Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

46.Gün ve Rüyalanma :( Üzücü

mirror16

Venüs Yolcusu
46.Gün'e Saat 5'e yakın uyandım. Uyanmam ile acı gerçek arasında kalmıştım. Ne olduysa nasıl olduysa uyku ile uyanıklık arası gibiydi uyanamadım gibi bir şey oldu. 47 Gündür instagram gibi tetikleyiciler yok ara sıra karşıma çıkan tetikleyiciler de kafamı çeviriyorum. İşin garip tarafı rüyamda instagram da dolaşırken olmuştu tam boşalma dan hemen sonra acı acı uyandım :(. Şu an çok üzüntülü hissediyorum sürecim sekteye uğradı diye. Biliyorum ki bu şeytanın bir vesvesesi. Enerjimizi bitiremediğimiz için oluyor bunlar tahminimce. Birde fazlaca tuvalet ihtiyacım var idi uyandığımda, işte en temel sebep bu da olabilirdi. Şeytanın bir oyunu da.Keşke tam o an gelmeden önce uyanabilseydim. Belki günün 9-10 saati uyumam idi sebep belki de kendimi beyin olarak da çok yormamam idi.
Sürecimi başa almayacağım. Bu bana bir mesaj olarak algılayacağım. Şu an kendimi kötü hissetsem de daha az uyku daha fazla çalışma yapacağım.
Mesajlar;
Daha fazla ders çalış
Daha az uyku.

Sürecin başından beri hata ettiklerim;
Sevdiğim yemekler de bile yemeyi kısmamak.
Gece olunca su içme isteğim olsa bile yatmadan su içmemek. (Biraz su içtim kesinlikle tuvalet ihtiyacı da baskı yapıyor.)
Youtube da zaman geçirmek ve karşınıza çıkan 3-5 tetikleyici'ye bile bakmasanız ki umursamıyordum bile bilinçaltına hemen işliyor.

mavi

Hakikat yolcusu
Rüyalanmak hepimize oluyordur. Bence bu kadar üzerinde durmaya gerek yok.

mirror16

Venüs Yolcusu
JakeDunn mavi Conclude biraz dinlenmek için yatağa uzandığımda 2-3 defa daha rüyalandım. Rüyalandıktan hemen sonra uyanıyorum süreci bozmaz biliyorum fakat nasıl oluyor ise sürecin başından beri 7-8 oldu neredeyse. Bugün 3-4 defa uyandım zaten rüyalanmıştım ders çalıştıktan sonra kestireyim dedim tekrar rüyalandım. Bilinçaltının kirliliği mi? yoksa vücudun normal tepkileri mi? bilmiyorum. Fap istediği oluşturuyor birde.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Eger derin uykudayken oluyorsa ihtiyaç fazlasıdır önemseme bile. Ama kestirdim diyorsan (hafif uyku) senin kurduğun hayallerden de olabilir yani :D

mirror16

Venüs Yolcusu
Eger derin uykudayken oluyorsa ihtiyaç fazlasıdır önemseme bile. Ama kestirdim diyorsan (hafif uyku) senin kurduğun hayallerden de olabilir yani :D
Hocam uyku problemi çekiyorum. En ufak bir seste uyanıyorum. Kestirdim derken yine uyumuşum 3-4 saat kadar. Sanırım bu biraz da bilinçaltı görüntülerini silmek için uğraştığımdan dolayıdır.

mirror16

Venüs Yolcusu
Neverfap akademi de bu konu ile alakalı video izledim. Genelde krizler in arttığı zamanlar da, tetikleyiciler den dolayı hatta 3-4 gün önce bir filmde, dışarıda cinsellik düşündünüz bu bilinçaltınıza girdiyse yani tetiklendiyseniz bile olmakta imiş. O yüzden kafaya takmamak gerekiyor tetiklenmeyi. Birde rüyalanırken çok fazla uyandım veya rüyalanmadan hemen sonra uyandım bunlarda olabiliyor imiş. İçim rahatladı :) yardımcı olan herkese teşekkürler. Son zamanlarda aklıma gelen bir düşüncede bile tetiklenmeye başlamıştım. Bu yüzden olduğunu bilmek bu hataya bir daha düşmeme sebebim.
Beynim den çıkması için savaş veriyordum bu tetikleyicilerin. Aslında bu düşünceleri akışa bırakıp kendi kendine birkaç saniyede kaybolduğunu öğrendim.

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Rüyalanmak bir sorun değildir. Süreç kesinlikle bozulmaz, burada kimseyi "sakın boşalma" diye zorlamıyoruz. Boşalmak, orgazm olmak tamamen doğal şeylerdır. Bu konuları bu kadar da çok abartmaya ve takmaya gerek yok ,çünkü çok kafaya takarsak NoFap sürecinin öncesinden bile beter hale gelebiliriz. Eğer rüyalandıysan demek ki vücudunun boşalmaya ihtiyacı varmış. Bunlar gayet normal, hatta rüyalanmak rahatlaman ve sürece daha emin adımlar ile ilerlemene yardım edebilir.

promanskins

Mars Yolcusu
Rüyalanma bir problem olmaz ya takma. Zaten rüyalandığında salgılanan dopamini algılayamıyorsun, çünkü o salgılanan dopamin, algılayıcı dopamin reseptörlerine bağlanmıyor. Yani sürecin bozulmamış sadece biraz zedelenmiş oluyor bu durumda.

Tempest

Anka
Aslında rüyalanmaya tetikleyiciler sebep olmuyor . Rüyalanma vücudundaki fazlalılığı atmak demek. Gerçek hayatta yapmadığın için rüyanda görüyorsun. Ya da işte fiziksel olarak oluyor.

GAZAP

Deneyimli Üye
Bende de eskiden oluyordu.galiba 30-40 gün önce her hafta cuma sabah 5,6 gibi oluyordu hemde her hafta aynï gün ve saate. Bunu biraz araştırdım ve herkes normal olduğunu söylüyor. Bazen hiç tetikleyici olmadan dahi oluyor, hatta pmo ya ilgisi olmayan kişilerde de bu oluyor. Bu daha çok buluğ dönemi oluyor 13_19 yaş arası. Ve tamamen normal bir şeydir. Kafaya takma. Ama eğer haftada 3,5 defa oluyorsa bir hekime görün derim.

Tempest

Anka
Bende de eskiden oluyordu.galiba 30-40 gün önce her hafta cuma sabah 5,6 gibi oluyordu hemde her hafta aynï gün ve saate. Bunu biraz araştırdım ve herkes normal olduğunu söylüyor. Bazen hiç tetikleyici olmadan dahi oluyor, hatta pmo ya ilgisi olmayan kişilerde de bu oluyor. Bu daha çok buluğ dönemi oluyor 13_19 yaş arası. Ve tamamen normal bir şeydir. Kafaya takma. Ama eğer haftada 3,5 defa oluyorsa bir hekime görün derim.
Cumaya gitmeden önce gusül al diye Allah haber gönderiyordur ?şaka bir yana ben de PMO'ya başlamadan önce ergenliğe yeni girdiğimde her cuma oluyordu ve aileme cuma için alıyorum diyordum. Ama aslında ergenliğe girmiştim, hep cuma olması şans oldu ,ilerleyen zamanlarda söyledim tabi ergenliğe girdiğimi.

GAZAP

Deneyimli Üye
Cumaya gitmeden önce gusül al diye Allah haber gönderiyordur ?şaka bir yana ben de PMO'ya başlamadan önce ergenliğe yeni girdiğimde her cuma oluyordu ve aileme cuma için alıyorum diyordum. Ama aslında ergenliğe girmiştim, hep cuma olması şans oldu ,ilerleyen zamanlarda söyledim tabi ergenliğe girdiğimi.
?? Bunu hiç düşünmemiştim olabilir ?

Rynox

Yeni Üye
Rüyalanmayı kafana takmadığın sürece bir sorun olucağını sanmıyorum. Seni rahatlatıcak egzersizler yapabilirsin, ben bu gibi durumlarda yıldızları seyretmeyi tercih ediyorum baya işe yarıyor?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6