Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ağır Flatli̇ne Kalp Çarpıntısı (Soru)

araba

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba;
Süreçte 65. gündeyim. 2 yıldır pmo yu bırakmaya çalışıyorum. Daha önce de bir kaç kez süreci anksiyete ve depresyon yüzünden bozdum.Aslında 2 yıldır bunu bırakmaya çalışıyorum ama 20 günü geçen bir kaç denemem oldu Hikayemi daha sonra uzun ve detaylı bir şekilde paylaşmak istiyorum ama şunda kısaca anlatıyorum. Ailemde de anksiyete okb vs olan genetik yatkınlığı olan biriyim.
Esas soruma gelecek olursam daha önce de yoğun stresli zamanlarımda kalbimde ekstrasistol denen çarpıntı yaşamıştım. Bu sürecimde de yaklaşık 20 gündür çarpıntım oluyor ve bu sefer bu da anksiyete yaratıp beni baya strese sürükledi. Doktora gittiğimde eko ekg vs yapıldı ve kalbimde herhangi bir sorun olamdığını strese bağlı olduğunu söyledi.
Bana kalırsa ben ağır bağımlı gruptanım ve benim için 65 gün büyük bir süre.
Arkadaşlar soruma gelecek olursak bu çarpıntıyı yaşayan oldu mu aranızda bu da flatline ın bir parçası mı? Yabancı forumlarda benzer şeyler okudum Aranızda bunu yaşayn veya bilgisi olan var mı?
BİR DE AĞIR BAĞIMLININ BİR KRİTERİ VAR MI?

Incognito Tab

Mars Yolcusu
65 gün bırakman ağır bağımlı olduğunu göstermez bence, ağır bağımlı olsan 1 2 gün zor dayanmaz mıydın?
Sorunun cevabını bilmiyorum ama ciddi bir şeye benziyor, psikoloğa görünmen iyi olacaktır

araba

Yeni Üye
65 gün bırakman ağır bağımlı olduğunu göstermez bence, ağır bağımlı olsan 1 2 gün zor dayanmaz mıydın?
Sorunun cevabını bilmiyorum ama ciddi bir şeye benziyor, psikoloğa görünmen iyi olacaktır
şöyle söyleyeyim 2 yıl boyunca sürekli deneyipte gelebildiğim ve artık yaşadığım anksiyete ve depresyonu aşmak için son gücümle direnipte gelebildiğim süre 65 gün.
Yani 2 yıl boyunca kaç defa bozdum bilmiyorum. Ayrıca ağır bağımlı dememin sebebi yaklaşık 10 yıldır fap yapıyoarum ve son 2 yıl dışında heralde yapmadığım gün nadirdir hatta günde ortalama 2 defa. Fakat son 3 yıl boyunca özellikle boş kaldığım zamanlarda nerdeyse o videodan bu videoya atlayıp saplantılı bi şekilde artık meni gelmeyene kadar yaptığım oluyordu. özellikle chaser efekte girdiğim dönemlerde. Yani bi kere yapmaya başladığım zaman sürekli o videodan bu videoya atlıyıp sürekli yaptığım zamnlar çok olmuştur. Bu yüzden son gücümle bırakmaya çalışıyorum bu illeti çünkü sonu yok bu işin. Bu yüzden ağır bağımlı olduğumu en azında hızlıca bu işin dozunu kaçıran bir yapım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca okb ve anksiyete durumlarında bağımlılığa yatkınlık olabileceğini okumuştum.Hatta kompulsif cinsel davranış diye bir şey bile var. Acaba diğer arkadaşların bırakmadan önce fap yapma sıklıkları nasıldır onu da öğrenmek isterim

Alp Bey

Ay Yolcusu
Piskolog değilim ama bildiğim kadarı ile bu durum seni panik atağa kadar sürükleyebilir. Söylediğin gibi doktorada görünmüşsün bir şeyin yokmuş. O hâl geldiğinde kalbine ve vücuduna odaklanma. Her defasında kalbine odaklanırsan kalp atışını daha çok hissedersin "acaba şuan kalp krizi mi yaşıyorum" "ya şimdi ölürsem" gibi aklına bu sorular gelebilir.
Tavsiyem dediğim gibi bunun bir süreç olduğunu kendine hatırlat ve o bölgeye odaklanma. Mesela yine o hâl geldi aklına gelen her şeyi düşün mesela örnek veriyorum dolabamı bakıyorsun bu dolabın neyden yapıldığını hangi süreçlerden geçtiğini filan düşün inan rahatlayacaksın. Eğer geldi çok kötü durumdamısın nefes egzersizleri yapmayı dene: 4 Saniye nefes al 3 Saniye Tut 4 Saniye nefes ver. İnan dostum çok rahatlayacaksın. Bende şuan panik bozukluk yaşayan biriyim inan bende yaşadım o durumları ama artık farkındalık durumu oluştuğundan kafaya takmıyorum sende takma hiçbir şey olmayacak. Olmayacak bir şey içinde korku boştur. Geçmiş olsun şimdiden.

araba

Yeni Üye
Piskolog değilim ama bildiğim kadarı ile bu durum seni panik atağa kadar sürükleyebilir. Söylediğin gibi doktorada görünmüşsün bir şeyin yokmuş. O hâl geldiğinde kalbine ve vücuduna odaklanma. Her defasında kalbine odaklanırsan kalp atışını daha çok hissedersin "acaba şuan kalp krizi mi yaşıyorum" "ya şimdi ölürsem" gibi aklına bu sorular gelebilir.
Tavsiyem dediğim gibi bunun bir süreç olduğunu kendine hatırlat ve o bölgeye odaklanma. Mesela yine o hâl geldi aklına gelen her şeyi düşün mesela örnek veriyorum dolabamı bakıyorsun bu dolabın neyden yapıldığını hangi süreçlerden geçtiğini filan düşün inan rahatlayacaksın. Eğer geldi çok kötü durumdamısın nefes egzersizleri yapmayı dene: 4 Saniye nefes al 3 Saniye Tut 4 Saniye nefes ver. İnan dostum çok rahatlayacaksın. Bende şuan panik bozukluk yaşayan biriyim inan bende yaşadım o durumları ama artık farkındalık durumu oluştuğundan kafaya takmıyorum sende takma hiçbir şey olmayacak. Olmayacak bir şey içinde korku boştur. Geçmiş olsun şimdiden.
TEŞEKKÜRLER DOSTUM BENDE DEDİKLERİNE BENZER ŞEYLERİ ZAMANLA TECRÜBE EDİP ÖĞRENDİM BİRAZ. DEDİKLERİNE YAPMAYA ÇALIŞACAĞIM

yusuf123

Yeni Üye
Kafein fazla içmekten de oluyor sağlığında bir sıkıntı yok sanırım

araba

Yeni Üye
Kafein fazla içmekten de oluyor sağlığında bir sıkıntı yok sanırım
Evet dostum çay ve kahveyi de azalttım ama yabancı forumlarda nofaple de ilgili geri çekilme belirtsi olabileceğini okumuştum. Burda yaşayan var mı diye sorayım dedim

Conclude

Merkür Yolcusu
Ekstrasistoller arada bir oluyorsa fizyolojiktir. Özgürlüğüne kavuşmak istiyorsan PBKY kitabını oku. Beynin yıkanmış durumda şu an. Aslında süreç kelimesini kullanman bile bir beyin yıkamadır. Bir şeyden vazgeçtiğini düşündüğün için sürekli başa dönüyorsun. Çok zevkli bir durumdan mahrum kaldığını düşünüyor bilinçaltın. Bu yüzden arada kalmış hissediyorsun. PMO nun aslında zevk vermediğini sadece önceki pmo dan kalan boşluk hissini doldurmaya çalıştiğını anladığın anda her şey çok kolaylaşacak. Dediklerimi daha iyi anlamak istiyorsan PBKY kitabını oku.

SDG

Mars Yolcusu
Anksiyete ve depresyon vb için bence gitmiyorsan kesinlikle psikologa gitmelisin, doktor kalbinde bir şey yok diyorsa öyledir, psikolojik bir durum gibi seninki. M** sadece şehvetle bağlantılı değil, stres ve kaygıyla baş etmek için yahut bir kaçış olarak da kullanılabiliyor.
Nofap tan bağımsız olarak stresle baş etme yöntemlerini bir gözden geçirmen de çok yardımcı olabilir.
Aktivitelerini çoğaltmak, daha çok dışarı çıkmak, yürüyüş yapmak, seni rahatsız eden duyguları- düşünceleri yazıya dökmek, tohumundan bitki büyütmek, yaşadığın şehirde ücretsiz müze var mı diye araştırıp müze gezmek gibi bütçeni de sarsmayacak etkinlikleri hayatında çoğaltırsan biraz daha ferahlayacağını tahmin ediyorum

araba

Yeni Üye
Anksiyete ve depresyon vb için bence gitmiyorsan kesinlikle psikologa gitmelisin, doktor kalbinde bir şey yok diyorsa öyledir, psikolojik bir durum gibi seninki. M** sadece şehvetle bağlantılı değil, stres ve kaygıyla baş etmek için yahut bir kaçış olarak da kullanılabiliyor.
Nofap tan bağımsız olarak stresle baş etme yöntemlerini bir gözden geçirmen de çok yardımcı olabilir.
Aktivitelerini çoğaltmak, daha çok dışarı çıkmak, yürüyüş yapmak, seni rahatsız eden duyguları- düşünceleri yazıya dökmek, tohumundan bitki büyütmek, yaşadığın şehirde ücretsiz müze var mı diye araştırıp müze gezmek gibi bütçeni de sarsmayacak etkinlikleri hayatında çoğaltırsan biraz daha ferahlayacağını tahmin ediyorum
Ekstrasistoller arada bir oluyorsa fizyolojiktir. Özgürlüğüne kavuşmak istiyorsan PBKY kitabını oku. Beynin yıkanmış durumda şu an. Aslında süreç kelimesini kullanman bile bir beyin yıkamadır. Bir şeyden vazgeçtiğini düşündüğün için sürekli başa dönüyorsun. Çok zevkli bir durumdan mahrum kaldığını düşünüyor bilinçaltın. Bu yüzden arada kalmış hissediyorsun. PMO nun aslında zevk vermediğini sadece önceki pmo dan kalan boşluk hissini doldurmaya çalıştiğını anladığın anda her şey çok kolaylaşacak. Dediklerimi daha iyi anlamak istiyorsan PBKY kitabını oku.
Arkadaşlar tavsiyeleriniz ve destekleriniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi tatbik etmeyi deneyeceğim:)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6