Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

7.5 Aylık Süreç Sonrası Relapse - 3. Uzun Sürece Giriyorum

TheNewUser

Ay Yolcusu
Zararlarını anlatmaya gerek yoktur. zaten buraya gelmişseniz zararlarını biliyorsunuzdur benim gibi. Burada olmamızın amacı bu illetten kurtulmak. Açıkcası ilk başladığımda yaşım öyle erken falan değildi 23 felandı sanırım. 15-16 yaşlarında başlamadım. O zamana kadar tam keşfetmemiştim açıkcası. Belkide nedeni buydu. İyi ki keşfetmemişim mast*** olayını. Toplasan yılda bir iki defa 2-3 dakika belki p*rn izlerdim. Onda da mast*** yapmadığım için öyle ilgimi çekmezdi zevk olarak. 22-23 yaşına kadar derslerimle ve gerçek hayatla ilgileniyordum. Ünideyken 22-23 yaşlarında bir ara yazın evde tek kaldım, o kadar sıkılmıştım ki ve yapacak hiçbir şey yoktu. Açıp izledim neymiş bu p*rn izleyerek mast*** yapmak diye. O zaman başladım bu illete. Açıkcası zararını vs hiç bilmiyordum. 26-27 yaşına kadar bağımlı olduğumun farkında değildim. Tam hatırlamıyorum 28 civarı artık bi yerde nofap akımını duydum/gördüm. Araştırdım falan derken cidden bağımlılık derecesine geldiğimi gördüm. Artık bırakma zamanı gelmişti. Ama bırakamıyordum. Bazen 10 gün dayanıyordum. Bazen tamam dediğim yerde 2 gün sonra yeniden başlıyor, bazen 4-5 günde bir oluyor ama sürekli bir relapse döngüsü içindeydim. En uzun 20 gün dayanmıştım.

Geçen sene ciddi bir dayanıklılığım olmuştu. 30 günü devirmiştim. Ardından yine relapse. Ve yine bir 34 günlük sürecim olmuştu, tabi yine relapse. Derken tam kararımı verdim ve nasıl dayanabileceğim konusunda biraz plan ve gerçek hayatta ufak değişikliklerle, ilgi alanları yaratmakla artık ilgimi gerçek hayata veriyordum. Öyle yaparak 3 aylık bir sürecim olmuştu. Yine sonunda bir boşluk ile birçok faktörün bir araya gelmesiyle bozmuştum olayı. Bu olayı bozunca bir süre dikişi tutturamadım. Aralık sonunda 2023 zinciri kırma hedefi koydum kendime. 7.5 ay gibi bir süre devam ettirdim bunu. Ciddi faydalarını gördüm. Halen o faydalar devam ediyor. Vücudum daha sağlıklı, daha dinç, yorgunluğum ciddi azaldı. İnsanlarla daha rahat konuşuyorum, iletişime geçiyorum, beynim o 22-23 yaşlarındaki gibi neredeyse işlevsel vs vs.

Derken geçenler yine birçok faktör bir araya geldi ve olay döngüsü kırıldı. Yalnız bu defa o 3 aylık süreç sonundaki gibi aşırı pişman değilim. Çünkü bu defa nasıl başa çıkacağımı biliyorum. Şimdi buraya 7.5 aylık sürecimdeki hataları gidererek ve oradaki olumlu yönlerimi alarak hard mod olarak yola çıkıyorum. Yeni günlük(artık 2-3 günde bir mi yazarım belli değil) yazmamın sebebi bu defa iyileşen yönlerimi ve hatalarımı da yazmaya çalışmak.

17 Ağustos - 1. Gün
Yeni günlükte ilk günüm. Böyle bir başlıkla küçük hedeflerle nasıl ilerlediğimi yazacağım. 7.5 aylık süreç bozulsa da tekrar ayağa kalkanın kolay olduğunu göstermem lazım hem kendime hem buradaki arkadaşlara. Bu işin isteyince başarılabilecek bir iş olduğunu hep birlikte göreceğiz.

İlk hedef 2. gün, yarın yani. Ardından 3. ve 7. gün devam edecek... Her hedefe ulaştığımda beynime "Ben bu işi başarabiliyorum, yani bu olayı yapmadan, hedeflerime ulaşarak mutlu olabiliyorum." demek. Bir arkadaş yazmıştı "Aslında hiçbir şey yapmamak daha kolay" diye. Yani o p*rn - mast*** ortamını hazırlamak için nice çabaya giriyoruz. Hiçbir şey yapmamak daha kolay.

TheNewUser

Ay Yolcusu
19 Ağustos - 3. Gün

Son düzenleme:

TheNewUser

Ay Yolcusu
26 Ağustos - 7. Gün
3. gün geçtim dedim ama gecesinde maalesef relapse olmuştum. O gün tekrar yazmak istemedim. İlk başlar cidden zor oluyor. Şu anda 19 ağustostan bu yana 7 gün geçti. İlk hafta tamamlandı. Bu yıl sanırım 3 veya 4 defa relapse oldum. Neyse hepsi 3-4 gün içinde oldu. Kısaca 2023'ü hedefim zinciri kırmadan geçirmekti ama sadece 3-4 günlük kırık zincir hariç diğer parçalar kırılmadan geçirilmesi olacak. Çoğu gitti azı kaldı.

TheNewUser

Ay Yolcusu
2 Eylül - 14. Gün
2. haftama girdim bile. Artık 1 hafta 10 günlük hedefler bana küçük hedef gelmeye başladı. 7.5 aylık sürecimin çok etkisi olmuş bunu farkettim. Hâlen sanki aylardır yapmamışım gibi his var. Şimdi 21. gün hedefim var. Haftaya bugün inşallah 21 hedefime ulaşır sonraki 30.gün ve 90. güne doğru yol alırım. Herkese başarılar. Başaramayacağınız bir şey yoktur. Ben kendime bırakmam imkansız diyordum neredeyse ve ben bile bıraktıysam siz de bırakabilirsiniz.

Not; gün saymıyorum aslında. Sadece buraya arada girmek aklıma geliyor ve o zaman buradaki son güne bakarak hesaplıyorum. Gündelik hayatta aklıma bile gelmiyor.

TheNewUser

Ay Yolcusu
6 Eylül - 18. Gün
Ara mesaj olarak atıyorum bunu. Şu an gayet güzel gidiyor. Kendimi iyice motive olmuş, yıllar önceki buna bağlanmadığım durumdaki gibi hissediyorum. Üstelik daha özgüveni ve dinç hissediyorum açıkcası. Uyarıcı falan da uzak duruyorum.

Benim yapabildiğim bu bağımlılıktan kurtulmayı herkes yapacağını biliyorum. Herkes umarım bu illetten kurtulur.

TheNewUser

Ay Yolcusu
9 Eylül - 21. Gün
İlk ana hedefime geldim sorunsuzca. 3. hafta doldu. 21/90 hedefi en zorlarından birisi. Açıkcası kolaylıkla geldim. Kendimi gündelik hayata adadım. Burada gün sayma amaçlı yazmıyorum. Günlük olarak yazıyorum. Neden kolaylıkla derseniz ilk başlarda cidden zor oluyor ama daha önce 2-3 defa 1 aylık 3 haftalık falan sürecim oldu. 3 aylık süreç ve sonrasında 7.5 aylık bir sürecim daha olmuştu. Geçenlerde bozmuştum 7.5 aylık süreci ve hemen toparladım birkaç hatadan sonra. Şu anda o bozduğum 7.5 aylık süreç sonrası tekrar yola devam ediyorum ve 3. haftam doldu.

Çok zorlanıyorsanız minik hedeflerle ilerlemelisiniz. 3 gün 5 gün vs diye. Bunun çok faydasını görmüştüm. Şu an büyük bir sıkıntı/tetikleyici falan olmazsa bıraktığımı düşünüyorum.

TheNewUser

Ay Yolcusu
23 Eylül - 1. Gün
Maalesef sıfırladık süreci. 2023'te ağustosta bozmuştum. Sonra bir iki gün yine bozdum. Tekrar toparladım dedim. 1 ay oldu olacaktı ama zayıf düştüm ve süreci sıfırladım maalesef. Bu defa üzgünüm bozduğum için. Ne güzel hızlı toparladım dedim ama olmamış. Neyse moral bozmak yok. 2023 sonuna kadar başka meşguliyet bulmam lazım uzak durmak için. Ne güzel ilk dönem challange'de girmiştim. Olmadı.

Son Samuray

Mars Yolcusu
23 Eylül - 1. Gün
Maalesef sıfırladık süreci. 2023'te ağustosta bozmuştum. Sonra bir iki gün yine bozdum. Tekrar toparladım dedim. 1 ay oldu olacaktı ama zayıf düştüm ve süreci sıfırladım maalesef. Bu defa üzgünüm bozduğum için. Ne güzel hızlı toparladım dedim ama olmamış. Neyse moral bozmak yok. 2023 sonuna kadar başka meşguliyet bulmam lazım uzak durmak için. Ne güzel ilk dönem challange'de girmiştim. Olmadı.
Son sürece başlaman çok uzun zaman alabilir çok kısa zamanda. Bunu bilmiyoruz ama devam ettikçe düzelir. Moralini bozma ve yapman gerekenleri yap 6-7 aylık bir süreç gerçek anlamda seni geliştirmiştir lakin beyine bir kez o dopamini tattırdığın zaman beyin bunun etkisinden kolay kolay çıkamaz chaser'a asla yakalanma. Esenlikler, sürecinde başarılar.

TheNewUser

Ay Yolcusu
Son sürece başlaman çok uzun zaman alabilir çok kısa zamanda. Bunu bilmiyoruz ama devam ettikçe düzelir. Moralini bozma ve yapman gerekenleri yap 6-7 aylık bir süreç gerçek anlamda seni geliştirmiştir lakin beyine bir kez o dopamini tattırdığın zaman beyin bunun etkisinden kolay kolay çıkamaz chaser'a asla yakalanma. Esenlikler, sürecinde başarılar.
Valla zor oluyor evet. Ama dediğiniz gibi o süreçte çok geliştirdim kendimi. Onun etkileri ciddi oranda var halen. Yoksa bu 1 aylık süreci bile yapamazdım. Yine de tekrar başlamak zor olacak ama kaç defa 1 aylık 3 aylık süreçlerim oldu. 7.5 aylık süreç de güzel olmuştu. Tekrar yakalamak zor olsa da eskisi kadar imkansız görünmeyecek. Bir ara imkansız diyordum bu kadar gelmeyi ama gelmiştim. Bu arada chaser nedir hocam?

Son Samuray

Mars Yolcusu
Valla zor oluyor evet. Ama dediğiniz gibi o süreçte çok geliştirdim kendimi. Onun etkileri ciddi oranda var halen. Yoksa bu 1 aylık süreci bile yapamazdım. Yine de tekrar başlamak zor olacak ama kaç defa 1 aylık 3 aylık süreçlerim oldu. 7.5 aylık süreç de güzel olmuştu. Tekrar yakalamak zor olsa da eskisi kadar imkansız görünmeyecek. Bir ara imkansız diyordum bu kadar gelmeyi ama gelmiştim. Bu arada chaser nedir hocam?
Bilgi eksiğin var sanırım bilgi eksiğin olduğu halde buraya kadar geldiysen kapatsan daha iyi olabilir ya da aklına gelmedi yazdığın sırada. Chaser effect = Bozduktan sonra tekrar gelen yoğun fap yapma isteği

TheNewUser

Ay Yolcusu
Bilgi eksiğin var sanırım bilgi eksiğin olduğu halde buraya kadar geldiysen kapatsan daha iyi olabilir ya da aklına gelmedi yazdığın sırada. Chaser effect = Bozduktan sonra tekrar gelen yoğun fap yapma isteği
Evet olabilir eksiğim. Geçenlerde bir şey daha öğrenmiştim hatta. Zamanla kapatıyorum bilgi eksiğini. Şu anda chaser effect yok gibi bakalım. Bir ara o ilk bozduğumda 1.5 ay kadar önce gelmişti açıkcası da şu anda odağımı başka yerlere verebiliyorum.

26 Eylül - 4. Gün
-------------------------

Bugün bir bilgi daha öğrenerek yola devam ediyorum. Chaser effect diye bir şey varmış. Geçenlerde ilk bozduğumda gelmişti ama frenlemiştim onu. Sonra 1 ay geçti yine bozduğumda gelmişti o ama şu anda yine frenledim gibi o durumu. Bilgi eksiklerim varmış. Onları da öğrenerek daha dirençli bir şekilde devam edeceğiz bakalım.

TheNewUser

Ay Yolcusu
1 Ekim - 9. Gün
-------------------------

Şimdilik iyi gidiyor. Günlük işler biraz yoğunlaştı. Ona vakit ayırdığım için aklıma pek düşmüyor. Bazen buraya yazmak iyi geliyor. İlk 40 güne kadar gün saymak istiyorum. Sonrası hayırlısı. 31 gün kaldı 40. güne. Şimdi yine kendime ara hedef koyuyorum. 14. gün - 2. hafta yani bir sonraki hedefim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6