Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bazı Sorunlarınızın Ruhsal Sebepleri

stilyjanjer

Yeni Üye
Arkadaşlar buraya yatkın olduğumuz bazı olumsuzluklarımızın ruhsal nedenlerini yazıyorum. Her hastalığın ruhsal bir nedeni var. Kendinizde görduğünüz diğer olumsuzlukları yoruma yazın. Neyin sebep olduğunu ve kendinize nasıl şifa olabiliceğenizi yazıcağım. Olumlamalar veya ruhunuzda bir takım değişiklikler yapmak icin meditasyon yapmak olumsuzluklardan kurtulmayı sağlıyacaktır. Mesela herhangi bir bağımlılık sizin kendinizden kaçmanız kendinizi sevmeyi bilmemenizden kaynaklanabiliyor. Yıllar önce bir şekilde özgüveniniz sarsıldı veya aşağılandınız veya değersiz hissettirildiniz. bu tramva yıllar boyu bağımlılıklara surükleyebiliyor. tamamen geçmişteki tramvalarınıza odaklanıp o acıyı olumsuzluğu tekrar yaşamalısinız. sonra bu olumsuzluğu anlayış ve kabul seviyesine getirmek için tramvayı olumlamalısiniz. Bu olumsuzluğu bir başkasına açıklarsaniz bi dert ortağı edinirseniz psikoloğa da giderseniz daha hızlı olumsuzluğu giderirsiniz samimi bulduğunuz birisine açıklarsanız cok daha hızlı şifalanırsınız. Tramvayı ve yarattıği hastalık çarpıtmasını daha iyi şekilde nasıl iyileştirebiliceğinizi siz bilebilirsiniz.

Acı çekmek : (suçluluk duygusu)

Geçmişi sevgiyle bırakıyorum. Onlarda bende artık özgürüz. Huzur içindeyim.

Ağrılar, Sızılar: (Sevgiye hasret çekmek. Dokunulmayı özlemek.)

Astım: (Boğucu sevgi. Kendi bireyliğini, bağımsızlığını hissedememe. Kendini bastırılmış, boğulmuş hissetme. Bastırılmış ağlama.)

Aşırı Kiloluluk –şişmanlık : (Hayattan korkma. İncinme, aşağılanma, eleştiri veya cinsellikten korunma ihtiyacı duyma. Duygulardan kaçma. Güvensizlik ,kendini reddetme. Doyum arama.)

Ateş : (Yakıcı öfke.) Ben sevgi ve barışın sükunet dolu ifadesiyim.

Bacak sorunları:- Üst: (Çocukluk travmalarının etkisinden kurtulamamak.)

Bacak sorunları:- Alt: (Gelecek korkusu. Kıpırdamak istememek.)

Geleceğimde her şeyin iyi olduğunu bilerek güven ve neşeyle ilerliyorum.

Bağımlıklar – tiryakilikler : (Kendinden kaçmak.Korku.Kendini sevmeyi bilmemek)
daha fazlası

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Merhaba ben 19 yaşındayım 5-6 yıldır pmo bagimlisiydim 48 gün oldu birakali Allah'a şükürler olsun.

Ben bazı sıkıntılı dönemlerden geçiyorum ve bu dönemlerden geçerken şuanda ayaklarımda ve bacaklarımda ısı artışı sıcaklasma oluyor psikosomatik ağrılarmı bunlar sol kolumda sinir sıkışması varmış kübital tünnel sendromu. Ayaklarım için dahiliyeye gittim B12 ve D vitaminlerim bayağı düşükmüş vitamin ilaçları verdi. Bunlar psikosomatik ağrılarmı. Kalbim içinde ekgye gittim temiz çıktı ama kalp ve damar cerrahisine gitmeyi düşünüyorum çünkü acaba kalbimle alakali bir durum dan dolayimi oluyor diye neler söylemek istersiniz bana ?

Dot

Merkür Yolcusu
Kardiyolog EKG ve ultrasona bakıp temiz dediyse elinden muhtemelen temizdir.

Son düzenleme:

Dot

Merkür Yolcusu
Sen muhtemelen PMO yüzünden başına bunların gelmesini yediremiyorsun bu yüzden bu kadar taktın değil mi?

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Kardiyolog EKG ve ultrasona bakıp temiz dediyse elinden muhtemelen temizdir. Fakat gün boyu bunları düşünme benzeri bir hataya ben de düştüm. Doktora gidiyorsan git gitmiyosan kontrol edemediğinin, elinden geleni yaptığının bilincinde ol ve işine odaklan. Obsesifsin muhtemelen şüpheni aşamadıkça hiçbirşeyin olmasa bile acı çekersin. Eğer yine de kurtulamıyorsan bir kez daha gerekirse daha iyi bir yere git durumu detaylıca anlat. Giderken de bu konuyu öyle ya da böyle çözeceğim ve bir daha düşünmeyeceğim de.
Sadece EKG çekti ve birşeyin yok dedi ama dediğin gibi ben emin olamadigim için böyle düşünüyorum yazdıklarında çok haklısın kardeşim. Dediğim gibi ayaklarım bacaklarım sıcaklaşıyor bazen acıyor bunun sebebi kalbimlemi alakalı diye çok düşünüyorum. EKG de çıksa birşey cikarmiydi.

Dot

Merkür Yolcusu
Geçmiş olsun bu arada.

Son düzenleme:

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Sen muhtemelen PMO yüzünden başına bunların gelmesini yediremiyorsun bu yüzden bu kadar taktın değil mi?
Yani insan üzülüyor ama ne ekersen onu biçersin. Ama acaba kalbimde bir durum mu var yada başka bir durum mu var da böyle ayaklarim bacaklarım v.b şeyler oluyor gibi düşünce var

Son düzenleme:

Dot

Merkür Yolcusu
Bundan sonra yapmayacaksın ama. Çünkü artık değiştin. Mutluluklar dilerim.

Son düzenleme:

Dot

Merkür Yolcusu
Kolay değil hayatımızı düzeltmek. Ama başarabiliriz. Sadece daha çok çalışmalıyız.

Son düzenleme:

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Eywallah Güzel kalpli kardeşim.

Bende şu anlattığım duruma çok yakınım. 7.-8. sınıftan beri bu illetin içerisindeyim 48 gün oldu birakali ama ne günler yaşadığımi bir Allah bilir bide benim gibi bu durumu yaşayanlar. Korkularım vücudumun böyle tepkiler vermesinden dolayı da arttı yani dediğim gibi ayaklarım ve bacaklarım şuan bile sıcaklaşıyor evde huzursuzluk oluyor bazen kendimi cok sıkabiliyorum göğsümün ortasına ağrılar giriyor bişey oturuyor acaba kalbimde bir sıkıntımı var diye endişeleniyorum

Dot

Merkür Yolcusu
Endişelenme. Eminim daha iyi olacaksın.

Son düzenleme:

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Kardeşim fake insta hesabın varmı oradan birseyler yazmak istiyorum

Dot

Merkür Yolcusu
Hayır kullanmıyorum.

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Dostum endişelendikçe kendine zarar verdiğin hususunda suçluluk ve pişmanlık duyacaksın bunun kaçışı yok. Bir noktada durumunu ve hakikati kabul etmek zorundasın yoksa yıllarca geçmişte takılı kalırsın ve sağlığını düşünür durursun. Kontrol edebildiklerine odaklan. Doktora gitmen gerektiğini düşünüyorsan git. Sen hastalığın olduğu ihtimaline şartlamışsın kendini yaşamını ona göre çiziyorsun. Bilmelisin ki gerçek senin düşüncelerinden bağımsız.
Dediğin gibi kendimi sartlamis ta olabilirim çünkü EKG den birşey çıkmadı ama gogsumun ortasında ağrılar hissediyorum şimdide kalp damar cerrahisi diyorum. Onada giderim gönlümün rahat etmesi için

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Kardeşim rica etsem 2 dkkaya benim için fake hesap acarmisin oradan birseyler yazmak istiyorum

ttttvfh8

Yeni Fapstronot
Kardeşim çok sağolasın bekliyorum şuanbhesabin ismini

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6