Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

7 Yıl Önce Çaya Şeker Atmayı Nasıl Bıraktım

holy_war_hunter

Ay Yolcusu
2014 yılında tesadüfen önüme bir doktorun yazısı çıktı .Bu yazı çay şekerinin zararları hakkındaydı .Yazıyı dikkatli bir şekilde okumaya başladım .İlk satırları okumaya başladıktan çok etkili bir yazı olduğunu anlamıştım ve kendimi iyice vererek tüm yazıyı okumaya karar verdim. Yazıda çay şekerinin kana karışmadığını ,aksine karaciğerde tortu halinde biriktiği yazıyordu. Asıl kanın ihtiyacı olan şekerin ise yediğimiz sebze meyvelerde olduğunu eklemişti yazar. Karaciğer tortu halinde biriken bu şekeri vücuttan atmak için epey bir uğraş veriyormuş ve bunun sonucunda karaciğerde yıpranma meydana geliyormuş. Şeker hastalığı da bu yolun sonuymuş. . İki hafta boyunca çaya şeker atmayıp kahvaltı haricinde ( kahvaltıda zaten tatlı şeyler oluyordu) kuru üzüm yedim sonra yavaş yavaş kuru üzüm yemeden çay içmeye çalıştım ilk baslarda çok acı geliyordu ,tadı hiç hoşuma gitmemişti hatta çayı bile bırakma noktasına geldim ancak her şeyde olduğu gibi burada da devam etmek sonuç verdi ve zamanla çaydaki o acı tadı bile hissetmez oldum. Ondan sonra çayın gerçek tadına vardım; şekersiz çay hayattaki en güzel şeymiş. Gerçekten bazen yanlışlıkla şeker atılmış çayları yudumladığımda kafama sanki biri taşla vurmuş gibi etki hissediyordum .Yıllarca kendime nasıl zarar verdiğimi anladım .O gün bugündür çaya asla şeker atmıyorum, misafirliğe giderken de şeker atmadığım için istediğim kadar çay içiyorum kimse rahatsız olmuyor çünkü şeker kaybına sebep olmuyorum? .İçilmeyen çay nasıl olsa dökülecek ha içmişim ha dökülmüş onlar için bir zararı yok. Umarım bu yazıyı okuyan herkes çaya şeker atmaktan kurtulur buna da vesile olmuş olurum. Vesselam...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Ben kendiliğimden çocukken bıraktım. Ortaokulda 5-6 şeker atarken bir anda sade çaya başladım ve kendimi bildim bileli şekerli çay midemi bulandırıyor. Uğraşmadım pek, zararlı deyip bıraktım. Sanırım ilk deneyişte yapabildiğim tek süreç çayla ilgiliydi :D

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Ben kendiliğimden çocukken bıraktım. Ortaokulda 5-6 şeker atarken bir anda sade çaya başladım ve kendimi bildim bileli şekerli çay midemi bulandırıyor. Uğraşmadım pek, zararlı deyip bıraktım. Sanırım ilk deneyişte yapabildiğim tek süreç çayla ilgiliydi :D

Benimkide benzer şekilde oldu. Babam çaya tek şeker atıp içerdi, annem yarım bende 2 atardım. Sonra babam bir şekilde bıraktı çocuk aklı ya bende bırakmak istedim. Bana dedi ki önce tek şekere alış 1 ay sonra da şekersiz içersin. Çocuk aklımla ben onla mı uğraşıcam deyip 2 den sıfıra düşürüp 1 haftada alışmıştım :D

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bu konuyla ilgili hep şeker atanlara espri yaparım. Şekerlerini atarken , şekerin çayı var gibi. Gerçekten şekerli çay içenler , çay içmiyor. Şeker içiyorlar. Herhangi bir ürünün hatta en acılı ürünün içine şeker katarsanız tatlı olur. Ve tadi iyi gelir, bu şeker tadıdır. Yani aslında şeker içme tezim kısmen doğru.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
1,5 sene boyunca Şekersiz içtim ama belli süreden sonra çayın adabına içim şekline ve o şekerli çayın tadını özledim her ne kadar tatlı şekerli şeylerden uzak dursamda çay içine şeker atıp tın tın karıştırılırıp içilmesi gerekir ? çaya attığınız 1 2 tane şekerden bi zarar gelmez ha tabi şekersiz içenede saygı duyarım zevkler ve renkler tartışılmaz

Aaad

Yeni Üye
Babam çaya şeker atmayı bıraktıktan sonra ailecek bize de alıştırdı. İki kaşık atardım sonra tek kaşığa düşürdüm sonra bir şekilde bıraktım. Sanırım 5 senedir şekersiz çay içiyorum.

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
2014 yılında tesadüfen önüme bir doktorun yazısı çıktı .Bu yazı çay şekerinin zararları hakkındaydı .Yazıyı dikkatli bir şekilde okumaya başladım .İlk satırları okumaya başladıktan çok etkili bir yazı olduğunu anlamıştım ve kendimi iyice vererek tüm yazıyı okumaya karar verdim. Yazıda çay şekerinin kana karışmadığını ,aksine karaciğerde tortu halinde biriktiği yazıyordu. Asıl kanın ihtiyacı olan şekerin ise yediğimiz sebze meyvelerde olduğunu eklemişti yazar. Karaciğer tortu halinde biriken bu şekeri vücuttan atmak için epey bir uğraş veriyormuş ve bunun sonucunda karaciğerde yıpranma meydana geliyormuş. Şeker hastalığı da bu yolun sonuymuş. . İki hafta boyunca çaya şeker atmayıp kahvaltı haricinde ( kahvaltıda zaten tatlı şeyler oluyordu) kuru üzüm yedim sonra yavaş yavaş kuru üzüm yemeden çay içmeye çalıştım ilk baslarda çok acı geliyordu ,tadı hiç hoşuma gitmemişti hatta çayı bile bırakma noktasına geldim ancak her şeyde olduğu gibi burada da devam etmek sonuç verdi ve zamanla çaydaki o acı tadı bile hissetmez oldum. Ondan sonra çayın gerçek tadına vardım; şekersiz çay hayattaki en güzel şeymiş. Gerçekten bazen yanlışlıkla şeker atılmış çayları yudumladığımda kafama sanki biri taşla vurmuş gibi etki hissediyordum .Yıllarca kendime nasıl zarar verdiğimi anladım .O gün bugündür çaya asla şeker atmıyorum, misafirliğe giderken de şeker atmadığım için istediğim kadar çay içiyorum kimse rahatsız olmuyor çünkü şeker kaybına sebep olmuyorum? .İçilmeyen çay nasıl olsa dökülecek ha içmişim ha dökülmüş onlar için bir zararı yok. Umarım bu yazıyı okuyan herkes çaya şeker atmaktan kurtulur buna da vesile olmuş olurum. Vesselam...
Çayı doldururken caykaşığı derdi olmuyor
Hemde şekerli çayın yanına aperatif (bisküvi çikolata) yiyince vücuda daha fazla şeker giriyor
İnşallah herkes çayı şekersiz içmeye alışır

BloodRien

Yoda
Bence bazı insanlar çaya bağımlı değil çaya attıkları şekerin bağımlısı .

BloodRien

Yoda
Benimkide seninkine yakın bir story ;)

izleyici1

Yoda
bizim bir abi vardı
dişlerinin yarısı dökülmüştü
nedenini sorduğumda çaya koyduğu şekeri göstermişti
anne ve babamında dişlerinin yarısı bu çay ve şeker yüzünden döküldü!
başkalarının başına gelen bana gelmez gibi bir inancım vardı
ama şuan ön dişlerim sallanıyor
kardeşlerim her gün sabah akşam dişinizi fırçalayın
şekeri glikoz şurubunu hayatınızdan çıkarın
ben çıkardım ama geç kalmışım galiba

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6