Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başaracağım

isxo

Jüpiter Yolcusu
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorsunuz aranıza katılalı sadece birkaç gün oldu. Farkettiğim birsey var. Buraya sürecimiz hakkında yazmak iyi geliyor. Birilerinin de yazdıklarımıza like atması hoşumuza gidiyor. Beynimizde dopamin salınımı oluyor ve mutlu oluyoruz. Bence bu bağımlılıktan kurtulmada ilk etapta bu tarz dopamin salgılatıcı şeyler faydalı olabilir. Bizden daha ileride olan arkadaşlar yazsınlar lütfen süreç ilerlediğinde onlarin yazdıklarına like atmamız hala ilk günlerdeki kadar motive edici oluyor mu ? Şu yüzden merak ediyorum. Bu seferde PMO'dan kurtulupta yazdiklarimizi beğenmişler mi diye like bağımlısı olmayalim. Sürece gelirsek bugün 5.günümdeyim. Henüz craving yaşamadım. Zannımca 14. güne ulaşabilirsem başaracağım.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Merhaba arkadaşlar,
Biliyorsunuz aranıza katılalı sadece birkaç gün oldu. Farkettiğim birsey var. Buraya sürecimiz hakkında yazmak iyi geliyor. Birilerinin de yazdıklarımıza like atması hoşumuza gidiyor. Beynimizde dopamin salınımı oluyor ve mutlu oluyoruz. Bence bu bağımlılıktan kurtulmada ilk etapta bu tarz dopamin salgılatıcı şeyler faydalı olabilir. Bizden daha ileride olan arkadaşlar yazsınlar lütfen süreç ilerlediğinde onlarin yazdıklarına like atmamız hala ilk günlerdeki kadar motive edici oluyor mu ? Şu yüzden merak ediyorum. Bu seferde PMO'dan kurtulupta yazdiklarimizi beğenmişler mi diye like bağımlısı olmayalim. Sürece gelirsek bugün 5.günümdeyim. Henüz craving yaşamadım. Zannımca 14. güne ulaşabilirsem başaracağım.
Like bağımlı etmez dostum pmo bağımlı eder.Pmo dan kurtulmak için zevklerini hiçe sayan senin gibi biri öyle basit seylere bağımlı olmaz diye düşünüyorum sürecinde başarılar :)

isxo

Jüpiter Yolcusu
Sevgili forum,
Tüm hafta boyunca bu anın gelmesini iple çektim. Ve şimdi burdayım. Bugün PMO' nun 11. günü. Kısaca süreçten bahsetmek istiyorum. Son 2 gün yaklaşık 5 sn kadar atak oldu. Bunun dışında herhangibir sıkıntı çekmedim. Fakat içimde ders çalışmaya karşı bir isteksizlik vardı. Hep iki haneli günlerin geleceği ve kendimi daha iyi hissedeceğim düşüncesi vardı (Psikolojik olarak). Evet artık kendimi daha rahat hissediyorum ve benim için psikolojik sınır olan 14. günü aştığımda bu işi başarabilecegime olan inancım kesinleşti. Belki fiziksel değil ama psikolojik olarak kendimi iyi hissediyorum ve daha önceden defalarca kaybetmiş olduğum özgüvenim tekrar yerine geldi. Bu nedenle de çok mutluyum. Son sözüm forumu yöneten arkadaşlara. Benim adımı ezberleseniz çok iyi olur. :) Çünkü o gün (90. gün) geldiğinde adımı sayfanın en altında mezun olanlar kısmında gururla görmek istiyorum. Evet biliyorum artık başaracağım. Sizlerin bana desteğiniz sayesinde. Hepinize çok teşekkür ederim.

coomonster

Venüs Yolcusu
aynı sınırlar benim içinde geçerli seninde bahsettiğin gibi; 10. gün ve 14. gün sınırlarını aşmak zor oluyor. bende 12. günü devirmek üzereyim umarım bu sefer sonunu göreceğiz. Değil 90 gün ömrümüzün sonuna kadar bu bizi tüketen faydasız iğrenç eylemden uzak duracağız inşallah

isxo

Jüpiter Yolcusu
Selam gençler,
Bugün sürecimin 18. günümdeyim. Bu hafta da zorlanmadım. Biliyorsunuz uyarıcılardan uzak duruyorum. Rüyalanma henüz olmadi. Önceki süreçlerimde yaklaşık 14. günde olmuştu. Yalnız dün geceki rüyamda boşalıyordum. Dün libidom baya yüksekti. Belki ikisi birbiriyle ilişkili olabilir. Bu hafta başka kayda değer herhangi bir olay yaşamadım. Hislerime değinecek olursak bağımlılığı yenersem herşeyi başarabilirim düşüncesi hakim. Kendime güvenim artmış durumda. Arkadaşlarım bu sıralar senin çenen açıldı diyorlar. Ama bunun dışında başka olumlu birşey aklıma gelmiyor. Merak ettiğiniz birşey olursa cevaplayabilirim. Olumsuzluk olarak hala ders çalışırken odaklanamıyorum. Aklıma bir sürü şey geliyor. İçimde ders çalışmakla ilgili bir istek yok. Bunun dışında kitap okumaya ve egzersiz yapmaya devam ediyorum. Sizlere sürecim boyunca her hafta cuma akşamı rapor vermeye devam edeceğim. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hep birlikte birbirimize destek olarak kurtulacağımızı düşünüyorum.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar merhaba,
Normalde buraya haftalık rapor yazıyorum ama sormayın. Bugün sürecimin 22. gününde öyle bir atak yaşadım ki! Düşününce bile atağa giriyorum. Bugün çok güzel bir kız gördüm. Bazı sebeplerden dolayı biraz yakınlaştık. Çıldıracağım diye çok korktum. Az kalsın süreci bozuyordum. Kendimi zor tuttum. Ucuz atlattım.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Arkadaşlar merhaba,
Normalde buraya haftalık rapor yazıyorum ama sormayın. Bugün sürecimin 22. gününde öyle bir atak yaşadım ki! Düşününce bile atağa giriyorum. Bugün çok güzel bir kız gördüm. Bazı sebeplerden dolayı biraz yakınlaştık. Çıldıracağım diye çok korktum. Az kalsın süreci bozuyordum. Kendimi zor tuttum. Ucuz atlattım.

Güzel bir kızla tanıştın, yakınlaştın diye, onu düşünüp veya ona benzer birini izleyip mas. mu yapacaksın? Sakın dostum. Aksine bu durum senin sahte videolardan daha da uzaklaşmanı sağlamalı. Devam et, başarılar.

mavi

Hakikat yolcusu
Arkadaşlar merhaba,
Böyle böyle güçleniyorsun kardeşim.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Selam gençler,
Dün sürecim hakkında rapor veremedim. Bugün 26. gündeyim. Geçen gün olan atak dışında kaydadeğer birşey yaşamadım. Günlük aktivitelerime devam ediyorum. Başaracağımı biliyorum. Zannımca süreç ilerledikçe daha da kolaylaşıyor. Kendimi psikolojik olarak iyi hissediyorum. Sanki hayattan daha fazla zevk almaya başladım. Bu sürece başladığım için mutluyum. Bu hafta monk mode deneyeceğim. Tecrübelerimi aktarmaya çalışırım.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu işin manevi destek olmadan yapılmasının zor olduğu kanaatindeyim. Sizlerin desteğiyle ilerliyorum.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Arkadaşlar bugün sürecin 29. günündeyim. Libidom tavan yaptı. İki gündür içimde patlamaya hazır bir volkan varmış gibi hissediyorum. Sonu hayır olsun bakalım. Sürecin başından beri ilk defa bu kadar patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Patlama sakın dostum. Sonra pişman olabilirsin. Enerjini başka bir işe ver. Git şimdi öncelikle şınav çek.
Sonra şu yazıyı oku.

Kasva

Yeni Fapstronot
Emin ol içinde bulunduğun şuan ki enerjik hâli pmo sonrası üzerine çökecek uyuşuk, umursamaz ve tembel hale tercih edersin. Onun için sabret ve sakin patlama dostum :)

The White Rider

Emekli Moderatör
Arkadaşlar bugün sürecin 29. günündeyim. Libidom tavan yaptı. İki gündür içimde patlamaya hazır bir volkan varmış gibi hissediyorum. Sonu hayır olsun bakalım. Sürecin başından beri ilk defa bu kadar patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum.
Bak dostum bizleri hem dost olarak hem de rakip olarak gör. Eğer gemini o limana çekip tekrardan duraksayacak olursan birçok kişi bu yolda gemisiyle uzun süreçler katetmiş olacak. Yani senin çoktan geçmiş olduğun gemiler tekrar seni geçecek ve belki senin yine onları bu sular âleminde bulman çok zor olacak. Bulunduğun konumun değerini bil ve de o konumu ilerletmeye bak. Yoksa yine aynı sorunlarla uğraşacaksın. Yok efendim gemiyi limana çek, halatı bağla, mürettebatı indir; bir baktın ki tam yola çıkacaksın yine aynı sorunla karşılaşırsın. Yine o gemiyi limana çekip, halatı bağlamakla uğraşırsın. Yani gereksiz bir kısır döngü. Ha bununla uğraşacağına sen gemine yenilikler katmaya bak. Yine aynı sorunlarla karşılaşmak ve de dert yakınmak istemezsin herhalde. Başarılar.

Tempest

Anka
Çok haklısın ,Bir surecimde böyle gunluklere bakıyordum kimisi 15 kimisi 25 kimisi 30 kimisi 40 kimisi 90dı ben 6'ydım.
Baya koyuyor tabi herkes önünde sen geridesin sonra relapse olanlar oldu falan 15e geldiğimde dedim daha dün başkaları buradaydı şimdi sen dedim . 25'e geldim yine aynı şey derken tabi bu önümde olan gemilerden batanlar oldu.ben ilerlemeye devam ettim ama sonunda(40larda)ben de pes ettim, battım ve benim gerimde olanlar beni geçti yani bir anda önlerden diplere düşmek insana koyabiliyor şuan 3teyim ama pes etmeyip kendi gemimi en önlere koyacağım ⚓??

isxo

Jüpiter Yolcusu
Bak dostum bizleri hem dost olarak hem de rakip olarak gör. Eğer gemini o limana çekip tekrardan duraksayacak olursan birçok kişi bu yolda gemisiyle uzun süreçler katetmiş olacak. Yani senin çoktan geçmiş olduğun gemiler tekrar seni geçecek ve belki senin yine onları bu sular âleminde bulman çok zor olacak. Bulunduğun konumun değerini bil ve de o konumu ilerletmeye bak. Yoksa yine aynı sorunlarla uğraşacaksın. Yok efendim gemiyi limana çek, halatı bağla, mürettebatı indir; bir baktın ki tam yola çıkacaksın yine aynı sorunla karşılaşırsın. Yine o gemiyi limana çekip, halatı bağlamakla uğraşırsın. Yani gereksiz bir kısır döngü. Ha bununla uğraşacağına sen gemine yenilikler katmaya bak. Yine aynı sorunlarla karşılaşmak ve de dert yakınmak istemezsin herhalde. Başarılar.
Faydalı önerin için teşekkür ederim. Çok haklısın. O zaman şimdi rakiplerimden önde olmanın gurur ve mutluluğunu biraz yaşayım. :cool:

isxo

Jüpiter Yolcusu
32.gün
Arkadaşlar merhaba bugun sürecimin 32. günündeyim. Biliyorsunuz önemli birsey olursa hemen olmazsa haftalık rapor veriyorum. Bu hafta içi olan libido yükselmesini yukarda konuşmuştuk. Ondan sonra önemli bir olay yaşamadım. Birkaç kere tetikleyiciye (sosyal ortamdaki kadınlar) rastladım. Artık eskisi gibi onları bir cinsel ilişki objesi olarak değil, bir insan olarak değerlendirdiğimin farkına vardım. Bence bu harika bir gelişme. Bunun dışında yine daha konuşkan ve hayattan daha fazla zevk alabilen birisi olarak değerlendiriyorum kendimi. Monk mode ve hard mode arasindayim. Duş alırken dinlendirici müzik ve yemek yerken eğitici youtube videolari, bu forumda dertleşmek ve haftada bir süper lig durumuna bakmak eğer monk modu bozmazsa monk mod yoksa hard moddayım. Eğri oturup doğru konuşmakta fayda var diye düşünüyorum. Elbet birgün bu süreç bozulacak ama ben artık keyif almaya başladım. O yüzden PMO ile kaybettiğim yılları monk mod ile telafi etmek istiyorum. 90. günden sonra süreç neyi gösterecek hep birlikte göreceğiz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6