Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Annem öldüğünden beri neden her şey kötüye gidiyor ???

• Konuyu başlatan senV2.0degisimi
  • Başlangıç tarihi

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Hocam başın sağ olsun öncelikle. Ben de senin durumundayım lisenin ilk yılında. İçten içe bu olay bizi yiyip bitiriyor, ben böyle bir sorunum olduğunu dahi bilmezken rehberlik öğretmenim benim elimden tutup çıkartmıştı beni o kuyudan. Eğer maddi durumun müsait olacak ise güzel bir psikologa danışmanı tavsiye ederim.

isxo

Jüpiter Yolcusu
neden 2 senedir debelenip duruyorum neden sürekli başarısız oluyorum anlamıyorum galiba ben bunca zaman annem mutlu olsun diye yaşamışım elimden en büyük motivasyonum alındı :(
Doğan Cüceloğlu belgeseli var forumda izler misin ? Örnek alabileceğin güzel bir insan. ?

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
neden 2 senedir debelenip duruyorum neden sürekli başarısız oluyorum anlamıyorum galiba ben bunca zaman annem mutlu olsun diye yaşamışım elimden en büyük motivasyonum alındı :(

Hayatta herkesin imtihanları var. Allah sabır versin, başın sağ olsun. Annen artık yok, fakat kendi eceli ile vefat etti ise o eminim senin iyiliğini isterdi. Seni böyle görse nasıl hisseder ne kadar üzülür sen daha iyi bilirsin.

Kendi yoluna, hedeflerine bakmalısın. Son nefesine kadar yaşamak, imtihanda bulunmak zorundasın. Yaşın kaç babanla veya kardeşlerinle aran nasıl bilmiyorum ama birbirinize destek olursanız biraz daha kolay atlatırsınız.
Dostum bu psikolojiden uzun süre çıkamazsan dünya sana cehennem olabilir. Muhtemelen biri gelip seni çıkarmayacak, kendi çıkmak zorundasın.

Haydi NoFap süreci ile beraber yavaşça topla kendini. Hatta eskisinden daha iyi ol !

Tempest

Anka
Doğan Cüceloğlu belgeseli var forumda izler misin ? Tek birsey söylemek istiyorum. Annen yoksa kimsen yok :cry:
O röportajı ben attım annesini küçükken kaybeden birinin hayata tutunuş hikayesini anlatıyor.Sen gittin ,en can alıcı yerini almışsın.Doğan Cüceloğlu bunu küçükken düşünüyormuş çünkü çevresinden destek görmemiş.
Bu konuyu açan kişi bizden moral/destek bekliyor bu cümle söylenir mi ...

Tempest

Anka
Halam 12 yaşında babasını kaybetti ve şuan MEB'de kamu avukatı olarak çalışıyor. YKS'de ilçe 2.si Türkiye'de ilk 2k yapmış biri. Şimdi senin için bazı olumsuzlukları bir kenara atıp başarıya koşma vakti. Bir de hikaye atıyım beni çok etkilemişti ;(kitap: başarılı öğrencinin motivasyon kitabı-Ahmet Yıldız)
SAVE_20210205_233931.jpg
SAVE_20210205_234023.jpg

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Kardeş hayatta bazılarımız mal ile , bazılarımız can ile imtihan oluyor. Senin durumunda üzülme diyemem , Ana dediğin aşktan bile yüce bir duygudur.

Ama şunu unutma ki Annen küçük çocukken seni kollayabilirdi , hayata atıldığında yine yalnız olman lazımdı. Elbette acın var , fakat bunu işlerinden ayrı tut. Hatta eminim annen senin başarılı olmanı isterdi. Sen çalışıp başarılı birisi olursan annen mutlu olacaktı. Şimdi de annenin istediğini gerçekleştirebilirsin.

Hayatının dağıldığını görse, ağlardı bile belki. Bazı istisnalar hariç hiçbir ana evladının çöküşünü görmek istemez. Acını hafiflet , hayatın dağıldığı zaman kimse kazanmayacak. Ama hayatını düzene sokmaya başlarsan , yavaş yavaş tek tek sorunları çözersen hem ailen için , hem de kendin için en iyisi olur.

Bu forumda olduğuna göre bağımlısın sen de. Sorunları çözmeye buradan başla. Nofap zaten ilerledikçe hayatında iyi şeyler yapmak için sana iç motivasyon veriyor. Ve annen için de hep dua et. Onun dünyadaki mirası sensin , ona sen dua edersin , belki senin evlatların da eder ama 100 sene sonra dua edecek kimse kalmaz belki de. Ve inan bana , sen dua ettikçe senin gibi bir evlat yetiştirdiği için bir sevap daha kazanır.

Bravo

Merkür Yolcusu
Sözler yetmez.Allah sabır versin.Sabret kardeşim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6