Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Arada Bir Gelen Hiç Bir Şey Yapmama İsteği

• Konuyu başlatan UmutHamalı
  • Başlangıç tarihi
U

UmutHamalı

Misafir
Bu durumlarda ne yapmalıyız? Bunlar dopamin çekilmesinden ötürü oluyor ama hiç bir şey yapasınız yok, sadece yatakta yuvarlanıyorsunuz.

Lütfen ayağa kalk gibi önerilerde bulunmayın yani bazen tembel olursunuz ya. Bir de sıcakların etkisiyle ne yapmalıyız?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Umut Bural

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
www.neverfapakademi.com
Bu tarz durumlarda tavsiyem canınız bir şey yapmak istemiyorsa bir süre gerçekten bir şey yapmayın. Ama yatakta yatıyorsanız da elinize telefon almayın, detoxa verin telefonu.

Yatarken düşüncelerinizi izleyin neler geçiyor aklınızdan bir bakın. Birkaç gün önce farklı neler yaptınız? Belki çok çalışmış belki de gözünüzü korkutacak kadar çok sorumluluk yüklemişsinizdir kendinize. Eğer yorulduysanız biraz yattıktan sonra beyninizi farklı aktivitelere yönlenirin, hobilerinizle ilgilenin. Fazla yük varsa azaltın. Yapılacak çok iş varsa parçalara bölüp ufak bir parçasıyla başlayın.

cgang

Yoda
Bu durumlarda ne yapmalıyız? Bunlar dopamin çekilmesinden ötürü oluyor ama hiç bir şey yapasınız yok, sadece yatakta yuvarlanıyorsunuz.

Lütfen ayağa kalk gibi önerilerde bulunmayın yani bazen tembel olursunuz ya. Bir de sıcakların etkisiyle ne yapmalıyız?
Bak Dostum Biz bir İnsanız Robot değiliz. Ve Ruhumuz Yorulduğunda Hiç bir şey yapmama isteği gelir. Hiç bir şey yapma sadece otur TV izle Oyun oyna.
Ama Konfor alanında da insan Tembel olur Bu yüzden Konfor alanının dışına çık

myigitdemir05

Merkür Yolcusu
Kanka şahsen vücudum bir b*k yapma otur diyorsa oturuyorum. robot değiliz kanka sıkılacağız, gezcez tozcaz elbette.

Moderatörün son düzenlenenleri:
N

neurosoft

Misafir

Dostum, inan ki bundan bende senin gibi muzdaribim. Bence bunun verdiği en büyük zarar, faydalı alışanlık geliştirmeye çalışırken önümüze çıkınca alışanlık kazanmaya çalıştığımız aktiviteden bizi soğutarak istikrarımızı öldürmesi ve bizi vazgeçirmesi. Eğer bu dediğim şey hakkında önerisi olan varsa lütfen çekinmeden belirtsin. Çünkü gerçekten işlerimizi sıkıntıya sokan bir durum...

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Bugün yaşadım telefonu kapadım, bilgisayarı kapadım çıktım dışarı oturdum kedi sevdim 2 saat boyunca. Sonra eve geldim yemeği odamda değil mutfakta yedim. Salonda ailemle oturdum 2 saat falan. Sonra bir şeyler yapasım geldi forumda geziyom işte. Uyurum birazdan da.

Mr. İrade

Venüs Yolcusu
Arada bir geldiğinde gerçekten sorumluluğum olmayan şeyleri yapmıyorum sadece sorumluluklar ders fln.
Ama eğer çok şiddetli ise ve bir sebebi varsa genelde banyoya girer 1 saat küvette otururum kafa dinlerim genelde o ara gerekli motivasyonu bulurum. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6