Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Anksiyete Ve Sosyal Fobi Tedavisi

Behzat Ç

Yeni Fapstronot
Merhaba arkadaşlar anksiyete ve sosyal fobi için psikiyatri veya psikolog’a gitmeyi düşünüyorum, tedaviyi tavsiye eder misiniz ya da hap verirler mi sizce? Hap verirlerse kullanıp kullanmamak arasında kaldım tavsiyeleriniz neler?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Psikiyatrilerin verdiği haplar iyileştirmiyor malesef tam tersine o haplara bağımlı hale getiriyorlar seni anksiyete sorunun varsa pmoya bağlı dopamin dengesizliğine bağlıdır bağımlılığindan kurtulmaya bak boksada yazılabilirsin sosyal fobi filan kalmıyor ?

jakira20

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar anksiyete ve sosyal fobi için psikiyatri veya psikolog’a gitmeyi düşünüyorum, tedaviyi tavsiye eder misiniz ya da hap verirler mi sizce? Hap verirlerse kullanıp kullanmamak arasında kaldım tavsiyeleriniz neler?
Anksiyete ve sosyal fobi hastalık değildir sadece bozukluktur ve 1. Çözüm. Yolu doğal süreç yani senin bu sosyal anksiyete vb durumlar gelişim çağın da ortaya çıkıyor ve bu kişiden kişiye değişiyor bazı kişilerde çok hissedilirken bazılarında hiç hissedilmez ve bu durum gelişim cagı bitene kadar devam eder takı 23 26 yaşlarınakadar yani normal bir süreç
2. Neden çok fazla pmo yapman beynin dengesini bozduğu için duyguları daha fazla hissediyorsun pmoyu bırakakınca eskisinden çok daha iyi olacaksın .
3. Son olarak eğer ben zaten pmo yapmıyorum ve yaşımda 26 yı geçti diyorsan ve hala sosyal anksiyete devam ediyorsa güvendiğin bir psikologa gide bilirsin benden tavsiye uzman psikolog hayrettin şahin var ondan başkasına gitme sakın diyetleri sana ilaç yazıp gönderir iyi günler

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Biraz daha açar mısın mesela nerde ne zaman ne olduğunda sosyal fobin devreye giriyor
Kasiyerden para üstü isteyemeyecek kadar mı yoksa daha başka bir boyut mu?

Behzat Ç

Yeni Fapstronot
Anksiyete ve sosyal fobi hastalık değildir sadece bozukluktur ve 1. Çözüm. Yolu doğal süreç yani senin bu sosyal anksiyete vb durumlar gelişim çağın da ortaya çıkıyor ve bu kişiden kişiye değişiyor bazı kişilerde çok hissedilirken bazılarında hiç hissedilmez ve bu durum gelişim cagı bitene kadar devam eder takı 23 26 yaşlarınakadar yani normal bir süreç
2. Neden çok fazla pmo yapman beynin dengesini bozduğu için duyguları daha fazla hissediyorsun pmoyu bırakakınca eskisinden çok daha iyi olacaksın .
3. Son olarak eğer ben zaten pmo yapmıyorum ve yaşımda 26 yı geçti diyorsan ve hala sosyal anksiyete devam ediyorsa güvendiğin bir psikologa gide bilirsin benden tavsiye uzman psikolog hayrettin şahin var ondan başkasına gitme sakın diyetleri sana ilaç yazıp gönderir iyi günler
Sürecin 4.günündeyim yaşım 19
Biraz daha açar mısın mesela nerde ne zaman ne olduğunda sosyal fobin devreye giriyor
mesela bu sene üniversiteye geçtim hoca herkes kendini tanıtsın dedi ben çok utandım anında kalbim küt küt attı kendimi zar zor tanıttım sesim çıkmadı hoca yüksek sesle konuş dedi sonra üniversite açılalı 3 ay oldu neredeyse hiç arkadaşım yok Üniversiteye geçtim halde Sınıfta hiç konuşamıyorum çoğunlukla tek oturuyorum hoca derste soru soruyor cevabı bildiğim halde parmak kaldırıp cevap veremiyorum

Son düzenleme:

jakira20

Venüs Yolcusu

mesela bu sene üniversiteye geçtim hoca herkes kendini tanıtsın dedi ben çok utandım anında kalbim küt küt attı kendimi zar zor tanıttım sesim çıkmadı hoca yüksek sesle konuş dedi sonra üniversite açılalı 3 ay oldu neredeyse hiç arkadaşım yok Üniversiteye geçtim halde Sınıfta hiç konuşamıyorum çoğunlukla tek oturuyorum hoca derste soru soruyor cevabı bildiğim halde parmak kaldırıp cevap veremiyorum

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu

Şahsen benimde karantina sürecinde kendi içime kapanıklığım oldu
Görüşebildiğim insan sayısı kısıtlıydı ve normal geliyordu bana
Daha sonra topluluğun önüne çıktım ve illaki utangaçığım oldu aslında bende biraz senin anlattığın tarzdaydım
Arkadaş grubuna gir ya da yeni bir arkadaş edin ama gezip tozabileceğiniz, ders zamanı ders gezme zamanı gezme yapabilecek demek istiyorum
Özgüven açılsın diye ünide aylak aylak dolaşmaktansa ders ve sosyal etkileşimi aynı anda götürmek iyidir

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Mesela bir hemcinsine (Erkek) merhaba de soru sorarak yanına git, muhabbet et baktın muhabbet sarıyor daha da konuşursunuz falan sonrası gelir
Baktın iyi biri değil (serseri, sorunlu, boş kafalı falan) arana mesafe koy
Kızlarla tanışmak kadar rahatsız etmez heyecanlanmazsın sonuçta arkadaş olmak konuşmak istiyorsun.
Galiba ünilerde kulüpler var oralarada bakabilirsin

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Mesela bir hemcinsine (Erkek) merhaba de soru sorarak yanına git, muhabbet et baktın muhabbet sarıyor daha da konuşursunuz falan sonrası gelir
Baktın iyi biri değil (serseri, sorunlu, boş kafalı falan) arana mesafe koy
Kızlarla tanışmak kadar rahatsız etmez heyecanlanmazsın sonuçta arkadaş olmak konuşmak istiyorsun.
Galiba ünilerde kulüpler var oralarada bakabilirsin
Unutma yanındaki 4 kişinin ortalamasının arkadaşlarını iyi seç

Behzat Ç

Yeni Fapstronot
Bide söylemeyi unuttuğum birşey var ? Benim boyum 160 maalesef yaşıtlarımdan çok ve çok kısayım aslında sosyal fobi olmamın en büyük nedeni bu olabilir boyumun kısa olması ne zaman aklıma gelse depresyonq giriyorum tüm özgüvenim gidiyor

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Bide söylemeyi unuttuğum birşey var ? Benim boyum 160 maalesef yaşıtlarımdan çok ve çok kısayım aslında sosyal fobi olmamın en büyük nedeni bu olabilir boyumun kısa olması ne zaman aklıma gelse depresyonq giriyorum tüm özgüvenim gidiyor
Senin şu anki kafan blackpill iyi birşey değil
Blackpill ve incel kavramını araştır
Değistirebildiğin özelliklerine bak
Diksiyon, vücut yağ oranı, kas, özgüven, ders notu, kültür vs. Uzar gider

Şu iki videoyu izlemeni tavsiye ederim

Behzat Ç

Yeni Fapstronot
Senin şu anki kafan blackpill iyi birşey değil
Blackpill ve incel kavramını araştır
Değistirebildiğin özelliklerine bak
Diksiyon, vücut yağ oranı, kas, özgüven, ders notu, kültür vs. Uzar gider

Şu iki videoyu izlemeni tavsiye ederim
Size özelden yazabilir miyim

kendine nofabır

Ay Yolcusu
öncelikle herşeyi pmo ya bağlayan arkadaşlar o iş öyle değil gökten kafanıza taş yağsa pmo dicek duruma getiriyosunuz bende öyleydim ordan biliyorum. şöyle düşünün belkide bir insanı pmo hiç etkilemiyo sadece fazla çektiğiyle kalıyo penisi yıpranıyor. tedavi olmalımıyım doktora gitmelimiyim diye sormuşsun eğer bunu düşündüysen zaten birşeyleri kendin çözemeyeceğini anlamış yada nasıl çözeceğini bilmiyosundur o yüzden bence doktora gözükmen lazım. bizzat aynı hastalıgı atlatmamı sağlayan herkesin o sıcak bakmadığı ilaçlar ve doktorlar sağladı ve ilaçlara da bağımlı hale gelmedim. ilaç istemesen bile akıl danışmaya bile gidebilirsin. çoğu insan hep doktordan ilaçlardan bilsede bilmesede kötü olumsuz bahsediyo alışkanlık haline getirmişler. şunu bilmeliler ki beyinde vücudumuzun bi organı ve hastalanabiliyor ve tedavi edilmesi ilaç kullanılması gerekiyor.

kendine nofabır

Ay Yolcusu
bide insanlar çok tavsiye veriyo özellikle bu bozukluk için yani anksiyete ve sosyal fobi için taktikleri uygulamak aşırı zor zaten sizin dediklerinizi adam yapabilse sorun yok ondan bu bozukluk yoktur bunları yapamadığı için adam sosyal fobim var diyor. bende bizzat aynı şeyden muzdariptim ve bunu zor atlatmış yıllarca azabını çekmiş biri olarak konuşuyorum bunu yaşamadan asla bilemessiniz az yada çok yaşamanız gerekiyor. utangaçlıkla karıştırmayın bu ona benzer ama çok farklıdır bu daha dallı budaklı bi rahatsızlık.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6