Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ciddi Araştırma-Deney Konusu Önerileriniz

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
Merhaba NeverFapTurkiye ailesi. Forumu aktif olarak kullanmayı düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için tez ciddiyetinde araştırmalar yapacağım ve bu araştırmaları sizlerle de paylaşacağım.

Sizlerden bir isteğim var. Araştırma listeme katkıda bulunmanızı rica ediyorum. Her zaman araştırmak isteyip de askıya aldığınız bir konu veya hayatınızda aşamadığınız bir sorun var mı?

Şu an için araştırma listem:

1) Uyku Düzeni / Sabah 5'de Uyanmak
2) Zaman Yönetimi
3) Nefes Egzersizi
4) Günde 2 Litre Su İçmek
5) Aç Karnına 2 Bardak Su İçmek
6) Günde 1 Kaşık Zeytinyağı İçmek
7) Günde 1 Kaşık Pekmez İçmek
.
.
.

Devamını sizlerden rica ediyorum. Öncesinde detaylıca araştıracağım ve sizlere bir derleme yazısı hazırlayacağım. Sonrasında bizzat deneyerek gün gün sonuçlarını ve hayatıma etkilerini aktaracağım.

Bu değişim projesinde sizlerden de yardım ve destek istiyorum. Şimdiden teşekkürler...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bazı araştırmalar ciddi deneyim isteyebiliyor. Mesela uyku; araştırırsin ama hayata geçirmek zor olabilir. O yüzden yavaş ve sakin ilerle bence . Bu sadece bir tavsiye. Araştırma önerisine gelirsek. Bence odaklanmayla alakalı bir araştırma yapabilirsin. Şu çocuk dikkat oyunları felan bizdede işe yarıyor mu acaba?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Çok iyi bir fikir dostum, başarılar dilerim. Aslında 6-7 gibi maddeleri tek bir listede ”Besinlerin Sürece Etkisi” , “Testosteron ile Besinlerin İlişkisi” gibi bir konu da derleyebilirsin.

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Yazdığın konularda yeterli araştırma bulabileceğini sanmıyorum. Yani hangi bilim insanı veya finansör toplanıp "hadi arkadaşlar günde 1 kaşık pekmez yiyelim bakalım ne olacak" demez. Daha mantıklı ve araştırılabilir konular bulman lazım. Mesela beyinde çeşitli bölümler var amigdala, prefrontal korteks, limbik sistem, hipotalamus, hipokampüs vs. envai çeşit yapı var. Bunların bağımlılık konusunda önemini araştırabilirsin.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Merhaba NeverFapTurkiye ailesi. Forumu aktif olarak kullanmayı düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için tez ciddiyetinde araştırmalar yapacağım ve bu araştırmaları sizlerle de paylaşacağım.

Sizlerden bir isteğim var. Araştırma listeme katkıda bulunmanızı rica ediyorum. Her zaman araştırmak isteyip de askıya aldığınız bir konu veya hayatınızda aşamadığınız bir sorun var mı?

Şu an için araştırma listem:

1) Uyku Düzeni / Sabah 5'de Uyanmak
2) Zaman Yönetimi
3) Nefes Egzersizi
4) Günde 2 Litre Su İçmek
5) Aç Karnına 2 Bardak Su İçmek
6) Günde 1 Kaşık Zeytinyağı İçmek
7) Günde 1 Kaşık Pekmez İçmek
.
.
.

Devamını sizlerden rica ediyorum. Öncesinde detaylıca araştıracağım ve sizlere bir derleme yazısı hazırlayacağım. Sonrasında bizzat deneyerek gün gün sonuçlarını ve hayatıma etkilerini aktaracağım.

Bu değişim projesinde sizlerden de yardım ve destek istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
Düşüncen güzel isteğinde var gibi gözüküyor. Konularını özenli ve dikkatli seçmelisin. Her konuda yeterince kaynak bulamayabilirsin, hatta hiç de bulamayabilirsin. Öneri olarak ise şuan aklıma ciddi bir konu gelmedi maalesef.

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
Bazı araştırmalar ciddi deneyim isteyebiliyor. Mesela uyku; araştırırsin ama hayata geçirmek zor olabilir. O yüzden yavaş ve sakin ilerle bence . Bu sadece bir tavsiye. Araştırma önerisine gelirsek. Bence odaklanmayla alakalı bir araştırma yapabilirsin. Şu çocuk dikkat oyunları felan bizdede işe yarıyor mu acaba?
Tavsiyen için teşekkür ederim ? Evet teoride araştırma ve yazma eksik kalabilir. Ancak amacım pratikte görmek ve tecrübelerimi aktarmak. Hayatıma yansıtmayı başarabilirsem de etkilerini size anlatmak. Bu yüzden başarılı olma şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
Çok iyi bir fikir dostum, başarılar dilerim. Aslında 6-7 gibi maddeleri tek bir listede ”Besinlerin Sürece Etkisi” , “Testosteron ile Besinlerin İlişkisi” gibi bir konu da derleyebilirsin.
Çok güzel bir fikir. Listeme ekliyorum. Hatta bununla ilgili de bir deneyim yaşamayı hedefleyebilirim. Çok fazla şekerli besinler tükettiğim gün kriz şiddeti ile hiç tüketmedigim gün arasında bakalım fark olacak mı. Tavsiyen için teşekkür ederim ?

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
Yazdığın konularda yeterli araştırma bulabileceğini sanmıyorum. Yani hangi bilim insanı veya finansör toplanıp "hadi arkadaşlar günde 1 kaşık pekmez yiyelim bakalım ne olacak" demez. Daha mantıklı ve araştırılabilir konular bulman lazım. Mesela beyinde çeşitli bölümler var amigdala, prefrontal korteks, limbik sistem, hipotalamus, hipokampüs vs. envai çeşit yapı var. Bunların bağımlılık konusunda önemini araştırabilirsin.
Araştırma olarak haklısınız. Pekmez örneğini şu şekilde düşünmüştüm. Örneğin 2 ay boyunca her gün pekmez yiyip hayatımda gözle görülür bir değişiklik oluşturdu mu? Bu sorunun cevabını sizlere aktarmaya çalışacağım

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
Düşüncen güzel isteğinde var gibi gözüküyor. Konularını özenli ve dikkatli seçmelisin. Her konuda yeterince kaynak bulamayabilirsin, hatta hiç de bulamayabilirsin. Öneri olarak ise şuan aklıma ciddi bir konu gelmedi maalesef.
Güzel düşünceniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Evet kaynak konusunda ben de sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Ancak kendi kaynağımız kendimiz olabiliriz. Örneğin 2 ay boyunca sabah 5'de uyanıp hayatımda neleri değiştirdiğini sizlere aktarabilirim. Bunun gibi canlı deney düşünüyorum ?

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Güzel düşünceniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Evet kaynak konusunda ben de sıkıntılı olacağını düşünüyorum. Ancak kendi kaynağımız kendimiz olabiliriz. Örneğin 2 ay boyunca sabah 5'de uyanıp hayatımda neleri değiştirdiğini sizlere aktarabilirim. Bunun gibi canlı deney düşünüyorum ?
O zaman dediğin gibi bir nevi deney diyebiliriz. Araştırma yazınca biz de öyle anlamadık. Başlığı düzenledim.
Sonraki alıntılara cevaplarını tek bir mesajda yazar mısın? Çok fazla flood olmasın.

kardanaydınlık

Yeni Fapstronot
O zaman dediğin gibi bir nevi deney diyebiliriz. Araştırma yazınca biz de öyle anlamadık. Başlığı düzenledim.
Sonraki alıntılara cevaplarını tek bir mesajda yazar mısın? Çok fazla flood olmasın.
Evet bir nevi deney diyebiliriz. İçinde araştırma ve derleme de olacak ama genel hatlarıyla tecrübeler daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Hatta bununla ilgili YouTube kanalı açmayı dahi düşünüyorum. Eğer forumda YouTube kanalına yönlendirme yasak değilse paylaşımları haber veririm. Yasaksa da buraya özel yazı versiyonunu yaparım inşallah. Forum için güzel bir çalışma olacağına inanıyorum...

Black Rose

Üst Düzey Moderatör
Eğer forumda YouTube kanalına yönlendirme yasak değilse paylaşımları haber veririm. Yasaksa da buraya özel yazı versiyonunu yaparım inşallah. Forum için güzel bir çalışma olacağına inanıyorum...
Profil ayarlarına kanalının linkini ekleyebilirsin. Profilinin altında gözükecektir. Direk gönderilerde yer vermek veya üyeleri özel mesajlarla rahatsız etmek yasak.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6