Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bağımlıktan kurtulma temalı film tavsiyesi ?

• Konuyu başlatan senV2.0degisimi
  • Başlangıç tarihi

falanso

Mars Yolcusu
Korkusuzlar (Only the Brave)
2017 ‧ Dram ‧ 2 saat 13 dakika

Filmin konusu gerçek hayattan alınıyor. Film ve hikayesi Amerika'da bir eyalette geçiyor. Film bir grup itfaiyeciyi konu alırken bir yandan da uyuşturucu bağımlısı olan bir adamın itfaiye ekibine girme sürecini ve girdikten sonraki sürecini gösteriyor. Bu filmi herkesin izlemesini kesinlikle tavsiye ediyorum cidden mükemmel bir film.

Lazkopat

Emektar Üye
40 Days And 40 Nights filmi. Filmde tetkileyiciler var. Ancak aşırı değil. Katlanılabilir seviyede. Filmden bahsedecek olursam; filmde bazı sahneler var ki gülmekten ağlayacaksınız. Güzel filmdi tavsiye ederim.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
40 Days And 40 Nights filmi. Filmde tetkileyiciler var. Ancak aşırı değil. Katlanılabilir seviyede. Filmden bahsedecek olursam; filmde bazı sahneler var ki gülmekten ağlayacaksınız. Güzel filmdi tavsiye ederim.
Başlığa uygun olduğundan emin misin? Romantik-Erotik Komedi diye gösteriyor.

Lazkopat

Emektar Üye
Başlığa uygun olduğundan emin misin? Romantik-Erotik Komedi diye gösteriyor.
Hocam başlığa uygun değilmiş gibi gözüküyor. Ancak filmi izlediğinizde bu konu ile ilgili olduğunu görebiliyorsunuz. Filmi izleyip tekrardan bunu düşünmenizi isterim.

Lazkopat

Emektar Üye
Film bir grup itfaiyeciyi konu alırken bir yandan da uyuşturucu bağımlısı olan bir adamın itfaiye ekibine girme sürecini ve girdikten sonraki sürecini gösteriyor.
Filmi izledim. Evet içeriyor ancak filmin teması bu değil. Filmde grain mountain hotshots ekibi üzerinde durulduğu için bağımlı kardeşimiz sönük kalmış. Bence bağımlılıktan kurtulma temalı bir film diyemeyiz.

Vetlife

Yeni Üye
Bağımlılığı yenmekle ilgili değilde motive edici filmler benim irademi çok güçlendiriyo. Ör.Cesur yürek

Lazkopat

Emektar Üye
Bu filmi burda görüp fragmanına baktıktan sonra izlemeye karar vermiştim ve az önce izleyip bitirdim. Filmden neredeyse hiç bi şey anlamadım. Filmin diyolog olmayan sahnelerinde,özellikle son 6 dakikasında aga noluyo bu sahneyi niye izliyoruz? Böyle bi sahne bu filmde niye var diye sormaktan pek bir keyif alamadım. Bende garip duygular uyandırdı. Film bitince de noluyo? Ben ne izledim şimdi diyip gülmeye başladım. İzlediğim en garip ve anlamadığım ilk film olabilir. Filmin en güzel sahnesi de: "Her şey düzelicek her şey yoluna girecek. Öyle olmuyor :(" sanırım bu sahne son zamanlardaki ruhani durumumu anlatıyor. Onun dışında pek anlayamadım filmi. Filmde anlam verebildiğim tek sahne buydu :) Neyse filmin eleştirilerini okuyup bir kez daha izleyip tekrar buraya yazıcam.

Edit: Filmi ikinci kez az önce bitirdim. Bu sefer benim için biraz daha anlamlı bir izleyiş oldu diyebilirim. Filmde anlam veremediğim niye var dediğim sahneleri de biraz daha anlamlı buldum. Geçen izlediğimden farklı olarak da ilk defa bir filmi altyazılı izledim. Altyazılı ile dublajın arasındaki farkları gördüm. Sanırım bundan sonra altyazılı izleyeceğim. Gerçi altyazıyı takip ederken de filmi izleyemiyorsun. Neyse filmi tavsiye ederim. Ancak filmi bağımlılıktan kurtulma teması içerisine alamayız. Film sonuna kadar bir dram filmi.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6