Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

"Beynim" Ve "Ben" Arasında "Yemek" Münakaşası-Serüveni

Targetlock

Deneyimli Üye
Benim de fark ettiğim şeylerden birisi bizim millette zerre miktarda destekleyici bir şey olmaması, herkes bir şekilde seni aşağı çekiyor :D

90 kilo olduğum dönemde herkes ne kadar kilo almışsın derken, 75lere düştüğümde bu kadar kilo verme iyi değil böyle kilo vermek, neden bu kadar kilo verdin, demeye başlamıştı :D İnsanların dedikleriyle yol alınmaz. Destek beklemeyeceksin. Hayalet gibi çalışacaksın. Bazen alay konusu olursun, bazen ne yapıyor bu derler ama neticede mutlu olan sensin, gerisinin önemi var mı :)
Kanka hangi işi yapıyorsan yap mutlaka karşı çıkanlar oluyor haklısın.
Bu durum benim çok hoşuma gidiyor.
Kendimi geliştirebileceğim, etik bir yol çiziyorum ve ilerliyorum. Bazı şeyler değişmeliyken bunları yapıyorum. Söylenenler hala söyleniyor. Hiçbirini zerre umursamam.
Umursamam dediğim boş konuşanların bu çizdiğim yol üzerinde etkisi yok. Düzgün eleştirilerden faydalanmak gerekir.
Bunun haricinde boş konuşanları severim eğlenirim.

Targetlock

Deneyimli Üye
İnsanlardan bir şey beklemek gerçekten yanlış motivasyon. Ama bu konuda kendimi durduramıyorum . Sanırım onların çirkin yüzünü hala görmedim.
Knk onların çirkin yüzünü göremezsin. Görsen de boş bir mevzu.
Temelde bağımsız olman lazım.
Bu hayatta her çeşit birliktelik kurulur ama herkesin savaşı şahsidir. Herkes tek ölür.
Özünde herkes yalnızdır. Sadece kendi yaptıklarından sorumludur. Hatta yapmadıklarından sorumludur.
Herkes sorunluluklarını düşünmeli buna uygun hesap verilebilir bir yaşam sürmelidir.
Birinin onayını istiyor olabilirsin. Ancak bu sorunun cevabı insanlardan daha asil. (Hatta en yüce)
Yaşam zorluklarla dolu. Bununla beraber tam insana özgü tatmini verir. Ne kadar zorlu olursa olsun hayat doğru yaşandığı taktirde yeterli ve doyurucudur.
İnsanlardan bir şey bekliyorsan benim gördüğüm iki sebep var. Sorgulamanda fayda var.
Birinci sebep ya sorumluluklarını yerine getiremeyecek kadar tembellik etmek ve keyfine aşırı düşkün olmak

İkinci sebep kendini fazlasıyla yetersiz hissedip diğer insanları kendinden çok daha ileri bir seviyede düşünmek.

Dostum diyeceğim o ki insanların çirkin yüzünü görmek yerine kendi çirkin taraflarına, bakmak istemediğin yönlerine bak. Daha gelişeceksin.
Bu yolda seni kalben destekliyorum. Zorlukları parçalayacağın, onlardan değerler çıkaracağın zamana kadar zorluklar sana öğretecek.

B

Brock

Misafir
Hocam yazınızı şimdi birdaha okudum. Bu tip yazılar aslında yol gösterici şeyler dönüp yeniden okumak iyi geliyor insana. Bugüne kadarki hiç düşünmeden otomatik pilotta yaptığımız alışkanlıkları bende sorgulamış biri olarak yazınız bu alışkanlıkları doyuran fikirlere güzel samimi bir karşılık olmuş.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6