Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Varoluş Gerçeği

cogito

Venüs Yolcusu
Selamlar beyler ve bayanlar, bu foruma çok evvelden beri üyeydim lakin ani bir kararla etkileşimimi kesmek, bilgi yığınlarından kurtulmak istedim. Artık bu konularda biraz daha bilinçli ve kendime, çevreme karşı daha gözlemciyim. Bu elbette sadece forumdan uzaklaşmamdan kaynaklanmıyor, sosyal medya kaynakları kullanımını asgari düzeyde kullanıma ve kendimle gerçekten yalnız başıma kaldığımdan kaynaklanıyor diyebilirim kısaca. Neyse konuya geçelim bu cümlelere kadar okumayıp, üşenenler elbette olacaktır lakin benim ilk amacım siz değil daha çok kendi iyiliğim, tekamül sürecim için faydasını göreceğimi düşündüğüm bu konuyu başlatmaktı. Alt amaçlara gelirsek deneyimlerimden insanların faydalanmasını sağlamak ve geçmişe dönük bir yolculuk yaptığımda bu harflerin arasında gezintiye çıkıp aaa böyle mi düşünüyormuşum o ara diyip kendime gülmek ve eski beni sembolsel anlamda görmek istediğimdir. Gelelim sorunlarıma kendimde farkettiğim bu konuda (nofap) istikrarlı bir şekilde devam etmem, edememem demiyorum çünkü tercihlerim günden güne, haftadan haftaya değişebiliyor. Son zamanlarda düzenli bir şekilde spor yapmaya başladım, zihnimin kapılarını aralamaya başladım ve başardığım çokça şey de var, kimilerince ufak ,kimilerince büyük ve ütopik şeyler olabilir. Forumun genel yapısı gibi bende eskiden pesimist, kendini suçlayan ve bunların sonucunda kendime gerçekten ağır görevler verirdim ve bu fanusun içinde bir sağa bir sola gitmekten başka bir şey yapmıyordum, amaçlanan taraf sağ ve istenilmeyen taraf solsa ben bu ikisini de daha çok sol taraf olmak üzere yaşıyordum çünkü kendimin, yapacaklarımın, duygularımın ve bana, çevreme zarar veren zehirli ezbere düşüncelerimin farkında değildim. Tahmin ettiğiniz üzere artık farkındalığım arttı ve artmaya da devam ediyor. Bunun sağladığı yararlardan uzun uzun bahsetmeyeceğim zira düşünerek bu faydaları siz de keşfedebilirsiniz. Bugün yanılmıyorsam sabah 4-5 gibi 10 günlük bir süreci bozdum ve bir iki saat içinde kendimi suçlamayı bırakıp, kendimi gözlemledim ve dersler çıkartmaya çalıştım. Evet klişe problemler var lakin çözülmeyecek problemler değil, biraz efor sarfederek gayet tabi çözüme ulaştırılcak şeyler. Sabah 4.30 ve 5 gibi kalkmayı birkaç hafta önce başardım ve etkili faydalarını da gördüm. Tekrardan kendimi bu düzene alıp hayat yolculuğuma bu şekilde devam etmek niyetindeyim zira bu saatte kalkınca yeniden doğmuş gibi oluyorum, öylesine keyifli öylesine hevesli ve öylesine görev aşkıyla biri gibi oluyorum ki günün sonunda kendimi takdir edip, ertesi günde bu duyguları yaşamayı umut ediyorum. Diğer sorunlar benim için pek kayda değer değil çünkü ilk sıradaki domino taşı değiller, uyku problemine vurduğum vakit onlarda yıkılma kaderiyle karşı karşıya kalacaklar. O zaman başlasın diyorum ve bu ebedi yolculuğun çanlarını çalıp kendime ve bu yolda olanlara keyifli günler diliyorum. Yarın saat 22.00 da görüşmek üzere

cogito

Venüs Yolcusu
Gün birden selamlar. Dün uyku sorunundan bahsetmiştim ve bugün saat 7.30 da uyanmayı başardım, bundan dolayı kendimi tebrik ediyorum ve aynı zamanda da teşekkür ediyorum. Yaklaşık 10 günlük bir sigara içmeyi sonlandırma programı oluşturdum. Şu an onda 2. gündeyim ve yaşadığım herhangi bir zorlukta yok bundan dolayı üzerimde ekstra bir stres oluşmuyor. Bu programı oldukça basit, sade ve etkili olacak bir şekilde hazırladım. Birkaç aydan beri eskisi kadar sigara tüketmiyorum, 2-3 paketten maksimum 15 dala düşmüş durumdayım, bunun etkisiyle de doğal olarak üzerine düşününce sigaraya karşı bakış açım değişti , önceki ezberi bileğilerimden kurtulup, kendi bilgilerimi oluşturup bunu özümsedim aynı bir filozof gibi. Kendime bu konuda güveniyorum ve gerçekleşeceğini biliyorum, inanıyorum demek istemiyorum çünkü bu bir inanç meselesi değil gerçekleşecek bir şey bu gerçekliğin konusunu oluşturan doğruluğunu kendime ispat etmek için birçok gerekçem de var. Şayet elimde hiçbir veri olmasaydı ve birden keseceğimi düşünseydim belki inanıyorum diyebilirdim lakin şu an için bu meselenin inanca ihtiyacı yok. Bugün not defterime yazdığım görevlerin bir çoğunu yerine getirdim kalanları ise eve gittiğim vakit tamamlayacağım. Değişimi görmek bana fazlasıyla güç veriyor ve artık değişmesi gereken yanlarımı da görmemi sağlıyor. Ufak tefek şeylerden bahsedip konunun değerini azaltmak istemiyorum. Tek yapmam gereken kendime sadık olmak ve sevgi tohumlarımı içeriden dışarıya doğru dağıtmak. Yitip giden bir hayatı değil, tüm duyguların yaşandığı, kendimle barışık bir hayatı tercih ediyorum. Nicelik benim için pek önemli değil niteliğin ağır basması daha ön sıralarda benim için bunun meyveleri ağzımı tatlandırdıkça da sarılmam gereken yerlere her yanımı sarıyorum. Yarın bu saatlerde görüşmek üzere :)

cogito

Venüs Yolcusu
Gün ikiden selamlar. Oldukça keyifli, rahat fakat dışarıdan gelen bir olaydan kaynaklı olarak da bir o kadar düşünceli bir gündü bugün. Yapmam gerekenlerin birçoğunu yaptım, yazımı tamamlayıp eve gittikten sonra da diğerlerini tamamlayacağım. Yıllar önce herkesin bildiği bir kitabı şu anda da çok popüler olmuş bir kitabı yeniden okumaya başladım. İsmi İrade Terbiyesi, fark ediyorum da o zamanlar algılamam gerekenleri pek özümsememiş gibiyim, şu an bunları daha iyi kavrıyor ve uygulamaya hemen geçiyorum. Hiç bir zaman geliştim demeyeceksin, gelişim ömür boyu sürüyor. Hayatımdan memnunum her şeye rağmen, kötü bir olay beni yıkmaz aksine beni güçlendirir sert bir şeye dokuna dokuna ellerimizin nasırlaşması gibi. Bugün sanki insanlara bir enerji saçıyordum, aslında bunun farkında değildim dışarı çıkıncaya kadar, öncelikli görevlerimi yerine getirmiş ve biraz oyun oynamak isteyip internet cafeye gidiyordum, bazı insanlar bana sanki bende görmek istedikleri bir şeyler varmış gibi , keşfe açık bir maden yeri gibi bakıyorlardı hatta bir tanesi bana baktıktan sonra şapkamın çok güzel olduğunu mutlu bir şekilde iletti, eyvallah dedim:))) Her neyse bunlar hayatımı dengeye yavaş yavaş oturmasından ve mutluluğumun yüzüme yansımasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu arada sigara sonlandırma planı da fazlasıyla iyi gidiyor, mücadele etmeye devam ediyorum fakat zevkli bir mücadele. Kendimi gördükçe haz duyuyorum bundan. Ahlakımın yeniden şekillendiğini, “ufacık” şeylere bile dikkat kesip üzerine düşünüp doğruyu bulmak keyif veriyor bana. Vesselam…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün üçten selamlar, bugün biraz geç oldu bunun farkındayım lakin haklı sebeplerim de var. Spontane bir biçimde cinsel bir ilişki yaşadım. Bu ilişkiden sonra biraz keyfim kaçtı gibi. Hayatı tekrardan sorgulamaya başladım. İnsanlar sürekli bunun uğruna koşuyor ve tek dertleri bu oluyor acaba neden benim değil ? Eksik mi zevk alıyorum ? Yoksa diğerlerinin tek zevk kaynağı bu olduğu için mi öyle ? Bilmiyorum. Bugün de yapmam gerekenlerin önemli bir kısmını gerçekleştirdim, yapmadıklarım sadece hobi uğraşlarımdı. Ayrıca bugün biraz geç kalktım, galiba biraz tembellik oldu bu. Uzun zamandan beri ilişki yaşamıyordum, kafamda buna dair oluşan sorulara cevaplar bulabileceğime bu ilişki sayesinde eminim. Ne diyeceğimi şu an bilemiyorum. Issız bir adada her türlü kaynağı olan yalnız bir insan gibiyim. Denizden görünecek bir yelkeni bekliyorum. Yüreğim susuz ve aynı zamanda ıslak, beynim sakin ama aynı zamanda dağınık. Bir kaos içindeyim galiba. Kendimi tanımlanamıyorum. Gelecek bene tekrardan not olurda bu işi gözünde büyütürsen büyüttüğümüz kadar olmadığını bugüne bakarak hatırla. Bu hayatta tek baki olan benim ve ona göre hareket et. Seni seviyorum ömer. Diğerlerinin zorluk olarak gördüklerini kendine derman eyledin ve yolunda sebatla yürümeye çalıştın tebrik ederim. Bir gün büyük işler başaracağım bunu hissediyorum içimde uhrevi bir güç var gibi kimselere açamadığım, gerçi açmaya da pek niyetim yok. Bu güç bir gün beni kaplayacak vücudumun, ruhumun her yanına sirayet edecek ve o zaman bunun ne olduğunu daha iyi anlayacağım. Ellerimi kendimden çekmeli miyim? Çok mu karıştırdım kendimi ? Belki de öyle ama ellerimi kendimden çekersem hem yürüdüğüm hem inşa ettiğim yoldan sapmaz mıyım ? Belki de sapmam sadece olduğum yerde kalırım. Görüşmek üzere …

cogito

Venüs Yolcusu
Gün dörtten selamlar, bugünü sanki hiç yaşamamış dünde takılı kalmış gibiyim. Aklım karmakarışık. Bugünü kendime tatil olarak belirledim, bunu yapmak zorundayım. Dünkü olaylar ve sabah yaşadıklarım beni fiziksel açıdan epey bir yordu bir de buna dün aşı yaptırmam eklenince kendi şahsıma özel yan etkilerini de gördüm ve bugün kendimi nadasa bıraktım. Doğal olarak hareketsiz kaldım ve uyudum. Cinsel enerjinin insandan bir şeyler alıp götürdüğünü ama aynı zamanda da sakinlik getirdiğini farkettim. Annem ile muhabbet ettim, dün evde olmayışım onun için bir boşluk ve özlem yaratmış bunu gördüm. Hakikat önümde hakikata vakıfım ama sadece üstündeki örtüyü kaldıramadım, üstündeki örtü kalkınca memnuniyet ve varoluş amacımı görmüş olacağım. Her şeye rağmen eski hayatımı hala arzulamıyorum bilginin mutsuzluğu cahilliğin mutluluğundan daha efdaldir. Evet gerçekler acı veriyor ama gerçekleri özümsediğim vakit bu acıya karşı anlayışım değişecek ve mutlu olacağım şunu da söyleyeyim hayat amacım salt mutluluk değil. Çünkü hayat amacım daha belirli değil. Haz odaklı mutlulukların hepsi bir gün son bulacak ben ise sonsuz, istikrarlı bir mutluluk arıyorum. İnsanı mutlu eden şeylerin üzerinde kısa bir zaman düşündüğüm vakit bunları 3 maddede sıraladım. 1.Birini mutlu etmek, onu güldürmek.2. Herhangi bir cisime ve canlıya yardımda bulunmak. 3.Kendin üzerinde emek harcamak. Aradığım cevap belki bu 3 maddenin kombinazasyonun da saklıdır, bunu zaman gösterecek. Kendimi biraz toparladım, sabahki halimden daha iyiyim tekrardan eyleme geçmeye planlıyorum sonra da belki tekrardan uyurum. Görüşmek üzere…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün beşten selamlar. Fiziksel açıdan yorgunluğum yavaş yavaş geçiyor, mental açıdan ise hala keşmekeş içindeyim. Aklıma tanrı takıldı onu görmüyorum, duymuyorum ve en önemlisi hissetmiyorum. Tanrı var mıdır yok mudur bilmiyorum ama olmasını dilerdim. Hayali bir tanrı yaratıp kendimi kandırmak istemiyorum çünkü o sığındığım tanrı aynı bir put gibi bir gün kırılacak ve son bulacak. Bilmiyorum aslında yazmaya pek niyetim de yoktu ama kendime söz verdiğimi hatırlayınca kendime karşı saygısızlık yapmak istemedim. Hayat amacı hala aklımı kurcalıyor acaba bir amaç var mı ?yoksa yok mu ?varsa ne? yoksa neden bir amacımız yok ? bu soruların cevaplarını bulacağıma inanıyorum elbette şu an yakın olduğum şeyler var. Pek mutlu ve üzgün de değilim ama keyifliyim gibi de . Tam bir şüphe krizi içinde gibiyim sanki bir filozof gibi bu şüphemi şüphemi yok etmek için kullanıyorum ya bunun cevabını bulacağım ya da bulamayıp askıda tutacağım ve canlılığım sona erene kadar benimle kalacak belki de devam edecek. Her neyse bu kadar iç dünya yörüngesinde dönüp durduğumuz yeter. Bugün de yapmam gerekenlerin bir çoğunu yaptım kısa süreli görevlerim kaldı ha bu arada bunların arasında ney çalmak var. Ney çalmayı öğrenmeyi düşünüyorum uzun zamandan beri ve bu eğitimi bugün başlatıcam herhangi bir aksaklık olmazsa.vesselam…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün yediden selamlar, beynimin içinde iki gücün savaştığını hissediyorum. Kimi zaman biri galip geliyor kimi zaman diğeri. Sanırım bu iki gücü serbest bırakıp aralarında bir barış imzalatmam gerekiyor. Karmakarışık bir halde kaygı doluyum, içsel huzurum saldırıya uğramış durumda. Genel olarak keyifsiz hissediyorum kendimi, aklımdaki sorulara cevap bulmak için beni sürekli içine çeken bir bataklıkta yüzeye çıkıp gün ışığını görmeye çalışıyorum. Bir yandan da bunların hepsinin geçici olduğunu düşünüyorum çünkü tecrübelerim bunu gösteriyor. Bundan da yıkılmadan çıkacağım. Bu kadar, görüşmek üzere

cogito

Venüs Yolcusu
Gün sekizden selamlar. Bugün daha iyiyim ve toparlanıyorum. Hayat amacımızı biyolojik sebeplere dayandırarak buldum. O kadar basit bir şey ki şu an tatmin olduğum cevap geçenlerde nasıl aklıma gelmediğini çözemiyorum. Ama böyle olması gerekirmiş başkası tarafından yazılı veya sesli bir şekilde aynı şeyleri söylemesi eminim benim için bu kadar tatmin edici olmazdı zira kendim mücadele ettim, kendim buldum ve onun sağladığı mutluluk da apayrı oluyor. Söz konusu olan şeyi daha yüce daha kutsal bir şey olacağını düşünüyordum ama hiç de öyle değil. Üç sınıfa ayırdım bunu. Beslenmek, güvenlik ve sosyalleşmek. Hayatımızda kaynak yaratmaya yönelik çabalarımız bu üçüne de hizmet ediyor. Kendimizi entelektüel alanda geliştirmemiz için daha çok sosyalliğe çünkü bunun neticesinde kimilerimize garip gelecek ama kendinle de iletişim kuruyorsun ve bir özhakimiyet sağlıyorsun kendin için doğal olarak da kendinle konuşuyorsun. En basiti bu. İleri vakitlerde, zihnim yorgunluğunu biraz attığı vakit. Bu amaçlarla ve bu amaçların sağlanması ile alakalı bir sorgulamaya da gireceğim. Şimdilik bu kadar…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün dokuzdan selamlar. Hava nasıl soğuk tahmin ediyorsunuzdur özellikle iç Anadolu bölgesinde iseniz. Bu soğuk ve ağı ağı esen rüzgara karşı yine de sorumluluğumu yerine getireceğim. Bugün biraz gece saatlerine kaydım hatta genel olarak son birkaç günden beri kaydığımın farkındayım bu işin sonu ertesi güne dünü yazmak gibi gözüküyor ama hayırlısı :)) Önceki günlerde dediğim gibi daha iyiyim irade hücrelerim tekrardan yerinden kalkmaya başlıyor, doğru hareketlerde bulunuyorum. Zihnimin hala biraz dalgın aynı zamanda da biraz düşünceli olduğu yadsınamaz bir gerçek lakin bu gerçek bir buz parçası gibi günleri, güneşleri gördükçe yavaş yavaş eriyor ve denizim arılaşmaya başlıyor. Bugün keyifli ve mutluyum neden mi ? Çünkü işlerimi yaptım ve boş durmadım. Kendimle kalıp saçma sapan düşüncelerin esiri olup boş eylemlerde bulunmadım, faydalı olan şeyleri faal kıldım. İçimden şu an aktarmak istediklerim bunlardı. Görüşmek üzere…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün onbirden selamlar, şu an kendime minnet doluyum neden mi ? Cogito hiç bir zaman mücadeleyi bırakmadı, her düştüğünde ayağa kalkmayı başardı, kötü duyguların esareti altında o korkunç ve kapkaranlık zindandan hep çıkmaya çalıştı. Cogito’yu sizlerin önünde bir kere daha takdir ediyorum, çok iyi gidiyorsun. Beyler ve tabii ki bayanlar (varlıkları meçhul) bugün iyi bir şekilde görevlerimin bir çoğunu tamamladım eksik kalanları da birazdan tamamlayacağım. Sizlere yanılmıyorsam sigara ve uyku düzeninden bahsetmiştim. Sigara bırakma sürecim hala devam ediyor önceki programım pek etkili olamadı ya da ben onu etkisizleştirdim. Uykuyu ise iyileştirmeye çalışıyorum gün geçtikçe biraz daha erken kalkıyor ve toparlanmam daha kısa sürüyor. Az önce aklıma bir şey geldi.Sürekli bir şeyler yapmaya çalışırken aslında hiç bir şey yapmadığımızı tekrardan farkettim, bir şey yapmak istiyorsan plan oluşturmak bir disiplin kurmak çok önemli lakin bu hareketsiz bir biçimde kalıyorsa üzgünüm hiç bir şey yapmıyorsunuz sadece kendinizi kandırıyorsunuz. Çok mu ağır oldu bu ? Bence hayır, aynılarını kendime de söylüyorum ve bu sözler beni hiç karamsarlığa ve bu dünyada bir yaprak parçasının üstündeki küçük su damlasından daha değersiz görmeme sebep olmuyor. Aksine değerli olduğumu ve değerimi katlamam için nedenleri görmüş oluyorum. İçimden şimdilik gelenler bunlar. Görüşmek üzere

cogito

Venüs Yolcusu
Gün onikiden selamlar. Tüm görevlerimi yerine getirdim gayet rahatım. Planımı uygulamaya başladım ve ilk günü başarıyla tamamladım. Yarın 10.30 gibi uyanmayı düşünüyorum ve kalktıktan birkaç dakika sonra hemen spor yapmak istiyorum. Aslında sabahın erken saatlerinde uyanıyorum lakin kendimi o yatağın sımsıcak alanından kendimi dışarı atamıyorum. Bugün içimden pek bir şey gelmiyor. Bu kadarla yetinmeliyiz sanırsam. Yarın görüşmek üzere

cogito

Venüs Yolcusu
Gün onüçten selamlar. Evet stresten arınmış ve kaygıların yok denecek kadar az olduğu bir gün yaşadım. Mutlu muyum ? Fazlasıyla. İnsanlar mutlu mu? Oldukça fazla. Peki neden? Onlara şakalar, espiriler yapıyorum ve dudak yaylarını yanlara doğru esnetiyorum. Bu beni mutlu ediyor mu ? Ediyor. Peki ileride eder mi ? Edeceğini düşünüyorum belkide sıkılırım daha sonra. Zihnimi yorgun ve düzeyinde kullandığımı hissediyorum. Eskisi kadar çok derin okumalar ve kelimelerde boğulmuyorum , her hareketi ve geçmişi geleceği düşünmüyorum. Garip bir şey benim için olması gereken belki de bu bilemiyorum bunu zaman gösterecek lakin halimden memnun ve mutluyum. Bu arada bir görev hariç hepsini yerine getirdim. Buradan çıktıktan sonra onu da yerine getireceğim. Görüşmek üzere…

cogito

Venüs Yolcusu
Gün ondörtten selamlar. Bugün fena değildi ama ilerleyen saatlerde dün gibi de değildi. Böyle de olması gerekmiyor mu? Her gün aynı olsa, benzer duygularla gerçekleşse kendimizi nasıl tanıyacağız? Her türlü durumda nasıl gelişim göstereceğiz? Evet böyle olması gerekiyor şu anda ve olması gerektiği gibi de oldu. Yarın daha farklı olucak. Bir kere daha aynı konularda farklı düzeylerde farkındalık yaşıyorum. Yarından çarşamba gününe kadar oruç tutma planım var, bana iyi geleceğini seziyorum. Perşembe günü de şehir dışına çıkacağım o yüzden evde olduğum bu dönemi değerlendirmek istiyorum. İşlerimi bitiriyorum bu konuda bir sıkıntım yok şu anlık ama daha erken bitirsem hem daha verimli olur hem de daha kolay olur. Bundan dolayı günün “erken” saatlerinde üstümde oluşan rehavete kanmayıp işlerime hemen girişmem gerekiyor ve tabii ki günlerden beri yazdığım gibi gün doğunca uyanmam gerekiyor. Vesselam

cogito

Venüs Yolcusu
Gün onbeşten selamlar. Bugün birkaç görevimi yerine getirdim,diğerlerini yapar mıyım bilmiyorum. Zihnim epey bir dağınık.

cogito

Venüs Yolcusu
Gün onaltıdan selamlar. Bugün kendime herhangi bir görev belirlemedim ve dilediğimi yaptım. Pozitif şeyler yaptım fiziksel görünüşümü değiştirecek aktivite de bulundum. Sigara programıma uymadım, sabah uyanmadım. İradi düzeyimin azaldığını hissediyorum. Belki de sebebi geceleri yemem ve uykudan kaynaklanıyordur. Çözülecekler!

cogito

Venüs Yolcusu
Gün 17, tüm görevler yerine getirildi . Enerjik ama biraz dağınık bir gündü kayda değer bir değişim var

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6