corona başladığından beri nofapin etkilerini tamamen göremeyen bir benmiyim ? Eskiden dışarı çıkardik sosyal ortam vardı karşı cins vardı uğraşacak bir şey vardı. Şimdi evde depresyona giriyoruz ve yapılacak şeyler kısıtlı. Etkilerini görüp karşı bildirim alıp o motivasyon ile sürece devam ediliyordu eskiden. Şimdi ise her gün aynı.

Son düzenleme:

SalvadoorS

Ay Yolcusu
46. Gün
-Dün sahile gittim. 2 kızı gözüme kestirdim . Yanımızda bir adam gitar çalıyordu . Kızlar adamdan gitar çalmasını isterken ben araya karıştım. Abi duman çal dedim kızlara bakarak ? Sonrasında adamla beraber (ki şarkıyı hiç bilmiyorum beni yak ti galiba) bağıra bağıra karşılıkli söyledik. Sesim o kadar kötüydü ki ama umurumda değildi daha da bağırdım şarkı sözlerini karıştırarak ve detone ola ola. Belki o sahilde 100lerce kişi vardı ? kızlardan biri göz temasını kesmedi ve tam aklımdan instasini almak geciyorken kalkıp gittiler. Belki 1 seneye yakındır tanımadığım bir karşı cinse ilk defa bu kadar umursamaz ve yakın bir tavır haline geçtim. Belki instalarini almadım ama o şarkıyı iğrenç sesimle bağıra bağıra sözlerini karıştırarak söylemek ve etraftakilerin "bı sus a*" bakışlarını takmamak yetti bana. Bu arada bundan sonra bir üst seviyeye geçip MONK MODE ye giriyorum.

MONK MODE
-Kız kovalamak yok
-Telefon katien yok
-Bahane yok
-Boşalmak yok
-Sınır yok
-Hedefine köpek gibi koşan bir yolcu var

SalvadoorS

Ay Yolcusu
+ olarak bir şeyi başarmadan anlatmak yok. Önce yap sonra anlat bak başarmadan anlatıyorsun olmuyor sonra aynı döngüye giriyorsun

SalvadoorS

Ay Yolcusu
57. Gün
-YKS senesi zaten ders çalışmak dışında yapmanız gereken bir şey olmadığı için MONK MODE beni daha da depresif yaptı. Bugün hiçbir şey yapmadım. Sadece düşündüm düşündüm düşündüm...
Yavaş yavaş artık hayalini kurduğum şeylerin sahip olsam bile beni kısa bir süreliğine mutlu edeceğıni ve uzun süreli bir mutluluğun olamayacağını düşünüyorum. Hedefim hayalim yok. Bu detox beni aşırı realist yaptı ve hoşuma gitmedi bu durum. Bazı şeylerin hayallerde bilinmez şekilde kalması bile yaşamak için bir umutken her şeyin gün yüzüne çıkması yaşamak içi. Bir neden bırakmıyor. Her şeyi yapabilecek potansiyele sahibim fakat bunlar beni mutlu etmeyecek....

coomonster

Venüs Yolcusu
Bana göre insana yarını yaşamak için umut veren en büyük düşünce dün ile aynı kişi olmayacağı, hergün kendini bir adım ileri taşıyıp, kendinin en iyi versiyonunu yapmak olacağıdır. Koşullar önemli değildir. Zengini fakiri, genci yaşlısı herkes için geçerlidir. Bilginin ve kendini geliştirmenin sınırı yoktur. Hedef olarak bunu koyarsan, her zaman ulaşmak için bir hedefin olur. Mutlu olmak hedefine ulaşmak değil de, o hedefe ulaşmaya çalışırken geçirdiğin durumlarda gerçekleşiyor zaten.

SalvadoorS

Ay Yolcusu
62. Gün
Bu yola baş koymamın 2. Ay ı

Köpek gibi çalışmam gerekse de. Fedakarlık yapmam gerekse de sıradan olmayı reddediyorum. Boğaziçi üniversitesi kazanılacak başka yolu yok. Hani ODTÜ olur Hacettepe olur demiyorum. Boğaziçi lan 5 senedir hayalini kurmakla yetiyorum. Harvard a gitsem bile aklımın bir koşesinde kalacak baksana kendimi soktuğum bu duruma. Malmiyim ben 2 aydır dopaminden kısıyorum.
Artık öyle bir seviyeye geldim ki ders çalışmak bana enerji veriyor deşarj oluyorum. İlk 500 mü istiyor bu üni. Mezuna kalırım ama giderim başka yolu yok hacı yok.

The White Rider

Emekli Moderatör
62. Gün
Bu yola baş koymamın 2. Ay ı

Köpek gibi çalışmam gerekse de. Fedakarlık yapmam gerekse de sıradan olmayı reddediyorum. Boğaziçi üniversitesi kazanılacak başka yolu yok. Hani ODTÜ olur Hacettepe olur demiyorum. Boğaziçi lan 5 senedir hayalini kurmakla yetiyorum. Harvard a gitsem bile aklımın bir koşesinde kalacak baksana kendimi soktuğum bu duruma. Malmiyim ben 2 aydır dopaminden kısıyorum.
Artık öyle bir seviyeye geldim ki ders çalışmak bana enerji veriyor deşarj oluyorum. İlk 500 mü istiyor bu üni. Mezuna kalırım ama giderim başka yolu yok hacı yok.
Helal olsun dostum. Aynı kararlılıkla senden daha nice böyle güzel günler bekliyoruz. Başarılı süreçler.

The White Rider

Emekli Moderatör
Ek olarakta beni yanlış anlama ama 19. Gün yazında karşı cins ile ilgili kötü bir söylemde bulunmuşsun. O hiç hoşuma gitmedi. Burada çoğumuz erkek olabiliriz, amacımız hadi yine kadınlarla aramıza biraz da olsa mesafe koymakta olabilir (Nofap içerisinde bazen gerekli oluyor en azından) ama bunlar karşı cinse böyle yaklaşmamız gerektiğini göstermez kanaatindeyim. İster kadın, ister erkek, her kim olursa olsun, yine ona da böyle yaklaşmamız gerektiğini göstermez. Ha feminizm falan savunmuyorum burada, bir hayvan hatta bir bitki bile olsa aynı hassasiyeti gösterirdim, her iki cinse de eşitimdir. Dediğim gibi beni yanlış anlama, sadece belirtmek istedim. Tekrardan başarılar.

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Ek olarakta beni yanlış anlama ama 19. Gün yazında karşı cins ile ilgili kötü bir söylemde bulunmuşsun. O hiç hoşuma gitmedi. Burada çoğumuz erkek olabiliriz, amacımız hadi yine kadınlarla aramıza biraz da olsa mesafe koymakta olabilir (Nofap içerisinde bazen gerekli oluyor en azından) ama bunlar karşı cinse böyle yaklaşmamız gerektiğini göstermez kanaatindeyim. İster kadın, ister erkek, her kim olursa olsun, yine ona da böyle yaklaşmamız gerektiğini göstermez. Ha feminizm falan savunmuyorum burada, bir hayvan hatta bir bitki bile olsa aynı hassasiyeti gösterirdim, her iki cinse de eşitimdir. Dediğim gibi beni yanlış anlama, sadece belirtmek istedim. Tekrardan başarılar.
Beni nefret ilerletiyor karakterim gereği. Bir şeyden nefret ettinmi onu içten içe istersin olayı bende yok nefret ettimmi hırsa dönüşüyor içsel motivasyon geliyor. Doğru yanlış orayı düşünmeyi bıraktım bana iyi geleni yapıyorum. Redpill okuduktan sonra karşı cinsin ne kadar cikarci olduğunu ogrendigimden beri olaya pozitif bakmam içinde bir sebep yok. Bakalım hayat bizi nereye götürüyor

SalvadoorS

Ay Yolcusu
65. Gün
-Youtubede whywouldnt diye bir eleman var 18 saat ders çalışıyor. Şuan o kafadayım ve geçmişimi,toplumun beni soktuğu kalıbı kırıyorum. İnsta Twitter WhatsApp hatta normal arama bile yok numaramı değiştirecem. Spor konusu hala aklımı kurcalıyor çünkü insanın psişik enerjisi var ve senin hedefin çok yüksek ise enerjini full bunamı harcarsın ?(ders çalışmak) yoksa gün içinde spor gibi yorucu bir eyleme de yer verirmisin? Düşünceleriniz benim için önemli 3 4 aydır dusunuyorum. Kafa olarakta vücut olarakta Fight Club ta ki Tyler Durden gibiyim en önem verdigim kişiler bire eleştirmeye kalksa ona kapıyı gösterip anı yaşamaya devam ederim??

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Not: bu arada MONK MODE ama arada foruma giriyorum. Okul yok ortam yok evdekiler kendi kafasinda. Dışarı çıksam pandemi bir tur atıp geliyorum . Doğu ya taşınmışız arkadaş yok dağ bayır bura .Günlük belirli bir düzenim olsa girmemeye çalışırım. Yoksa bunalıma giriyorum tek başıma müzik felanda dinlemiyorum iyice kafayı sıyırdım insan her şeyi kesermi lan günde 2 kitap bitirmeye başladım korkuyorum ?

None

Emekli Moderatör
Boğaziçi gibi yüksek bir hedefin varsa enerjini sınava kadar tamamen derse harca derim;spor iki üç ay beklese ne olur ki hayatın boyunca ne zaman istersen yapabilirsin ama sınav öyle değil

SalvadoorS

Ay Yolcusu
69. Gün
-5 ayda TYT netlerimi 30-40 dan 115 e çıkarmaya çalışacağım ve tüm psişik enerjimi buna harcamaya karar verdim.
Sporu sadece sinirimi stresimi atmak için kullanabilirim. Sonuçta hedefim ufak değil ve bunun yüküde kendisi gibi ağır.Stresi teknoloji ile değil,
hafif bi 5 10 dakikalık ama sert antremanlarla atabilirim. Psikolojik olarak çökmeye ,ağlamaya, zırlamaya vb hazırım çünkü eğer hayalimdeki üniversiteyi kazanamazsam dolaylı olarak zaten çökeceğim. İki ucu sivri bir sopa yani ama sopa boşuna değil en azından bir hedef uğruna batsın . EN BÜYÜK MOTİVASYON ÇARESİZLİĞİM.

SalvadoorS

Ay Yolcusu
Not:dün biraz edging yaptım fakat hiçbir şey hissetmedim. Hayalimde beni tahrik eden kimse yoktu ve eskiden bakıp ağzımın suyunu akıtan kişilere tekrar baktığımda hiçbir özelliği olmayan yuruyen filli boyalar görüyorum :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6