Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsel Güç Ve Bitki Bazlı Beslenme

Pineapple

Yeni Fapstronot
Merhabalar arkadaşlar.Hayatımın bir döneminde kilo problemleriyle baş etmek durumunda kaldım.Bunun için çoğu mantıklı insanın yapacağı gibi bir diyetisyenle görüştüm ve sürecime başladım.Kilo verebiliyordum - geri almam uzun sürmüyordu- ve bu beni o dönem içerisinde mutlu ediyordu.Zamanla farklı diyetleri de denemeye başladım.Dukan diyeti,Karatay diyeti gibi... Bilenler bilir.Bu iki diyet de yüksek oranda hayvansal protein içeren ve karbonhidratları neredeyse 0 tuttuğunuz,meyveyi bile sınırlı yediğiniz diyetlerdir.Bunlarla da güzel sonuçlar alıyordum fakat kalp ağrısı,yorgunluk durumları olunca kan tahlili yaptırmaya karar verdim.Beklenildiği gibi çok fazla hayvansal protein almamın sonucu olarak kötü kolesterol(LDL) ve trigiliserit referans aralıklarının çok üzerindeydi.Bunun üzerine bitkisel beslenmeyi araştırmaya karar verdim.Bu konu hakkında kitaplar okudum ve belgeseller izledim.Şok oldum diyebilirim.Çünkü bana göre benim tereyağında yaptığım bir et,miktarı aşılmadığı sürece bir tabak nohut-pilavdan daha sağlıklıydı.Sonrasında bir şekilde kendimi ikna ederek bu şekilde beslenmeye başladım.Tabii ki bu süreç de biraz nofap gibi.40 gün ve 60 günlük süreçlerim oldu.Ve bir şekilde süt,peynir,yoğurt yemesem de balık,tavuk gibi yiyecekleri en azından haftada 1-2 olacak şekilde öğünlerime ekledim.Bu 40 ve 60 günlük bitki bazlı beslendiğim dönemde cilt sağlığım ve ruh halim inanılmaz şekilde iyileşti.Çok rahat kilo verdim ve kan sonuçlarımın tamamı referans değerlerinin içerisindeydi.Cinsel olarak da kendimi en iyi hissettiğim dönemdi sanırım.Bu sürece nofap de eklediğimde çok çok daha iyi sonuçlar elde ettim.
Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? ve bu konuda deneyimi olan var mı merak ediyorum.
Okuduğunuz için teşekkürler.

purplesox05

Mars Yolcusu
Kompleks bir beslenmenin, tabii sağlıksız ve işlenmiş gıdaların olmadığı, daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ne sadece ot ne sadece et, ikisinden de ama yeteri kadar. Zaten evrenin de bir denge üzerine kurulu olduğunu düşünen ben için normal bir düşünce olmalı değil mi? :)

Pineapple

Yeni Fapstronot
Kompleks bir beslenmenin, tabii sağlıksız ve işlenmiş gıdaların olmadığı, daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ne sadece ot ne sadece et, ikisinden de ama yeteri kadar. Zaten evrenin de bir denge üzerine kurulu olduğunu düşünen ben için normal bir düşünce olmalı değil mi? :)
Bana göre de öyle.Beslenmenin kan değerlerine olan etkisi kişiden kişiye değişiyor.Her öğününde hayvansal gıda tüketen insanlarda bile LDL ve trigiliserit normal değerlerde çıkabiliyor.Ki kompleks beslenilmesi çoğu insanın yaşam tarzına da daha uygun.

B

Brock

Misafir
Ben bayadır bitkisel beslenmeye çalışıyorum et tavuk vs yemiyerek veya çok nadir yiyerek. Yumurta da yememeye çalışıyorum. Ama süt ürünleri konusunda şuana kadar herhangi bi kısıtlama koymadım kendime. Böyle beslenmemin sebeplerine gelicek olursam
1.vejeteryenlerin ince zihniyeti hoşuma gidiyor
2.yine 1.ye bağlı olarak çok tüketim yapmamak için (su ayak izi diye bi kavram var burda günlük hayattaki ürünlerin tüketim zorlukları işlenmiş ,en zorları et tavuk) ama benim ulaşmam zorlaşana kadar ; örn a seçeneği 17 tlye tavuk döner birde b seçeneği 55 tlye vejeteryan salata varsa tabiki döner yerim
3.1.ye bağlı olarak etin biraz daha bencil olduğu fikri
4.kabızlığa kötü geldiği fikri

Tabi bunları şimdi söyleyince kimisi yanlış olabilir.sizce yanlış olanlar ne ?

B

Brock

Misafir
Gördüğüm etkiler
-et ürünü yemeyince ekmek şeker vs şeylere sanki daha çok yöneliyorum. Çünkü sabah yumurta yiyince 12 ye kadar açlık hisetmiyorum ama poğça çabuk acıktryor
-et yerine buğdayı koyunca bağırsak problemi çözülmüyor
+vicdani olarak çok tüketim yapmadım daha ince fikirli oldum diye daha iyi hissediyorum
+et yiyince genelde midemde oturuyor yani bunu hissettiğim için hareket etme ihtiyacı doğuyor ; üretken olup eritmem gerekiyor. Ama sebze yiyince böyle fiziksel bir ağırlığı olmuyor. Böylece akşam yatmadan 2 saat önce yediğim sebzenin fiziksel bi ağırlık olmuyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6