Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Algıda seçicilik

Savascı

Deneyimli Üye
Valla bu söylediğini inkar etmek bariz bir yalan olurdu. Özgüveni çok da yüksek olmayan biri olarak kabul edilme veya beğenilme isteği oluyor. Agreeable bir kişi olmamla alakalı olabilir. Ama sorun tamamıyla bu değil. Zirvede olma fikrine değil de, zirvede olmanın kolaylığına da alıştım sanırım. 1 yıl boyunca hiçbir şey yapmadan bile üniversite sınavını kazanacağımı biliyordum ve çevremdeki herkes beni bu konuda övüp duruyorlardı. Ve zirvede olmanın kolaylığı tembelleşip, mükemmel olmadığım her şeyden gözümün korkmasına sebep oldu sanırım. Bunun farkına vardım ve son zamanlarda elimden geldiğince çabalıyorum ama bazı şeyleri doğru yapmıyorum
Dostum öncelikle mükemmellik döngüsünün hatalı bir şey olduğunu söylemem gerekiyor. Çünkü eğer bir şeyde mükemmelsek gelişmeye ihtiyaç duymayız, gelişmeye ihtiyaç duymuyorsak hep o olduğumuz yerde kalırız. Bir bakıma mükemmelliği istemek daha ilerisini reddetmektir, gelişmeyi reddetmektir. Bende eskiden mükemmel olmak istiyordum ama artık geçmişe bakınca artık bu konuda kötü hissediyorum.
Dostum anladığım kadarıyla bir çeşit umutsuzluk krizine girmişsin. Bu da sana "Bu şeylere devam etmenin anlamı ne ? " fikrini vermiş olabilir. Umutsuzluk, tehlikeli bir virüstür. Çünkü beyinlerimiz umut ile çalışır. Bir şeye devam etmemizi sağlayan yarın onun daha iyi olacağı fikrine inanmaktan geçer. Dostum eğer umutsuzluk krizine girdiysen bundan çıkmak için umudunu daha sağlam ve sürdürülebilir olarak inşa etmen gerekiyor.

The King

Deneyimli Üye
Beynini kavramla eşleştirmişsin gibi bir şey işte. Bir keresinde nofap yapmaya başlattığım bir arkadaşım vpn uygulamasını açtığında libidosunun yükseldiğini, kendini mastürbasyona hazır şekilde bulduğunu söylemişti. Bu yüzden onu görmezden gelmeye çalış. Yapacak başka bir şey yok gibi. Göreceksin ama bu seni artık rahatsız etmeyecek mantık bu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6