Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Artık Küfür Etmeyi Bırakmak Istiyorum

venzo

Yeni Fapstronot
Bu konu hakkında ilk yazı yazan kişiyim sanırım ama bu konuda yardımcı olacağınızdan eminim ben aşırı derecede küfür kullanan bir insanım bu da benim insan ilişkilerimi etkiliyor. Bazen insanlarlar bana ters ters bakabiliyor bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleme:

NocturnalMoon

Yeni Fapstronot
Kendine bir hatırlatıcı oluşturman lazım çünkü gün içerisinde unutup küfürlü konuşmaya devam edebilirsin. Ben küfür değil de başka bir şey için şunu uygulamıştım: Elime belirgin ve ufak bir işaret çizdim. Bunu gördükçe yapmamam gereken şey aklıma geliyor ve yapmıyordum.

Adam Shelby

Ay Yolcusu
Dostum yegane tavsiyem çevre ve kişisel gelişim. Türkiye’nin sayılı liselerinden birinde okudum. Yazları da köye giderdim. Köyde tüm akranlarım dere tepe sövüyor tabi. Ağzıma bulaşırdı yazın. Sonra birgün yeni dönemde okula geldik tekrar. Bahçede basketbol oynuyoruz. Bir farkettim ki deli gibi küfür ediyorum ve tüm arkadaşlarım yan gözle bana bakıyor. Top kaçsa bile herkes sakin ben sövüyorum. Çok utanmıştım o gün. Yani etrafındaki insanlar ne kadar çok okursa, düşünürse, saygılı olursa sende zamanla öyle olursun. Çevreni oluşturmak da senin elinde. Başarılar.

venzo

Yeni Fapstronot
Dostum yegane tavsiyem çevre ve kişisel gelişim. Türkiye’nin sayılı liselerinden birinde okudum. Yazları da köye giderdim. Köyde tüm akranlarım dere tepe sövüyor tabi. Ağzıma bulaşırdı yazın. Sonra birgün yeni dönemde okula geldik tekrar. Bahçede basketbol oynuyoruz. Bir farkettim ki deli gibi küfür ediyorum ve tüm arkadaşlarım yan gözle bana bakıyor. Top kaçsa bile herkes sakin ben sövüyorum. Çok utanmıştım o gün. Yani etrafındaki insanlar ne kadar çok okursa, düşünürse, saygılı olursa sende zamanla öyle olursun. Çevreni oluşturmak da senin elinde. Başarılar.
Çok haklısın bende kendini geliştiren ya da geliştirmeye çalışan insanlarla takılmak istiyorum umarım böyle bir çevrem olur bu konu içinde dikkatli olmaya çalışacağım bu güzel cevabın için çok teşekkür ederim

N

neurosoft

Misafir
Ben de bundan baya baya rahatsız oluyordum. Elbette her zaman her yerde küfür eden bir insan değildim. Ama özellikle arkadaş ortamında sohbet ederken, online fps oyunları oynarken(counter strike ta çıldırırdım :LOL: ), bir yere çarptığımda ederdim. Şu an çok şükür ki şaşırtıcı bir şeyler duymadıkça fazla küfür kullanmam. Kullansam da kendimi frenleyebilirim. Önceleri ben ne kadar çabalasam da ağzımdan kaçardı. Çevre kaliteli olunca küfürü unuttum sanki...
1- Çevre
2- Çevre
3- Basit olaylarda küfürlü tepki vermeyi bırak(oyun oynarken, sandalye vs. yere düştüğünde, şaşırtıcı bir şey kulağına geldiğinde)
4- 1 ve 2

Hades

Jüpiter Yolcusu
Ben de bundan baya baya rahatsız oluyordum. Elbette her zaman her yerde küfür eden bir insan değildim. Ama özellikle arkadaş ortamında sohbet ederken, online fps oyunları oynarken(counter strike ta çıldırırdım :LOL: ), bir yere çarptığımda ederdim. Şu an çok şükür ki şaşırtıcı bir şeyler duymadıkça fazla küfür kullanmam. Kullansam da kendimi frenleyebilirim. Önceleri ben ne kadar çabalasam da ağzımdan kaçardı. Çevre kaliteli olunca küfürü unuttum sanki...
1- Çevre
2- Çevre
3- Basit olaylarda küfürlü tepki vermeyi bırak(oyun oynarken, sandalye vs. yere düştüğünde, şaşırtıcı bir şey kulağına geldiğinde)
4- 1 ve 2
Küfür yerine başka kelimeye alışmak lazım da o nasıl olacak ki yaw

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6