Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Chaser Effect Sonrası Toparlanmayı Nasıl Sağlıyorsunuz ?

Captain Flint

Ay Yolcusu
Herkese merhaba arkadaşlar. Soru basit, aylar süren uzun bir chesar sonrası fiziksel toparlanmayı nasıl sağlıyorsunuz ? Buna mental ve psikolojik toparlanma da dahil fakat fiziksel toparlanma konusunda sıkıntıdayım. Çok yorgunum kaslarım belim ağrıyor. Mental olarak ise hala relapse döngüsüne tekrar girecek gibiyim. Öneri ve yöntemleriniz neler?

Moderatörün son düzenlenenleri:
N

neurosoft

Misafir
Soru basit, aylar süren uzun bir chesar sonrası fiziksel toparlanmayı nasıl sağlıyorsunuz ?
Sadece şu cümle bile insanda bir terslik olabileceğinin kanıtı. Ben 63 gün pmo ya hiç tenezzül etmedim. Nasıl yaptım bunu? Artık beni iyice bıktırmıştı. Enerjimi emiyordu... İçimde sürekli bana sorular soran bir iç ses vardı. Onunla çok muhattap olmadım. Sadece dedim ki yapmayacağım, süper güç arayışım yok, kız arkadaşta istemiyorum. Sadece beni her yönden sömüren bir pmo bağımlılığım var. Ve onu bırakmadan özümde kalamam. Zihnimi hep bu bilinçle korudum. Obsesiftim. Yani zihnim bana sürekli mast. hakkında sorular soruyordu. Aceba bozar mıyım? Bozarsam neler olacak? Ya hiç bir işe yaramazsa? Ya eski halime hiç bir zaman geri dönemezsem? gibisinden sorular zihnimi meşgül edip duruyordu. Ama bir süre sonra bunlar da kayda değer bir iyileşme gözlemledim. Günler de jet gibi geçiyordu. Sürekli dışarı çıkıp koşuya gidiyordum. Bu şekilde 2 ayı devirdim. Sonra masum gibi görünen cinsel hayal kurma mevzusuna başladım. Tabii bunda o günlerde yaşadığım boşluk hissiyatının da etkisi vardı. En sonunda ufak bir mast. la kendi ellerimle beni harap edecek bir çukurun içine ittim... Ama dediğim gibi ben senin gibi fiziksel olarak acı çekmedim diyebilirim. Düzenli hareketin çok faydası oluyor belki ondandır.

Dostum, öncelikle seni düzelteyim. Chesar değil “Chaser”. Bu süreç zaten 10-14 gün sürüyor. Kendine dikkat edip günlük rutin oluşturmaya çalış ya da farklı hedefler koy kendine.

Ben hiç kafaya takmadım süreci ve şu an 110-120. günlerdeyim. Ve kendimi geliştirmek için hedefler koydum.

Captain Flint

Ay Yolcusu
Dostum, öncelikle seni düzelteyim. Chesar değil “Chaser”. Bu süreç zaten 10-14 gün sürüyor. Kendine dikkat edip günlük rutin oluşturmaya çalış ya da farklı hedefler koy kendine.

Ben hiç kafaya takmadım süreci ve şu an 110-120. günlerdeyim. Ve kendimi geliştirmek için hedefler koydum.
inşallah bende o günlere gelebilirim okulum bittiği için rahat bi şekilde planlarımı uygulayabilirim diye düşünüyorum. Kafaya takmayarak bende iyi bi gelişme kaydettim fakat herhangi bi youtube videosu ya da kafaya takılan bi konuyu araştırayım derken batırıyorum. bi kaç gün önce çok umutsuzdum fakat planlı bi düzelme bekliyorum. umaım herşey yolunda gider.teşekkürler cevap için.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Öylece yatıyorum birkaç gün, sonra yavaş yavaş dışarı çıkmaya başlıyorum. Hayata 0dan başlar gibi. Giderek zorluğu artırıyorum.
Mesela ilk gün yatarım, ikinci gün sokağa çıkarım, üçüncü gün mahalleyi geçerim, 4. sahilde spor yaparım gezerim. 3 4 haftanın sonunda 8 10 saat dışarı çıkar yürürüm günümü gün ederim. 1 Ayın sonunda zaten ilişkiye başlamış oluyorum bu sistemle. İlişki bitince çöküp pmoya sarmasam güzel adamım.

Captain Flint

Ay Yolcusu
Öylece yatıyorum birkaç gün, sonra yavaş yavaş dışarı çıkmaya başlıyorum. Hayata 0dan başlar gibi. Giderek zorluğu artırıyorum.
Mesela ilk gün yatarım, ikinci gün sokağa çıkarım, üçüncü gün mahalleyi geçerim, 4. sahilde spor yaparım gezerim. 3 4 haftanın sonunda 8 10 saat dışarı çıkar yürürüm günümü gün ederim. 1 Ayın sonunda zaten ilişkiye başlamış oluyorum bu sistemle. İlişki bitince çöküp pmoya sarmasam güzel adamım.
Güzel planlama fakat köyde yaşadığım için çıkıp gezilmiyor her an hocam. Sporla dolduruyorum gezinin yerini. Bende güzel adam olurum belki ?

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Kesinlikle dikkat etmemiz gereken bazi maddeler var

1- Ilk 1 hafta ozellikle herhangi ciplaklik barindiran her seyden uzak durmak{ dizi, film, instagram, youtube trendler gibi}
2- Iradeyi yavas yavas gelistirmek icin gunluk yapabilecegimiz hedef listesi hazirlamak ve bu hedefleri gerceklestirmek icin ugrasmak
3-Neverfap yazilarini ozellikle ilk 3 gun 1 hafta cokca okumaya gayret gostermek

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6