Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Cinsellik İçeren Görseller Süreci Bozar Mı?

Mr.White

Yeni Üye
Mesela internetten ve sosyal ağlardan kasıtlı bir şekilde işte manken falan tarzı böyle fotoğraflara bir süre sadece baktık. Bu nofap sürecini bozar mı

Çözüm
Dostum defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı. Yine yazıyorum:

Sürecini bozan şeyi hissedersin zaten. Sen bilerek açıp baktıysan sürecin bozulmuştur. Burada önemli olan gün saymak değil, defalarca hayır diyebilmek. 1 kere hayır diyemeyip açarsın o lapse olur. Nasıl olsa bir şey olmadı deyip bakmaya devam edersin ve bu da relapse olur. Sürecinde zarar görürsün.

Kasıtlı bir şekilde açıp bakma sebebin her neyse onu analiz edip çözmeni tavsiye ederim. Stresten mi baktın mesela? Yapmaman gerektiğini biliyordun, kendini kandırmaya çalışma. Süreç zorludur, elde edeceklerin için az bile :)

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Dostum defalarca soruldu ve defalarca cevaplandı. Yine yazıyorum:

Sürecini bozan şeyi hissedersin zaten. Sen bilerek açıp baktıysan sürecin bozulmuştur. Burada önemli olan gün saymak değil, defalarca hayır diyebilmek. 1 kere hayır diyemeyip açarsın o lapse olur. Nasıl olsa bir şey olmadı deyip bakmaya devam edersin ve bu da relapse olur. Sürecinde zarar görürsün.

Kasıtlı bir şekilde açıp bakma sebebin her neyse onu analiz edip çözmeni tavsiye ederim. Stresten mi baktın mesela? Yapmaman gerektiğini biliyordun, kendini kandırmaya çalışma. Süreç zorludur, elde edeceklerin için az bile :)

Çözüm
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6